Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drodze w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Przez miniony weekend funkcjonariusze szczecińskiej drogówki kolejnym kierującym zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Brak odpowiedzialności oraz wyobraźni, to zachowania kierujących, którzy zostali zatrzymani przez drogówkę w naszym mieście.

W miniony piątek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zatrzymali 7 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o „50+”. Rekordzistami okazali dwaj kierujący vw passat, którzy poruszali się z prędkością 129 km/h w obszarze zabudowanym, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość o 59 km/h. Policjanci zatrzymali kierującym uprawnienia na 3 miesiące oraz nałożyli mandaty karne. Ponadto funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego 5 nietrzeźwych kierujących.

Sobota dla mundurowych była jeszcze bardziej pracująca. Funkcjonariusze zatrzymali 8 kierujących, którzy nie zdjęli nogi z gazu w terenie zabudowanym i przekroczyli dozwoloną prędkość. Wśród grona piratów drogowych był kierujący renault, który jechał samochodem pomimo zabrania prawa jazdy. Ponadto policjanci zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących.

W niedzielę policjanci z drogówki zatrzymali 9 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o „50+”. Wśród nich znalazł się kierujący skodą, który poruszał się z prędkością 147 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość o 77 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mu uprawnienia oraz nałożyli mandat karny w wysokości 500 zł. Ponadto mundurowi zatrzymali kierującego, który „wydmuchał” ponad dwa promile alkoholu oraz jechał pomimo cofniętych uprawnień.

W przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na okres 3 miesięcy. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3 - miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejny raz kiedy kierujący zostaje zatrzymany za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.

 

ZKS KMP


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.