Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Szczecińska drogówka w tym tygodniu otrzymała nowy radiowóz m-ki BMW 340i Xdrive. Jest to pojazd nieoznakowany z wideorejestratorem i wyposażeniem pomiarowo-kontrolnym. Wczoraj policjanci odbyli pierwszą służbę nowym radiowozem, która przyniosła już pierwsze „efekty”.

Policjanci ze szczecińskiej drogówki w codziennej służbie skupiają się na zatrzymywaniu tzw. piratów drogowych. Wczoraj mundurowi podczas działań kontrolno-pomiarowych zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania.


Rekordzistą okazał się 20 – letni mieszkaniec Szczecina, który jechał przez miasto mazdą, przekraczając dozwoloną prędkość o 66 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.


W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz nałożyli na niego mandat karny w wysokości 400 złotych i 10 punktów karnych.


Ponadto mundurowi ujawnili 7 kierujących,  którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o „50+” w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali kierującym prawa jazdy, nałożyli mandaty karne oraz skierowali jeden wniosek o ukaranie do sądu.


Dzisiaj przez cały dzień na drogach naszego województwa policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone kontrole kierowców. Z analiz nieustannie wynika, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn zdarzeń na drogach.


W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Nasze nieodpowiedzialne zachowane, pośpiech czy rozkojarzenie w połączeniu z coraz gorsza aurą może stać się przyczyna wielu niebezpiecznych zdarzeń, które w konsekwencji zaważą na czyimś zdrowiu lub życiu.

 

ZKS KMP

 

 

  • zdjęcie kolorowe na którym widać policjanta ruchu drogowego ubranego w odblaskową kamizelkę i białą czapkę. na zdjęciu widoczne światła radiowozu
  • zdjęcie kolorowe na którym widać nieoznakowany radiowóz marki BMW koloru czarnego
  • zdjęcie kolorowe na którym widać nieoznakowany radiowóz marki BMW koloru czarnego
  • zdjęcie kolorowe na którym widać nieoznakowany radiowóz marki BMW koloru czarnego

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.