Szczecin w sobotę zyska nową jakość otwarcie ulicy Kolumba!

W sobotę, 21 grudnia, mieszkańcy Szczecina będą mogli cieszyć się pełnym otwarciem ulicy Kolumba, co z pewnością wpłynie na poprawę komunikacji w mieście. O godzinie 4:46 na przystanku Dworcowa” pojawi się pierwsza tramwajowa szóstka”, a to dopiero początek zmian, które czekają na szczecinian.
- Nowe możliwości komunikacyjne w Szczecinie
- Zmiany w rozkładach jazdy i trasach autobusów
- Utrudnienia w ruchu i prace remontowe
Nowe możliwości komunikacyjne w Szczecinie
Otwarcie ulicy Kolumba oznacza, że kierowcy będą mogli korzystać z całego odcinka jezdni między Nabrzeżem Wieleckim a pętlą Pomorzany, a także z ulic Dworcowej i Nowej. Krakowska firma ZUE, odpowiedzialna za remont, zapewnia, że ostatni odcinek ul. Kolumba, znajdujący się między ul. Zapadłą a Tamą Pomorzańską, zostanie oddany do użytku najpóźniej do 21 grudnia o godzinie 4:00. To z pewnością ułatwi codzienne dojazdy mieszkańców.
Wraz z otwarciem ulicy, na swoje stałe trasy wracają również tramwaje linii 3 i 6. Linia 3 będzie kursować z Osiedla Zawadzkiego do Pomorzan, a linia 6 z Gocławia do Pomorzan. Szczególnie interesująco zapowiada się wyjątkowy tramwaj Swing nr 823”, który w dniu otwarcia będzie ozdobiony świątecznymi lampkami.
Zmiany w rozkładach jazdy i trasach autobusów
Otwarcie ulicy Kolumba wiąże się także z zakończeniem działalności autobusu linii zastępczej 806. Autobus 242 wróci na swoją pierwotną trasę, co oznacza, że mieszkańcy będą mogli korzystać z połączeń między przystankami Elektrownia Pomorzany” a Szwoleżerów”. Zmiany te wpłyną również na rozkłady jazdy autobusów linii 61, 64, 66, 70, 87, 90, 102, 528 i 533, które będą dostosowane do nowej sytuacji komunikacyjnej w mieście.
Warto również zwrócić uwagę na to, że na pętli Pomorzany będą czynne trzy zewnętrzne tory dla tramwajów linii 3 i 6, co z pewnością zwiększy komfort podróży. Szczegółowe informacje na temat nowych rozkładów jazdy można znaleźć na stronie ZDiTM.
Utrudnienia w ruchu i prace remontowe
Mimo otwarcia ulic, mieszkańcy muszą być przygotowani na pewne utrudnienia. Wciąż trwają prace budowlane, które mogą wpłynąć na ruch pieszych i kierowców. W szczególności, do ułożenia pozostaje chodnik od strony torów kolejowych na odcinku między budynkiem Kolumba 13 a ul. Nadodrzańską, a także chodnik i zatoczka parkingowa w okolicach Dworca Głównego PKP oraz na ulicy Dworcowej. Wykonawca zapowiada, że te prace zakończą się w styczniu 2025 roku.
Wojciech Jachim, rzecznik spółki Tramwaje Szczecińskie
, Mimo otwarcia nadodrzańskich ulic dla ruchu kołowego i tramwajowego, to nadal będzie plac budowy z pewnymi utrudnieniami dla pieszych i kierowców.” Warto zatem zachować ostrożność i śledzić zmiany w organizacji ruchu w najbliższych tygodniach.
Opierając się na: UM Szczecin
Ostatnie Artykuły

Wakacje bez nudy w Fabryce Wody. Ruszyły zapisy na jedyne takie półkolonie

Pies służbowy odnalazł mężczyznę w kryzysie. Decydowały minuty

Rejsy po Odrze połączą Szczecin z Mescherin i Gartz. Rower też popłynie

Nad Głębokim policja pokaże sprzęt i przypomni zasady przed wakacjami

Szczecińska kultura łączy siły pod jedną marką festiwali

Na A6 przy granicy będą krótkie postoje. Trwa montaż nowego wiaduktu

Ranking TOP 10 najlepszych agencji SEO w Szczecinie 2026

W Szczecinie design pyta o przyszłość. Dwa dni rozmów i warsztatów

Dwa szczecińskie zabytki wśród najlepszych. Jury doceniło odnowę i nowe życie

Nerwowa ucieczka w Szczecinie skończyła się uszkodzonym autem i suszem

Polonez przed magistratem i wielkie pożegnanie przedszkolaków

Najlepsze oferty internetu na wiosnę – jak je znaleźć?

Kawa z Wójtem w Przecławiu - edukacja, pytania i sąsiedzka rozmowa

Mini karta rowerowa w Szczecinie. Policjantka pokazała dzieciom, co ratuje na drodze
Przydatne dane teleadresowe
- 109 Szpital Wojskowy z Przychodnią w Szczecinie - kontakt, oddziały, rejestracja i dojazd
- Zarząd Zlewni w Szczecinie - kontakt, pozwolenia wodnoprawne, zgłaszanie awarii
- PKO Bank Polski w Szczecinie - kontakt i infolinia
- Przychodnia SP ZOZ MSWiA w Szczecinie - kontakt, rejestracja, oddziały i badania
- Morskie Centrum Nauki w Szczecinie - bilety, godziny, warsztaty i dojazd
- Urząd Morski w Szczecinie - kontakt i adres
