UM Szczecin wprowadza nowe nazwy przystanków i zmiany w komunikacji miejskiej
Już od września 2024 roku mieszkańcy oraz goście naszego miasta będą mogli korzystać z nowego rozwiązania w komunikacji miejskiej. Wprowadzenie Szczecińskiego Biletu Metropolitalnego to ważny krok w kierunku integracji różnych środków transportu, co z pewnością ułatwi podróżowanie po regionie.
  • Nowe możliwości z Szczecińskim Biletem Metropolitalnym

  • Nowe nazwy przystanków dla lepszej orientacji

  • Zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych

Nowe możliwości z Szczecińskim Biletem Metropolitalnym

Wielu mieszkańców z niecierpliwością oczekuje na 1 września 2024 roku, kiedy to wejdzie w życie Szczeciński Bilet Metropolitalny. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu, podróżni będą mogli korzystać z jednego biletu okresowego, który obejmie zarówno komunikację miejską, jak i pociągi spółki POLREGIO. To z pewnością uprości podróże, eliminując konieczność zakupu osobnych biletów na różne środki transportu.

Nowe nazwy przystanków dla lepszej orientacji

Aby jeszcze bardziej ułatwić korzystanie z nowego systemu, przystanki komunikacji miejskiej znajdujące się w pobliżu stacji Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej zyskają nowe, jednolite nazwy. Zmiany te mają na celu ułatwienie orientacji nie tylko mieszkańcom, ale również turystom. Jak informuje Kacper Reszczyński z Zarządu Dróg i Komunikacji Miejskiej w Szczecinie, każda z nowych nazw rozpocznie się od członu „SKM”, a następnie pojawi się nazwa konkretnej stacji lub przystanku kolejowego. Dodatkowe informacje zawarte w nawiasach będą miały na celu jeszcze lepsze zrozumienie lokalizacji przystanków.

Zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych

Wraz z wprowadzeniem nowego biletu, nastąpią też zmiany w kursowaniu niektórych linii autobusowych. Zwiększona zostanie częstotliwość kursów na linii 72, a także wprowadzone zostaną nowe przystanki na liniach 56, 61, 73, 76, 93 oraz 534. Na przykład, linia 56 będzie kursować na wydłużonej trasie do przystanku „SKM Dunikowo”, a linia 61 zyska połączenie do pętli „SKM Podjuchy”. Zmiany te mają na celu lepsze skomunikowanie stacji Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej z resztą sieci transportowej, co z pewnością wpłynie na komfort podróżowania.

Również w związku z otwarciem nowej szkoły przy ul. Czesława Miłosza, linie 87 i 530 zmienią swoje trasy, aby lepiej obsługiwać uczniów i rodziców. Wprowadzenie przystanku „Miłosza Szkoła” z pewnością ułatwi dostęp do edukacji w nowym budynku.

Wszystkie te zmiany mają na celu nie tylko poprawę jakości transportu, ale również zwiększenie komfortu podróży dla wszystkich mieszkańców. Integracja różnych środków transportu oraz nowe nazwy przystanków z pewnością przyczynią się do lepszej orientacji w miejskiej komunikacji, co jest szczególnie ważne w kontekście rosnącej liczby podróżujących.


Na podst. UM Szczecin