Policyjny przewodnik psa tropiącego uratował życie mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów zaangażowanych w poszukiwania nie doszło do tragedii. Funkcjonariusze pospieszyli na miejsce zdarzenia, zabierając ze sobą policyjnego psa patrolowo – tropiącego o imieniu Karta.

Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, z którego oddalił się z zamiarem targnięcia się na swoje życie mieszkaniec Szczecina, Karta dostała do powąchania fragment odzieży mężczyzny i natychmiast podjęła trop. Po intensywnych poszukiwaniach doprowadziła swojego przewodnika, aspiranta Huberta Wrońskiego w miejsce, w którym przebywał mężczyzna.


Szybka akcja i doskonały węch Karty uratowały człowiekowi życie. Niedoszły samobójca został przekazany pod opiekę służbom medycznym, a Karta, według zapewnienia jej opiekuna otrzymała solidną porcję smakołyków.


Przypominamy, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne - nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem służby.

 

ZKS KMP

  • Chciał targnąć się na swoje życie, policjanci z psem służbowym zdążyli z pomocą
  • Chciał targnąć się na swoje życie, policjanci z psem służbowym zdążyli z pomocą
  • Chciał targnąć się na swoje życie, policjanci z psem służbowym zdążyli z pomocą