Skuteczne zabiegi na blizny potrądzikowe - wszystko, co musisz wiedzieć

Zabiegi na blizny potrądzikowe to dziś zbawienie dla osób które chcą pozbyć się śladów po stanach zapalnych na skórze. szczególnie tych na twarzy. Potrafią ona szpecić i prawdziwe spędzać sen z powiek. Na rynku medycyny estetycznej istnieje wiele metod usuwania blizn, dzięki czemu każdy może dobrać zabieg dopasowany do jego potrzeb i jego skóry.

Jakie zabiegi na blizny potrądzikowe wybrać?

Dlaczego warto wybrać zabiegi na blizny potrądzikowe? Ich zaletą jest przede wszystkim skuteczność, bezpieczeństwo i trwałe efekty. W dzisiejszych czasach rynek oferuje nam bardzo duży wachlarz propozycji:

  • Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych. W skrócie polega ono na emitowaniu wiązek światła przez specjalną maszynę. Mamy do wyboru różne lasery, niektóre miejscowo rozgrzewają skórę, zmuszając tkanki do zwiększonej produkcji kolagenu. Inne zaś kontrolowanie ją uszkadzają, prowadząc do rozpoczęcia regeneracji włókien kolagenowych.
  • Maszyny, które opierają się na mechanicznym masażu, stymulując odnawiania tkanki łącznej.
  • Aparaty działające za pomocą fal radiowych połączonej z aktywacją mięśni - tu także skóra jest rozgrzewana, co sprawa że blizny znikają, a cera staje się bardziej odżywiona.
  • Mechaniczna stymulacja skóry - za pomocą mikroigieł. Prowadzi ona do regeneracji kolagenu i ujędrnienia skóry.

Zabiegi na blizny potrądzikowe - jak się przygotować, co warto wiedzieć?

Jak każda tego typu akcja, zabiegi na blizny potrądzikowe są dedykowane pewnym grupom osób.

Do konsultacji może zgłosić się każdy, kto ma blizny potrądzikowe. Jednak warunkiem jest to, aby infekcja trądzikowa była już nieaktywna. Innymi przeciwwskazaniami są ciąża karmienie piersią, nowotwór skóry, świeża opalenizna, padaczka, stosowanie ziół fotouczulających. Dlatego oferujemy darmowe konsultacje z kosmetologiem, aby zabieg był bezpieczny i klient mógł o wszelkich ograniczeniach dowiedzieć się wcześniej” - mówi kosmetolog Natalia Cholak z Clinica Cosmetologica

Warto wiedzieć, że, choć jest to uzależnione od maszyny, usuwanie blizn potrądzikowych nie boli. Jednak czy trzeba się do niego przygotować? Należy pamiętać o tym, aby się nie opalać, nie stosować peelingów i kwasów ani nie przyjmować ziół światłouczulających. Sam przebieg zabiegu zależy oczywiście od tego, jakie zabiegi na blizny potrądzikowe wybraliśmy. Najczęściej nie trwa on 30-60 minut, a wszystkim zajmuje się specjalista.

Efekty - kiedy je widać?

Z całą pewnością efekty, jakie dają nam zabiegi na blizny potrądzikowe, są zadowalające. Blizny maleją, stają się niewidoczne - duże jaśnieją a małe znikają. Efekt jest stały, ale należy pamiętać, że najczęściej potrzeba kilku zabiegów, aby go osiągnąć. Ich ilość ustalana jest na konsultacji ze specjalistą. Dlatego też warto postawić na doświadczonych kosmetologów, takich jak w Clinica Cosmetologica. Warto wybrać tę placówkę - ma ona nowczesny sprzęt, szeroki wybór metod, a także oferuje darmowe konsultacje z kosmetologiem.

Jak widać, jeśli zmagamy się z opisanym powyżej problemem, zdecydowanie zabiegi na blizny potrądzikowe są dla nas. Są skuteczne, bezbolesne i dają naprawdę dobre efekty. A my dzięki nim możemy cieszyć się zdrową, jędrną i piękną skórą.

Zapraszamy do naszych gabinetów:

Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk
Tel. 791 604 604

Oraz

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
Tel. 791 600 607