Policjanci z WRD KMP zatrzymali mężczyznę, który kierował audi pod wpływem narkotyków. Podczas kontroli drogowej okazało się, że kierowca posiadał przy sobie zabronione środki.

Wczoraj (13.06.2022r.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie pełniący służbę na motocyklach, podczas patrolu ulic miasta zwrócili uwagę na kierowcę audi, który miał stłuczoną przednią lampę. Zachowanie kierującego wzbudziło pewne podejrzenia mundurowych, więc natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli.

W trakcie czynności 35 - letni kierowca zachowywał się nerwowo i był pobudzony. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykluczyło, że jest po jego spożyciu. Po krótkiej rozmowie funkcjonariusze zaczęli podejrzewać, że kierujący może być pod wpływem narkotyków.

Badanie narkotesterem potwierdziło ich przypuszczenia. Wynik wskazał, że mężczyzna znajduje się pod wpływem substancji zabronionych. Policjanci na miejscu zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny.

To jednak nie był koniec interwencji. Podczas kontroli mundurowi ujawnili także i zabezpieczyli woreczek foliowy z białym proszkiem. 35 - latek został zatrzymany. Mężczyźnie pobrano również krew do badań laboratoryjnych. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

ZKS KMP