Z okazji Dnia Babci i Dziadka funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przy targowisku Manhattan, wręczali małe upominki w postaci opasek odblaskowych oraz toreb materiałowych wielokrotnego użytku z elementami odblaskowymi.

Działania profilaktyczne z okazji Dnia Babci i Dziadka są już „tradycją”, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród seniorów. Wspólnie możemy zadbać o bezpieczeństwo starszych osób. Zwracajmy szczególną uwagę podczas poruszania się po drodze zwłaszcza po zmierzchu.


Według przepisu Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym w Polsce obowiązuje używanie elementów odblaskowych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, my jednak zachęcamy do korzystania z elementów odblaskowych również w obszarze zabudowanym.


Mamy zimową porę roku, co wiąże się z ciężkimi warunkami na drodze zarówno dla pieszych jak i kierujących pojazdami. Najmniejszy element odblaskowy powoduje, że jesteśmy lepiej widoczni dla kierujących pojazdami. Stosujmy się również do kilku prostych zasad podczas poruszania się po drodze.


Zwracamy się z apelem do seniorów, aby przede wszystkim rozglądali się na wyznaczonym przejściu dla pieszych, nie przebiegali przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz stosowali się do sygnalizacji świetlnej.
W tym szczególnym dniu wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy przede wszystkim dużo zdrowia i wszystkiego co najlepsze.


asp. sztab. Krzysztof Prostko/ZKS KMP