Depilacja IPL w Szczecinie - poznaj zalety depilacji światłem

Fotodepilacja IPL to alternatywa dla depilacji laserowej. Jest znacznie tańsza, szybsza i bezpieczniejsza. Nasze badania pokazują 30-procentową efektywność przy zwalczaniu niechcianego owłosienia już po pierwszym zabiegu. Raz wykonana seria zabiegów procentuje, ponieważ jej efekt jest znacznie bardziej wydajny niż konkurencyjnych metod.

Depilacja laserowa IPL w Szczecinie

Eksperymentowanie z niesprawdzonymi technikami depilacji może spowodować trudne w leczeniu zmiany, zaczerwienienia, oparzenia, a nawet zakażenia bakteryjne. Niedelikatna i nieprzemyślana ingerencja odbije się na naszym wyglądzie i zdrowiu. Depilacja maszynką może doprowadzić do powstania ranek i infekcji Depilacja kremem to ryzyko poparzenia drażniącą substancją. Użycie mechanicznego depilatora w tak delikatnym miejscu może zakończyć się licznymi podrażnieniami i skaleczeniami. Trwała depilacja światłem jest bezpieczna, bo nie przerywa bariery ochronnej organizmu, jaką jest skóra. Technologia IPL polega na wysłaniu w głębokie warstwy skóry promienia energii świetlnej. Promieniowanie jest wyłapywane przez barwnik znajdujący się we włosach - melaninę. Cebulka włosowa ulega przegrzaniu i zniszczeniu. Impulsy mają niską energię, w efekcie czego skóra jest podgrzewana tylko do momentu, w którym dostarczona zostanie wystarczająca energia potrzebna do uszkodzenia mieszka włosowego. Włos po kilku dniach po zabiegu wysuwa się z mieszka włosowego i wypada.

Sprawdź: Depilacja IPL i woskiem w Szczecinie

Atuty trwałej depilacji IPL

W DepilConcept najważniejsza jest opinia naszych klientów. Według niej depilacja IPL - SHR wygrywa z innymi metodami trwałej depilacji, ponieważ jest bezbolesna przy utrzymaniu porównywalnej skuteczności do lasera. Dzieje się tak dlatego, że wązka lasera trafia tylko w miejsca, gdzie występuje melanina, czyli barwnik włosa. Ten proces nazywamy wybiórczą fototermolizą, właśnie dlatego, że omija wszystkie inne miejsca i trafia w źródło problemu.

Depilacja SHR dedykowana jest osobom z tendencją do pękania naczynek krwionośnych, z wrastającymi włoskami i krostkami w okolicy bikini. Zabieg SHR - IPL polecamy osobom z nadwrażliwością skóry na ból. Zalecamy go także przy słabej skuteczności innych zabiegów. Technologia IPL jest dla wszystkich, którzy mają dość ciągłego usuwania niechcianego owłosienia. Zabiegi SHR wykonuje się w serii, ponieważ włosy nie rosną jednocześnie. W trosce o najlepszy efekt zabieg powtarza się najczęściej kilkukrotnie w odstępach około 4 tygodniowych.

Trwała depilacja SHR in Motion dostosowana jest do potrzeb zarówno kobiet jak i mężczyzn. To doskonałe rozwiązanie do depilacji wąsika, pach, bikini, nóg czy rąk. Jest metodą chętnie wybierana przez mężczyzn, którzy decydują się usunąć niechciane owłosienie z pleców i klatki piersiowej. Fotodepilacja to odpowiedź na wszystkie problemy i niedogodności związane z uporczywym odrastaniem niechcianego owłosienia. Bez konieczności pamiętania, w dodatku bez bólu i w komfortowej atmosferze gabinetu kosmetycznego.