Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Policjantka Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Szczecin-Pogodno spotkała się z dziećmi z Przedszkola Publicznego nr 10 w Szczecinie. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" i dotyczyło bardzo ważnego tematu jakim jest bezpieczeństwo na drodze.

Maluchy jako najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego oprócz poznania podstawowych i najważniejszych zasad bezpiecznego poruszania się przez przejścia dla pieszych, mieli również okazję poćwiczyć prawidłowe rozglądanie się oraz przechodzenie przez zebrę.

Ponadto dzieciom przypomniano zasady bezpieczeństwa w kontakcie z osobami nieznajomymi. Maluchy wiedzą, że każda osoba, której nie znają jest osobą obcą, z którą nie mogą nigdzie odchodzić ani nic od niej przyjmować.

Na podsumowanie spotkania maluchy poznały, a starszaki utrwaliły sobie numer alarmowy 112 pod jaki należy dzwonić, aby uzyskać pomoc oraz dowiedziały się jakich informacji należy udzielić dyspozytorowi numeru alarmowego.

Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach oraz wykazały się dużą wiedzą, chętnie odpowiadając na zadawane przez policjantkę pytania.

Uczestnicy spotkania na koniec otrzymali obrazek do pokolorowania z wizerunkiem policjanta i policjantki.


sierż. Aleksandra Socha/ZKS KMP

  • policjantka z dziećmi