Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zatrzymali w miniony weekend blisko 70 kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość. Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drodze, w dalszym ciągu kierujący rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Niestety nie zabrakło kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy, będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci z „drogówki” ujawnili ich aż 35.

Prędkość jest kluczowym czynnikiem wpływającym na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i ich skutków. Nadmierna prędkość lub jej niedostosowanie do warunków drogowych niesie za sobą zagrożenie zarówno dla nas samych, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie wszyscy jednak o tym pamiętają.

Podczas minionego weekendu w Szczecinie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji ujawnili blisko 70 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Zatrzymali również prawo jazdy trzem kierującym, którzy pędzili ponad 50 km/h powyżej dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Kierowcy poza utratą blankietu prawa jazdy otrzymali mandaty, a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych.

Niestety ten weekend obfitował w liczne przypadki kierujących pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. Ponad połowa z nich to użytkownicy hulajnóg. Warto pamiętać, że 20 maja 2021 r. weszły w życie zmiany przepisów dotyczacych hulajnogi elektrycznej, która została określona jako pojazd napędzany elektrycznie. Poruszać się nią może tylko jedna osoba, a kierując nią w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu albo przewożąc na niej inną osobę popełniamy wykroczenie drogowe.

 

ZKS KMP

  • Szczecińska „drogówka” podsumowała weekend
  • Szczecińska „drogówka” podsumowała weekend
  • Szczecińska „drogówka” podsumowała weekend
  • Szczecińska „drogówka” podsumowała weekend