Wirtualny spacer - zalety i wady

2 min czytania
Wirtualny spacer - zalety i wady

Rozwój technologii sprawił, że dziś przy sprzedaży czy wynajmie, istnieje wiele możliwości pokazania nieruchomości. Obecnie deweloperzy i agencje decydują się nie tylko na rzuty pomieszczeń czy wizualizacje, ale coraz częściej dostępny jest również wirtualny spacer. Czym on właściwie jest? To multimedialna, trójwymiarowa prezentacja stworzona poprzez nałożenia na siebie kilku lub kilkunastu zdjęć panoramicznych. Pozwala na “spacerowanie” po przedstawionych wnętrzach, przybliżanie i oddalanie widoku oraz rozglądanie się w zakresie 360 stopni w poziomie, a także 180 stopni w pionie. Wirtualny spacer sprawia wrażenie, jakbyśmy rzeczywiście byli w pomieszczeniu.

Jakie zalety ma wirtualny spacer?

Taka forma pokazania nieruchomości na sprzedaż czy wynajem ma ogromne plusy. Przede wszystkim jest to wyjątkowo atrakcyjny, ale też wygodny sposób, aby osoba zainteresowana obejrzała mieszkanie czy dom. Spacer usprawnia cały proces, bowiem obraz jest bardzo rzeczywisty i bez przekłamań pokazuje daną nieruchomość. Często potencjalny klient już na podstawie takiego spaceru, jest w stanie powiedzieć czy jest zainteresowany obiektem. Udostępnienie wirtualnego spaceru po nieruchomości, którą chcemy sprzedać lub wynająć, pozwala na sporą oszczędność czasu, warto więc rozważyć taką opcję.

Dzięki wędrówce po każdym z pomieszczeń, mamy możliwość pokazać wszystkie niuanse i smaczki mieszkania czy domu. Zdjęcia - nawet najlepsze - nie są w stanie tak dobrze oddać całego klimatu i wejść w każdy zakamarek nieruchomości. Osoba zainteresowana może więc poczuć się tak, jakby była w mieszkaniu. Jeśli spacer połączymy z Google Street View, obejrzeć można nie tylko nieruchomość, ale również okolicę.Wirtualny spacer to ogromny atut również dla drugiej strony, czyli osoby poszukującej nieruchomości. Jeśli szukamy na przykład kawalerki na sprzedaż w Szczecinie, a ilość ogłoszeń nas przytłacza - warto sprawdzić, czy ogłoszenia mają opcję wirtualnego spaceru.

Czy wirtualny spacer ma wady?

Na pierwszy rzut oka trudno znaleźć minusy wirtualnego spaceru po mieszkaniu czy domu. To wygodna i atrakcyjna forma, która może przyciągnąć klientów. Za minus można uznać koszty zlecenia wykonania spaceru firmie zewnętrznej, trzeba się bowiem liczyć z wydatkiem rzędu kilkuset złotych. Obecnie jednak istnieje sprzęt i programy, które pozwalają na stworzenie wirtualnego spaceru nawet laikowi. Coraz więcej agencji nieruchomości decyduje się na takie rozwiązanie, zapewniając swoim agentom odpowiedni sprzęt.

Dokładność obrazu podczas wirtualnego spaceru również może okazać się wadą. Jeśli dana nieruchomość ma pewne mankamenty, których wolelibyśmy nie pokazywać w pierwszej kolejności - ze spacerem może być to niemożliwe. Potencjalny klient od razu zobaczy więc niedoróbki wykończeniowe, niefunkcjonalną kuchnię czy nieatrakcyjny widok z okna. Pytanie czy to na pewno źle? Ponownie może się okazać, że to jedynie zaoszczędzi nasz czas.

Autor: Zewnętrzny materiał partnerski

szczecin4u_kf