Dzisiejsi przestępcy stosują coraz to nowsze sposoby mające na celu dokonanie przestępstw. Dotyczy to również oszustów posługujący się tzw.: „metodą na wnuczka”, którzy modyfikują swoje sposoby działania aby wprowadzić w błąd i okraść kolejne osoby. Z uwagi na to akcje informacyjne oraz kampanie społeczne prowadzone w celu ograniczania tych przestępstw prowadzone są rożnymi dostępnymi środkami i metodami na terenie całego kraju. Szczecińska Policja poza tradycyjnymi formami spotkań z seniorami w klubach seniora, radach osiedla itp. dociera również z informacją o ewoluujących zagrożeniach poprzez parafie w których gromadzą się mieszkańcy Szczecina.

W minioną niedzielę w kościele parafialnym pw. św. Ottona w Szczecinie znajdującym się przy pl. Św. Ottona odbyły się profilaktyczne spotkania wiernych ze szczecińskim policjantem, który w trakcie mszy apelował do wiernych zgromadzonych w kościele o rozwagę i roztropność informując przy tym o sposobach działania przestępców posługujących się tą metodą.

Przeciwdziałając negatywnym zjawiskom szczecińska policja szuka możliwości dojścia z informacjami o sposobie działania sprawców do osób starszych oraz ich rodzin. Kluby seniora, czy rady osiedla nie pozwalają jednakże na dotarcie do wystarczającej ilości osób by skutecznie przeciwdziałać negatywnym zjawiskom. Z tego powodu w niedzielę zarówno ci starsi jak i młodsi uczestnicy liturgii w kościele na szczecińskim osiedlu Zawadzkiego na zakończenie mszy świętych wysłuchali informacji przekazanej przez funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie mogącej przyczynić się do zmniejszenia ilości tych przestępstw. Mieli również możliwość dowiedzenia się o innych, nowych zagrożeniach.

Na terenie Szczecina cyklicznie dochodzi do przestępstw, których ofiarami padają seniorzy. Oszuści bazując na zaufaniu a czasami wręcz naiwności osób starszych wyłudzają od nich rożne, często niemałe sumy pieniędzy, wręcz okradają ich z oszczędności całego życia. Spotkania tego typu dają możliwość poznania metod działania oszustów, którzy wyłudzają od osób starszych pieniądze metodą na tzw.: „wnuczka lub policjanta” i skutecznego im przeciwdziałania.

 

podkom. Michał Sroka/ZKS KMP

  • O bezpieczeństwie seniorów – spotkanie w kościele pw. św. Ottona w Szczecinie
  • O bezpieczeństwie seniorów – spotkanie w kościele pw. św. Ottona w Szczecinie