Na nasz adres mailowy, w ramach cyklu informacyjnego dla osób zainteresowanych wstąpieniem do służby w Policji, otrzymaliśmy kolejne zapytanie dotyczące służby w Samodzielnym Pododdziale Kontrterrorystycznym Policji.

Bardzo chciałbym służyć w oddziale kontrterrorystycznym. Co mam zrobić?

Aby pełnić służbę w jednostkach kontrterrorystycznych Policji, w pierwszej kolejności należy wstąpić do Policji przechodząc procedurę doboru na ogólnych zasadach, a skierowanie do służby w konkretnym pionie lub komórce (pododdziale kontrterrorystycznym), następuje w późniejszym czasie, w ramach odrębnej, wewnętrznej procedury. Dobór do jednostek kontrterrorystycznych jest wewnętrzną decyzją każdej jednostki organizacyjnej Policji. Samodzielne Pododdziały Kontrterrorystyczne Policji są oddziałami elitarnymi, w których służbę pełnią policjanci posiadający minimum 3-letni staż służby w Policji, wykazujący się ponadprzeciętnymi cechami psychofizycznymi.

Dodatkowo warto zapoznać się z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 marca 2007 r. w sprawie trybu i warunków ustalania zdolności fizycznej i psychicznej policjantów do służby na określonych stanowiskach lub w określonych komórkach organizacyjnych jednostek Policji (Dz. U. Nr 62, poz. 423, z póżn. zm.).

 

Nie zwlekaj – złóż dokumenty już dziś. Oferujemy wyjątkową profesję, dla wyjątkowych ludzi, którzy w codziennym życiu wrażliwi są na krzywdę drugiego człowieka. Policjant to zawód dla ludzi z pasją. Bardzo trudny i wymagający, ale to także szlachetna przygoda naznaczona poświeceniem drugiemu człowiekowi. Spróbuj, bo naprawdę warto.

Zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane wstąpieniem do służby w Policji do przesyłania pytań związanych z rekrutacją i przygotowaniami do testów na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie na naszej stronie internetowej publikować będą cyklicznie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania osób chcących wstąpić w nasze szeregi.

 

ZKS KMP


Geek ElasticSearch