"Święto Pieczonego Kartofla" – pod taką nazwą odbył się sąsiedzki piknik na szczecińskim Skolwinie. Aktywny w nim udział mieli również mundurowi z komisariatu Policji Nad Odrą, którzy prowadzili działania profilaktyczne, rozmawiali o bezpieczeństwie oraz zaprezentowali sprzęt służbowy wykorzystywany w codziennej służbie.

Zorganizowany piknik miał za zadanie aktywizować i integrować ludzi związanych ze Skolwinem, Radą Osiedla Skolwin, Stowarzyszeniem „Mam Magiel” oraz współpracujących z RO Stołczyn i Golęcino - Gocław. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, które skierowane były do wszystkich mieszkańców, a w szczególności tych najmłodszych.

Swoją obecność zaznaczyli również Dzielnicowi z KP Szczecin Nad Odrą. Wśród wielu atrakcji bardzo duże zainteresowanie uczestników wzbudził policyjny pojazd służbowy, w którym zarówno najmłodsi uczestnicy jak i ich opiekunowie mogli zapoznać się ze sprzętem służbowym wykorzystywanym w codziennej służbie.


W trakcie trwającego festynu dzielnicowi w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Społeczeństwa” przeprowadzili liczne pogadanki z dziećmi oraz ich opiekunami, na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa i właściwego zachowania w drodze do oraz ze szkoły. Mundurowi przekazując odblaski i kolorowanki rozmawiali z najmłodszymi o bezpiecznych zasadach korzystania z placów zabaw oraz zachowaniach wskazanych podczas kontaktu z osobami obcymi.

 

 

SF/ZKS KMP

  • policjanci na festynie
  • policjanci na festynie
  • policjanci na festynie