W minioną sobotę na terenie obiektu sportowego Świt Skolwin, policjanci z Komisariatu Policji Nad Odrą wzięli udział w festynie rodzinnym. Organizatorem przedsięwzięcia były władze klubu OKS Świt Skolwin i mieszkańcy dzielnicy. Była to świetna okazja do spotkania mundurowych z lokalną społecznością i poruszania ważnych kwestii bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze z Nad Odry aktywnie uczestniczyli w festynie rodzinnym, który odbył się na terenie obiektu sportowego w Szczecinie.

Festyn został zorganizowany przez klub OKS Świt Skolwin i mieszkańców rejonu. Wzięli w nim udział dzielnicowi z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą oraz policjanci z Wydziału Prewencji KP Szczecin Nad Odrą.

Policjanci aktywnie uczestniczyli w festynie przekazując najmłodszym wiedzę na temat elementarnych zasad bezpieczeństwa, zarówno w drodze do i ze szkoły oraz bezpieczeństwa w internecie, wręczając przy tym odblaski, maskotki oraz materiały profilaktyczne.

Mundurowi przybliżyli uczestnikom festynu zawód policjanta, prezentując sprzęt służbowy w postaci radiowozu oraz wyposażenia ochrony indywidualnej PZ.

Dla starszych uczestników festynu funkcjonariusze przeprowadzili pogadanki o zagrożeniach jakie czyhają na seniorów m.in. o oszustwach metodą na tzw. wnuczka, policjanta CBŚP, a także nowoczesnych zagrożeniach związanych z kradzieżą pieniędzy, np. z bankomatu.

 

SF/ZKS KMP

  • plakat
  • festyn rodzinny w tle policyjny radiowóz
  • festyn rodzinny w tle policyjny radiowóz