Samozamykacze są niezwykle praktycznym i uniwersalnym urządzeniem, które ułatwia codzienne życie i pozwala zaoszczędzić odrobinę czasu, kiedy spieszymy się do pracy czy szkoły. Samozamykacze sprawdzają się zarówno w lokalach użytkowych i budynkach publicznych, jak również na prywatnych posesjach. Na rynku dostępne są setki jeśli nie tysiące modeli tego urządzenia, dlatego warto wcześniej zasięgnąć profesjonalnej porady w sklepie stacjonarnym lub u znajomego fachowca. Każdy, komu nie obcy jest temat akcesoriów do drzwi i okien wskaże GEZE samozamykacz jako najlepszy wybór spośród wielu innych dostępnych modeli na rynku.

Niemiecka jakość

Firma GEZE powstała już w 1863 roku w Niemczech, wtedy jako dwie odrębne firmy zajmujące się dwoma różnymi dziedzinami „budowlanki”. Jedna była firmą specjalizującą się w tokarstwie, natomiast druga w produkcji okuć budowlanych. W pierwszej połowie XX wieku nastąpiła fuzja obu przedsiębiorstw, w wyniku czego powstał jednolity podmiot produkujący okucia do drzwi i okien. Z czasem GEZE stało się jednym z pionierów w przemyśle akcesoriów do okien i drzwi, a ponadto zaczęło samodzielnie wytwarzać drzwi i kompatybilne systemy bezpieczeństwa. W polskich sklepach również można spotkać produkty GEZE, które pojawiły się w naszym kraju trzydzieści lat temu.

Samozamykacze wewnętrzne i zewnętrzne

Sławne samozamykacze GEZE

Jednym z najpowszechniej stosowanych produktów niemieckiego producenta jest samozamykacz GEZE. Jest to urządzenie wykonane z dbałością o każdy najmniejszy element, którego głównym przeznaczeniem jest samoczynne zamykanie drzwi po ich uprzednim otwarciu. Stosuje się je w przypadku drzwi, które powinny pozostać zamknięte z różnych powodów. Domykacze do drzwi GEZE uzyskały szereg międzynarodowych certyfikatów, które pozwalają na ich montaż w drzwiach przeciwpożarowych.

Jak wybrać odpowiedni samozamykacz?

W ofercie firmy GEZE dostępne są dziesiątki różnego rodzaju samozamykaczy, które możemy wybrać z myślą o naszych drzwiach. Szczególnie ważne jest dobranie odpowiedniego rodzaju mechanizmu do specyfiki drzwi w naszym domu czy lokalu. Nieumiejętne dobranie modelu połączone z „fuszerką” przy montażu samozamykacza może prowadzić jedynie w kierunku dodatkowych, nieprzewidzianych kosztów. Dlatego warto wybrać się do specjalistycznych sklepów z okuciami drzwi i okien, gdzie profesjonalna obsługa z pewnością pomoże nam w wyborze urządzenia. Innym rozwiązaniem jest zatrudnienie fachowca, który oprócz zainstalowania samozamykacza wspomoże nas radą przy wyborze urządzenia.

Rodzaje samozamykaczy

W ofercie niemieckiego producenta dostępne są modele o różnej budowie i charakterystyce, dlatego każdy znajdzie model pasujący do swoich drzwi. W asortymencie GEZE znajdziemy:

  • samozamykacze górne – idealne do każdego rodzaju drzwi.

  • samozamykacze dolne (podłogowe) – świetnie sprawdzą się w przypadku drzwi szklanych ze względu na ich subtelny wygląd, szczególnie pożądane przy montażu drzwi wahadłowych.

  • samozamykacze boxer (zintegrowane) – niewidoczne z zewnątrz, całkowicie chowane w płycie skrzydła, widoczne jedynie kiedy drzwi pozostają otwarte.

Możemy również wybrać czy chcemy zamontować samozamykacz GEZE z klasycznym ramieniem, które zdaje egzamin jedynie w przypadku drzwi jednoskrzydłowych. Wybrane modele z ramieniem posiadają opcję „freeswing”, która powoduje lekkość i łatwość w otwieraniu drzwi.

Jeżeli szukamy samozamykacza do drzwi o dwóch skrzydłach świetnie nada się taki z szyną ślizgową, które doskonale działa również jako element drzwi jednoskrzydłowych.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.