Dwunastu zatrzymanych w tym sześć osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. To bilans wczorajszych działań na terenie Komisariatu Policji Szczecin – Niebuszewo. Akcja „Bezpieczne Osiedle” już na stałe wpisała się w grafik mundurowych.

Funkcjonariusze podczas popołudniowej służby zwracali szczególną uwagę na miejsca wskazywane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wykroczenia uciążliwe społecznie, nielegalne składowiska śmieci i inne problemy zgłaszane przez mieszkańców były w tym dniu realizowane przez dzielnicowych jako priorytetowe.

Mundurowi kontrolowali miejsca i podejmowali stosowne czynności zgodnie z założeniami Planów Priorytetowych, które mają na celu pomoc w rozwiązywaniu problemów mieszkańców poszczególnych rejonów.

Dzielnicowi z Niebuszewa w trakcie działań „Bezpieczne Osiedle” zatrzymali sześć osób poszukiwanych w tym jedną osobę listem gończym oraz sześciu sprawców przestępstw.

W rejonie Placu Grunwaldzkiego, Placu Rodła i Placu Szarych Szeregów nad bezpieczeństwem pieszych czuwali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego. Ponadto mierzyli oni prędkość oraz badali trzeźwość kierujących pojazdami.

Kolejne działania na terenie KP Niebuszewo zakończyły się sukcesem i satysfakcją z dobrze pełnionej służby.

 

asp. Liwia Chudzińska/ZKS KMP