Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Za oknem piękna pogoda, a my mamy więcej wolnego czasu. Warto wykorzystać to atrakcyjne połączenie, aby wziąć kilka dni upragnionego urlopu, spakować swoje bagaże i ruszyć na wczasy nad jezioro. Tych najwięcej jest na Mazurach i to właśnie tam powinniśmy w pierwszej kolejności zajrzeć, by znaleźć idealny hotel nad jeziorem. Wczasy nad wodą są gwarancją sukcesu, oto 5 powodów, dlaczego tak się dzieje.

Dlaczego warto spędzić wakacje nad jeziorem? 5 zalet takiego wypoczynku
  1. Piaszczysta plaża - mazurskie jeziora mogą poszczycić się jednymi z najlepiej zadbanych plaż w Polsce. Wiele prywatnych hoteli na Mazurach posiada własny dostęp do jeziora, a znajdujący się na ich wybrzeżu piasek jest czysty i w złocistym kolorze. Wypoczynek w takim miejscu to prawdziwa przyjemność, z której chętnie korzystają polscy i zagraniczni turyści.

  1. Aktywny wypoczynek - jezioro to doskonałe miejsce na spędzenie swojego urlopu na sportowo. Pływanie, żeglarstwo, sporty wodne to tylko początek długiej listy możliwości, ponieważ piaszczyste plaże aż zachęcają do gry w siatkówkę, piłkę, czy nawet badmintona. Wystarczy wybrać hotel nad jeziorem i zebrać swoją ekipę! Otaczające jeziora lasy pełne są ścieżek rowerowych, na których aż roi się od biegaczy i rowerzystów, którzy korzystają z pięknej pogody. Miejsce na swoją pasję znajdą także wędkarze, którzy na Mazurskich jeziorach będą mieli co robić. Najlepsze mazurskie hotele organizują dla nich specjalne wyjście na ryby, gdzie pasjonaci tego sportu mogą odrywać cudowne łowiska

  1. Krajobrazy, które zapierają dech w piersiach - zdjęcia zrobione w hotelu nad mazurskich jeziorem będą wyglądać zjawiskowo. Piękna woda po której pływają żaglówki, a dookoła lasy i łąki - krajobraz idealny. Dodajmy jeszcze nieprzeciętną architekturę mazurskich miasteczek np. Giżycka lub Mikołajek i otrzymujemy połączenie idealne. Mazury to miejsce, w którym nie sposób się nie zakochać, czego najlepszym dowodem są wypełnione po brzegi hotele na Mazurach.

  1. Bogactwo wakacyjnych imprez - Mazury zdecydowanie przodują w kwestii organizacji wszelkiego rodzaju imprez. Mowa tutaj zarówno o małych koncertach organizowanych w najlepszych hotelach na Mazurach, jak i dużych kulturalnych wydarzeniach, na które zjeżdżają się goście z całego kraju. Mowa tutaj o cyklicznie organizowanych koncertach i festiwalach muzycznych Piknik Country w Mrągowie, czy Reggae Festiwal w Ostródzie. Dodatkowo przyjeżdżający do mazurskich hoteli goście mogą liczyć na wiele sportowych atrakcji związanych z organizowanymi w okolicy turniejami siatkówki plażowej, beach soccera, a także motoryzacyjnego Rajd Polski, który od lat wpisuje się w kalendarz Mistrzostw Świata WRC. Co najlepsze, wszystkie te wydarzenia odbywają się na tle pięknych jezior.

  1. Edukacja i rozrywka - Mazury to region o fascynującej historii, która w połączeniu z ekscytującą przyrodą tworzy wspaniały duet dla małych i nieco większych turystów. Miłośnicy wojska i militariów koniecznie muszą odwiedzić Park Atrakcji Wojskowych, Wilczy Szaniec, a także wiele innych pozostałości hitlerowskich fortyfikacji. Pasjonaci średniowiecznych wieków muszą odwiedzić krainę Galindów. Hotele na Mazurach organizują także wyjścia dla pasjonatów ekologii - Ci odwiedzą np. placówkę przyrodniczą Polskiej Akademii Nauk.

Zalet spędzania wakacji nad jeziorem jest znacznie więcej. Żeby się o tym przekonać wystarczy wybrać dobry hotel na Mazurach nad jeziorem i ruszyć na swoje wymarzone wakacje na północny - wschód Polski.