Gdy dochodzi do zdarzenia drogowego z winy innego kierowcy, w którym uszkodzeniu ulega nasz samochód, mamy możliwość wykonania naprawy z jego polisy OC – także w sposób bezgotówkowy. Na czym to polega?

Naprawy powypadkowe Warszawa – naprawa z OC sprawcy wypadku

Wystarczy jedynie chwila nieuwagi, aby doszło do zdarzenia drogowego. Gdy nasz samochód ulega wtedy uszkodzeniu, wtedy możemy, ale nie musimy korzystać z jego naprawy w ramach OC sprawcy. Druga propozycja to rozliczenie poza OC, ale jest ona wybierana głównie w przypadku kosmetycznych usterek.

Jeśli interesuje nas naprawa po wypadku z OC sprawcy, wówczas powinniśmy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Takie usługi oferuje między innymi serwis samochodowy Lipski oferujący kompleksowe naprawy powypadkowe Warszawa.

Gdy również chcesz skorzystać z możliwości naprawy samochodu z pokryciem kosztów z polisy OC sprawcy, zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

Naprawy powypadkowe Warszawa – nie w każdym warsztacie z OC sprawcy

Jeśli interesuje nas naprawa z OC, w takim przypadku powinniśmy pamiętać o tym, że nie każdy warsztat samochodowy może zaoferować nam usługi w tym właśnie zakresie.

Wybrany przez nas warsztat prowadzący naprawy powypadkowe powinien posiadać stosowną umowę zawartą z danym towarzystwem ubezpieczeniowym, które ma pokryć dla nas koszty. Najczęściej duże serwisy, w tym także ASO marek posiadają umowy z większością towarzystw i dzięki temu możemy naprawić w nich samochód w niemalże każdym przypadku.

Warto także zaznaczyć, że nie musimy wcale korzystać z serwisu posiadającego podpisaną umowę z towarzystwem – możemy wykonać naprawy w innym w cenie uzgodnionej z ubezpieczycielem.

Naprawy powypadkowe Warszawa – zalety i wady naprawy bezgotówkowej

Jeśli nasz samochód został uszkodzony wskutek działań innego uczestnika ruchu, atrakcyjną propozycją może być naprawa bezgotówkowa. W tym przypadku naprawa powypadkowa prowadzona jest bez potrzeby angażowania własnych środków finansowych – rozliczenie następuje między towarzystwem a warsztatem, który prowadzi naprawę.

Taka usługa jest wybierana często przez właścicieli samochodów nowszych, o wyższej wartości. Wówczas nie pojawia się problem zaniżenia odszkodowania – warsztat korzysta z oryginalnych, nowych części, dlatego nie dochodzi do znacznego zmniejszenia wartości pojazdu.

Jeśli interesują nas naprawy mechaniczne czy naprawy blacharskie Warszawa cennik może być naprawdę bardzo wysoki, dlatego rozliczenia bezgotówkowe są korzystniejszym wyborem.

Takie naprawy samochodów jednak nie zawsze opłacają się właścicielom starszych pojazdów – wtedy bardziej korzystnym rozwiązaniem może być wzięcie gotówki i wykonanie prac we własnym zakresie.

Naprawy powypadkowe Warszawa – kilka słów o BLS – bezpośredniej likwidacji szkód

W kontekście napraw powypadkowych warto także wspomnieć o BLS, czyli o bezpośredniej likwidacji szkód. Taka oferta dotyczy naprawy pojazdu z OC sprawcy za pośrednictwem swojego ubezpieczyciela, u którego mamy polisę OC, AC. Obecnie nie wszyscy ubezpieczyciele oferują taką usługę.

Prowadzone w ramach BLS naprawy powypadkowe samochodów Warszawa i w innych miejscowościach mają kilka ważnych zalet – pozwalają na szybsze rozpoczęcie prac i nie wymagają kontaktu z ubezpieczycielem sprawcy. Formalności załatwiane są wtedy pomiędzy towarzystwami ubezpieczeniowymi, co oznacza mniej obowiązków dla poszkodowanego kierowcy.

Bezpośrednia likwidacja szkód nie obejmuje szkód:

  • osobowych

  • powstałych poza granicami kraju

  • w których biorą udział co najmniej dwa pojazdy

  • majątkowych przekraczających wartość 30 tysięcy złotych

  • wywołanych przez pojazd zarejestrowany za granicą

Naprawy powypadkowe Warszawa – znajdź dobry serwis już teraz!

Jeśli chcesz znaleźć dobre i tanie naprawy powypadkowe Warszawa czy w innej lokalizacji, z dostępnymi ofertami można zapoznać się już teraz on-line.

W sieci można błyskawicznie znaleźć adresy ASO i niezależnych serwisów samochodowych, a także przeczytać opinie na ich temat.

Do skorzystania z swojej oferty w ramach likwidacji szkód powypadkowych zaprasza serwis Lipski z Warszawy!

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.