Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Wyspa Kreta – 10 najważniejszych informacji!

Chciałbyś pojechać na wakacje i znalazłeś świetna ofertę Kreta last minute? To bardzo dobry kierunek podróży! Co warto wiedzieć o Krecie przed lotem na nią? Jaka panuje tam pogoda i czy wakacje na Krecie naprawdę będą udane? Przeczytaj 10 najważniejszych informacji o greckiej Krecie!

  1. Pogoda na Krecie

Decydując się na ofertę Kreta last minute all inclusive przede wszystkim należy sprawdzić, jaka w danym miesiącu na krecie panuje pogoda. I tutaj bardzo dobra wiadomość dla tych, którzy lubią słońce i wylegiwanie się na plaży. Kreta jest takim miejscem, w którym przez większą część roku panuje piękna i słoneczna pogoda. W sezonie, a więc od maja do września, średnia temperatura wynosi blisko 30 stopni Celsjusza. Poza sezonem, również jest ciepło. W kwietniu, pod koniec września i w październiku temperatury oscylują w granicach 20 stopni. Jeżeli więc planujesz wyjazd w sezonie, wakacje na Krecie z pewnością będą gorące! Jeżeli lubisz spacerować, chodzić po górach i zwiedzać, najlepiej jeśli zdecydujesz się na wyjazd poza sezonem, kiedy jest nieco chłodniej, a ruch turystyczny jest mniejszy.

  1. Narty wodne i narty klasyczne – na Krecie jest wszystko!

Kreta zapewnia cały wachlarz różnego typu aktywności sportowych. Co najważniejsze, na Krecie można doskonale bawić się również zima, zjeżdżając na nartach po przygotowanych stokach narciarskich. Nie jest ich wprawdzie dużo, jednak klimat i przepiękne widoki to rekompensują. Latem można cieszyć się wieloma sportami zarówno na wodzie jak i na lądzie: narty wodne, nurkowanie, kitesurfing. Możliwe jest wypożyczenie łódki lub motorówki, rejsy statkami. Nie brakuje także atrakcji na lądzie! Nie ma znaczenia, czy bardziej interesują Cię rozrywki w klubach i w dyskotekach, czy rozrywki dopasowane do rodzin z dziećmi – wczasy na Krecie to idealna propozycja dla każdego!

  1. Kreta i jej przepiękne plaże

Kreta last minute daje szansę na wypoczynek na wyjątkowo pięknych plażach. W sezonie, nie jest łatwe znalezienie plaży, na której nie ma tłumów, jednak… jest to możliwe! Mając wynajęty na wyspie samochód, można udać się na plażę Laguna Balos. Jest to jedna z najpiękniejszych wysp na Krecie, a fakt, że dojazd do niej nie jest łatwy zapewnia ciszę i spokój! Inne znane plaże na Krecie to Elafonisi, Preveli oraz Vai. Ostatnia z wymienionych jest plażą najbardziej wysuniętą na wschód wyspy i zazwyczaj oblegana jest przez osoby, dla których plażowanie to najważniejsza część wypoczynku na wakacjach. Z kolei plaża Preveli zachwyca swoim wyglądem, zwłaszcza dużą ilością pięknych palm!

  1. Kreta to także góry!

Wakacje na Krecie nie musza ograniczać się wyłącznie do leniuchowania na plaży. Jeżeli chodzi o ukształtowanie terenu, to aż 80% to góry. Na wyspie wyróżnia się trzy masywy górskie. Pierwszy z nich to Góry Białe z pięknymi wąwozami (m.in. bardzo znanym wąwozem Samaria). Kolejne pasmo górskie na Krecie to Góry Idi z najwyższym szczytem Krety Psioritis (2 456 m n.p.m.). Ostatnim masywem górskim są Góry Dikte – najniższe z wymienionych. Na tym obszarze turysta może obcować z niemal dziką przyrodą!

  1. Miasta i najładniejsze miejsca Krety

Spędzając urlop na Krecie, warto zobaczyć Chanię z jej licznymi zabytkami, miasto Retimno, wąwozy w górach: Samaria, Imbros, miasto Heraklion, Knossos wraz z przepięknym pałacem. Warto zobaczyć również ruiny starożytnych miast: Aptera, Gortyna, Lissos, Tylissos oraz Gournia.

Grecja, zwłaszcza Greckie wyspy zachwycają! Jeżeli masz możliwość odwiedzenia Krety i zobaczenia jej na własne oczy, nie zastanawiaj się! Kreta last minute do naprawdę korzystna propozycja!