Szczecińscy wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej 18 – latka, który kierował pod wpływem środków odurzających, bez stosownego zezwolenia do kierowania samochodem. Dodatkowo funkcjonariusze w pojeździe znaleźli narkotyki. O losie młodego mężczyzny zadecyduje sąd.

Policjanci Ogniwa Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, podczas nocnej służby w centrum naszego miasta, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego nissanem.

Podczas interwencji mężczyzna swoim zachowaniem wzbudził podejrzenie u wywiadowców. Poddali go więc badaniu na zawartość alkoholu i środków odurzających w organizmie. Jak się okazało był on pod wpływem narkotyków.

W trakcie sprawdzania kierującego okazało się, że 18 - latek nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdem.

To nie wszystkie przewinienia mężczyzny. Policjanci w trakcie przeszukania pojazdu znaleźli prawie 2.5 grama zapakowanej w worek strunowy amfetaminy oraz dwie tabletki ecstasy.

18 – latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań. Za jazdę bez posiadania uprawnień został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Mężczyźnie przedstawiono dwa zarzuty kierowania pod wpływem środków odurzających oraz posiadania przy sobie zabronionych ustawą substancji.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie młody mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

ZKS KMP


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.