Policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie odwiedziła kolejne placówki oświatowe na terenie Szczecina, aby porozmawiać z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań nie tylko na ulicy ale i w domu czy też w przedszkolu.

Kolejne grupy dzieci wiedzą już gdzie poprosić o pomoc w sytuacji zagrożenia i  jakich zachowań należy unikać. Policjantka z WP KMP w Szczecinie spotykała się z dziećmi z Przedszkola Publicznego nr 49 oraz Przedszkola Publicznego nr 27.

Na początku omówiono najważniejsze zadania policji, komu pomaga i jak można prosić mundurowego o pomoc. Omówiła również czym jest numer alarmowy i w jakich sytuacjach należy na niego dzwonić, a także przećwiczyła z dziećmi sposób przeprowadzenia takiej rozmowy z operatorem 112.

Dodatkowo poruszyła  temat jak należy się zachować wobec nieznajomego oraz  omówiła bezpieczne zachowanie się na drodze, zwracając szczególną uwagę na prawidłowe przejście przez jezdnię.

Dzieci na koniec dostały pamiątkowe naklejki z napisem: ,,Odznaka bezpiecznego dzieciaka", a także obiecały uroczyście przećwiczyć z rodzicami pozycję żółwika, która stanowi idealną postawę przed obraną np. agresywnym psem, która również była demonstrowana na zajęciach.

 

st.sierż Wioletta Kuleta/ZKS KMP