Generator pary - sposób na szybkie prasowanie

Masz dużą rodzinę i często sporo prasowania? Szukasz sposobu na szybszą pracę, aby ładnie wyglądać ale jednocześnie nie tracić na to zbyt dużo siły i energii na mozolne i długotrwałe prasowanie? Śnisz o efektywnej metodzie prasowania bez nadmiarowego wysiłku, bez bolących nadgarstków i kręgosłupa? Uściślając – chcesz znacznie uprościć i przyspieszyć prasowanie? Cudownie. Na pewno zainteresuje Cię nasze zestawienie na temat nowoczesnych żelazek i generatorów pary.

Prasowanie da się lubić

Każdy ma prawo być przerażonym na widok kolosalnej sterty prania. Rozprawienie się z nią zajmie na pewno więcej niż przysłowiowe 15 minut, stąd skojarzenia o ciężkiej i żmudnej pracy robią swoje. Ale tutaj Ciebie zaskoczymy. Korzystając z nowoczesnych rozwiązań i dużej mocy pary prasowanie można znacznie ułatwić i przyspieszyć.

Generator pary – co to jest?

Generator pary to maksymalnie wydajny i efektywny następca żelazka, który bierze to co najlepsze ze swojego poprzednika, czyli naturalne właściwości pary. Urządzenie składa się z trzech części – lekkiej stopy, stacji bazowej i grającego w niej główne skrzypce bojlera. To bojler ma najważniejsze zadanie – wytwarzanie dużej ilości pary, by stopa mogła ją rozprowadzić po tkaninach i nadać ładny kształt ubraniom.

Jeszcze kilka lat temu rozwiązanie takie było dostępne tylko w profesjonalnych pralniach chemicznych lub wielkopowierzchniowych sklepach, które dziennie prasowały setki ubrań. Teraz mniejsze ale wciąż skuteczne modele możemy znaleźć w wielu domach, ponieważ ich zalety naprawdę robią wrażenie. Ranking generatorów pary to pomocne zestawienie ułatwiające decyzję jaki model kupić.

Szybko i skutecznie

Prasując za pomocą stacji pary, zwilżanie tkanin jest intensywniejsze i bardziej dogłębne. Para przenika na wskroś wszystkich mankamentów, przez co prostowanie staje się szybsze. Już nie musisz przesuwać stopą wiele razy w jednym miejscu, aby pozbyć się utrwalonego zagięcia. Oszczędność czasu i energii jest zauważalna natychmiast.

Bezpieczeństwo

Generator prasuje głównie za pomocą pary, a nie gorącej stopy. Para jest neutralna dla tkanin i nie powoduje ich zniszczenia. Stopa przeważnie jest letnia i ma za zadanie sprawić że po chwili penetracji cała para ulotni się z tkanin i nie spowoduje ich przemoczenia. Dzięki tej właściwości nie musisz się obawiać przypalenia włókien ani szybkiego niszczenia się ubrań.

Higiena

Gorąca para wodna ma jeszcze jedną, bardzo ważną właściwość – zabija do 99,99% bakterii. Dzięki temu nie musisz od razu prać ubrań, które są czyste i wyglądają dobrze, a wymagają jedynie niewielkiego odświeżenia.