Zastanawiasz się jaki rodzaj oczyszczacza powietrza wybrać? Sprawdź nasze recenzję

Ważne jest również zastosowanie oczyszczacza powietrza. Na przykład, jeśli musisz oczyścić dużą przestrzeń komercyjną, będziesz potrzebować bardziej wydajnego oczyszczacza powietrza niż mały oczyszczacz przeznaczony do sypialni. Jeśli masz alergie lub astmę, będziesz musiał znaleźć oczyszczacz powietrza, który jest przeznaczony do usuwania alergenów i substancji drażniących z powietrza. Istnieje wiele modeli oczyszczaczy powietrza przeznaczonych do użytku domowego i innych przeznaczonych do przestrzeni komercyjnych. Jeśli kupujesz oczyszczacz powietrza do domu, powinieneś wybrać taki, który jest energooszczędny, łatwy w utrzymaniu i skuteczny w usuwaniu zanieczyszczeń z powietrza. Jeśli kupujesz oczyszczacz powietrza do przestrzeni komercyjnej, powinieneś upewnić się, że jest on zaprojektowany do przepływu powietrza o większej objętości.

Jakiego typu filtra używa?

Kolejną rzeczą, którą należy rozważyć, jest rodzaj filtra używanego w oczyszczaczu powietrza. Nie wszystkie oczyszczacze powietrza mają filtr; niektóre wykorzystują technologię elektrostatyczną lub światło ultrafioletowe do zabijania zanieczyszczeń. Niektóre filtry wykorzystują kombinację różnych metod filtracji, aby wychwycić zarówno duże, jak i małe cząsteczki. Jeśli kupujesz oczyszczacz, który wykorzystuje filtr, powinieneś upewnić się, że jest on łatwy do czyszczenia i wymiany. Filtry HEPA są bardzo skuteczne w usuwaniu szerokiej gamy zanieczyszczeń z powietrza, ale mogą być trudne do czyszczenia i konserwacji ze względu na ich mały rozmiar. Inne oczyszczacze wykorzystują filtry, które są łatwe do czyszczenia i wymiany.

Ile hałasu będzie wytwarzał i jak duży jest?

Ostatnim czynnikiem do rozważenia jest to, ile hałasu robi oczyszczacz powietrza i jak duży jest. Niektóre oczyszczacze są stosunkowo ciche, podczas gdy inne są głośniejsze od młota pneumatycznego. Poziom hałasu oczyszczacza powietrza może zależeć od wielu czynników. Niektóre oczyszczacze są zaprojektowane tak, aby były cichsze niż inne. Można również dostosować ustawienia oczyszczacza, aby był cichszy. Oczyszczacze, które wykorzystują wentylator do wciągania powietrza przez filtr, są zwykle nieco głośniejsze niż te, które wykorzystują wirnik. Powinieneś również wziąć pod uwagę poziom hałasu oczyszczacza, wybierając dla niego miejsce. Umieść oczyszczacz w miejscu, w którym nie będzie on przeszkadzał Tobie ani innym osobom.