Czym jest wirtualne biuro?

Pierwszy raz idea wirtualnego biura pojawiła się w 1994 roku i została stworzona przez Ralpha Gregorego. Jego celem było ułatwienie funkcjonowania przedsiębiorstw oraz innych podmiotów gospodarczych, które do sprawnego funkcjonowania na rynku nie potrzebuje własnego biura. Teoria ta weszła w życie już rok później, bo w 1995 roku zostało założone pierwsze wirtualne biuro o nazwie Intelligent Office. Do dnia dzisiejszego wirtualne biura zyskują na popularności oraz powiększają zakres oferowanych usług.

Podstawą funkcjonowania wirtualnego biura jest zapewnienie pełnego outsorcingu przestrzeni oraz obsługi biurowej bez fizycznej obecności w danym miejscu przedsiębiorstwa, która z tej usługi korzysta. Wirtualne biura umożliwiają wynajęcie miejsca i adresu do rejestracji działalności gospodarczej. Warto wiedzieć, że zakres usług pracowników wirtualnego biura się na tym nie kończy. Każdy przedsiębiorca decydujący się na takie rozwiązanie zyskuje swój indywidualny numer telefoniczny, łącznie z jego obsługą, możliwość odbierania i przesyłania korespondencji a także usługę przechowywania dokumentów. Każde wirtualne biuro ponadto posiada sale konferencyjne oraz daje przedsiębiorcy dostęp do biurka lub całego pomieszczenia.

Na prowadzenie własnej działalności w wirtualnym biurze najczęściej decydują się osoby, którym zależy na maksymalnej redukcji kosztów prowadzenia firmy oraz Ci, którzy nie potrzebują stacjonarnego miejsca pracy. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie większość czynności wykonywana jest u klientów, w domu, w przypadku osób dużo podróżujących i prowadzących swoje działania w terenie. Z usług wirtualnego biura korzystają najczęściej sklepy internetowe, freelancerzy, start-upy, firmy szkoleniowe a także zagraniczne spółki.

Pod adresem wirtualnebiuro360.pl możesz wynająć prestiżową lokalizację dla celów swojej firmy. Zobacz wszelkie szczegóły dotyczące takiego wynajmu.

Zalety korzystania z usługi wirtualnego biura

Wynajęcie usługi wirtualnego biura wiąże się z szeregiem korzyści dla przedsiębiorcy. Pierwszą z nich i najważniejszą jest możliwość optymalizacji kosztów. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zaoszczędzić naprawdę sporą sumę pieniędzy, które w innym przypadku trzeba byłoby przeznaczyć na wynajem powierzchni biurowej oraz jej wyposażenie. Wiele osób chwali sobie także dostęp do prestiżowej lokalizacji, dzięki czemu podniesiony zostaje prestiż i renoma firmy oraz marki. Takie rozwiązanie to także znaczne ułatwienie i odciążenie przedsiębiorcy przed kontrolami m.in. ze strony urzędu skarbowego. Dzięki doświadczeniu pracowników wirtualnego biura zyskuje się pewność sprawnego przeprowadzenia tego typu kontroli.

Co ważne, korzystając z usługi wirtualnego biura przedsiębiorca nie jest też zależny od czynnika ludzkiego. Nie musi przeprowadzać rekrutacji oraz szkoleń podnoszących kompetencje pracowników odpowiedzialnych za obsługę stacjonarnego biura. W niektórych wirtualnych biurach, dodatkowo można zakupić pakiet dodatkowych usług, takich jak tworzenie biznesplanów, wyrabianie pieczątek czy obsługę prawną – co z pewnością jest dużym ułatwieniem w niektórych modelach biznesowych.