Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Dlaczego warto zaopatrzyć się w podwójne łóżko małżeńskie

Łóżko podwójne może być doskonałym wyborem z wielu powodów. Podwójne łóżko tapicerowane dla pary zapewni więcej miejsca do spania, a to oznacza, że dwie osoby w łóżku, nie będą czuły się zbyt ciasno. Materac o podwójnym rozmiarze zapewnia również o wiele większy komfort niż materac pojedynczy. Dodatkowa przestrzeń sprawi, że będzie on bardziej miękki i bardziej przyjazny dla kogoś, kto potrzebuje materaca ortopedycznego. Chcesz sprawić, żeby twoja sypialnia była miejscem przytulnym, wygodnym i eleganckim? Postaw na łóżko tapicerowane, które dzięki różnym rozmiarom zmieści się zarówno w małej sypialni kawalerki, jak i w przestronnych sypialniach dużych domów.

5 powodów, dla których warto mieć podwójne tapicerowane łóżko w sypialni

Ludzie często wybierają podwójne łóżko, ponieważ chcą w czasie snu czuć się komfortowo. Choć dzielimy łóżko z bliską osobą, to nawet w nocy potrzeba nam przestrzeni do wygodnego i niczym nie zakłóconego snu. Tapicerowane łóżka małżeńskie to hit ostatnich sezonów, który gości praktycznie w każdym nowo urządzanym domu. W bardzo bogatej ofercie łóżek szczególnie warto zwrócić uwagę na to, żeby producent łóżek tapicerowanych produkował w Polsce.

Oto pięć powodów, dla których powinieneś zaopatrzyć się w podwójne łóżko:

  • Łatwiej jest dzielić łóżko z partnerem i spać razem, nie czując się zbyt ciasno, jak w pojedynczym łóżku.
  • Możesz zaprosić przyjaciół i bez problemu zakwaterować ich w tym samym pokoju, co Ty, bez konieczności kupowania dodatkowej rozkładanej sofy lub dmuchanego materaca.
  • Łóżko podwójne jest znacznie tańsze niż dwa łóżka pojedyncze.
  • Podwójne łóżka są wygodniejsze do spania i nie hałasują, jak niektóre skrzypiące łóżka pojedyncze.
  • Będziesz potrzebował również mniej miejsca na podwójne łóżko niż gdybyś miał dwa pojedyncze, co oznacza, że Twoja sypialnia będzie bardziej funkcjonalna

Dlaczego powinniśmy spać w tym samym łóżku

Niedawne badanie wykazało, że osoby śpiące w tym samym łóżku rzadziej się rozwodzą. Jednym z powodów może być to, że spanie w oddzielnych łóżkach ułatwia zerwanie ze sobą więzi. Udowodniono, że jakość snu w dużym stopniu zależy od tego, jak dobrze śpisz obok kogoś innego. Pary śpiące w osobnych łóżkach są bardziej narażone na niespokojny czas, co może prowadzić do nadwagi, chorób serca i depresji. Podwójne łóżko to idealny wybór dla par, które dzielą pokój. Zwykle jest szerszy i oferuje więcej miejsca do spania, a jednocześnie daje poczucie bliskości.