Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, a także egzekwują od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Tylko wczoraj mundurowi ujawnili 70 kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość oraz zatrzymali kierujących znajdujących się pod wpływem narkotyków.

Policjanci ze szczecińskiej drogówki w trakcie wczorajszej służby zatrzymali mężczyznę kierującego volkswagenem golf. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że 31 – latek posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz cofnięte uprawnienia do kierowania. Dodatkowo samochód którym jechał nie miał aktualnego ubezpieczenia. Ponadto, policjanci przebadali kierującego urządzeniem Drager Test na zawartość narkotyków z wynikiem pozytywnym. Mężczyzna odpowie teraz za swoje czyny przed Sądem.

Kolejne celne typowanie funkcjonariuszy miało miejsce o północy w centrum miasta. Uwagę policjantów zwrócił mężczyzna kierujący motocyklem. On również kierował pod wpływem narkotyków. Mundurowi zatrzymali 32 – latkowi blankiet prawa jazdy, a on noc spędził w policyjnym areszcie. Za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ponadto, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wchodzący na co dzień w skład szczecińskiej grupy SPEED zatrzymali wczoraj dwóch kierujących, który poruszali się z tzw. prędkością „50+”, dwóch śmiałków bez uprawnień do kierowania, a także ujawnili 70 kierujących, którzy na terenie miasta przekroczyli dozwoloną prędkość.


 

ZKS KMP