Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Ogrzewanie propan butan

Chociaż wykorzystanie gazu jakim jest propan i butan kojarzy nam się głównie z kuchenkami gazowymi zasilanymi butlami z gazem, to coraz powszechniejsze staje się także ogrzewanie propan butan. Jest to alternatywa dla osób mieszkających w domach jednorodzinnych lub rejonach gdzie nie mają dostępu do ogrzewania miejskiego.

W takich wypadkach często wykorzystuje się węgiel lub eko-groszek, jednak wiele osób szuka innych bardziej praktycznych, a przy tym ekologicznych i stosunkowo niedrogich rozwiązań. I właśnie takim rozwiązaniem jest ogrzewanie propan butan, czyli ogrzewanie gazowe. Na pierwszy rzut oka może nam się ono jednak kojarzyć z wcale nie takim tanim sposobem na ogrzewanie, szczególnie w przypadku większych domów, czy pomieszczeń. Istnieje jednak inna opcja, a mianowicie nie zamontowane na stałe centralne ogrzewanie gazowe, a raczej ogrzewanie propan butan za pomocą butli gazowej, którą w każdej chwili można zamontować i równie łatwo i szybko zdemontować. Jakie są zalety tego rozwiązania? Jest ono tak łatwe do wdrożenia, że można z niego korzystać w praktycznie każdym domu (co ciekawe, badania wskazują, że jakieś 40% gospodarstw korzysta właśnie z ogrzewania gazowego).

Ponadto ogrzewanie propan butan jest stosunkowo tańsze niż korzystanie z energii elektrycznej, pozwala nam więc nieco zaoszczędzić na rachunkach. W ostatnich latach wiele firm oferuje dostarczanie butli gazowych wprost do domu, nie ma więc problemu z jej transportem. Wszystko to przemawia na korzyść ogrzewania gazowego z pomocą butli przydomowej.