Na nasz adres mailowy, w ramach cyklu informacyjnego dla osób zainteresowanych wstąpieniem do służby w Policji, otrzymaliśmy kolejne zapytanie dotyczące służby w lotnictwie.

Postępowanie kwalifikacyjne w stosunku do kandydata ubiegającego się o przyjecie do służby w Policji w charakterze członka personelu lotniczego, składa się z etapów, o których mowa w art. 25 ust. 2 pkt 1 i 5-8 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji ( Dz. U. Z 2015 r. poz. 355 z późn. zm.):

- złożenie podania o przyjęciu do służby, kwestionariusza osobowego kandydata, a także dokumentów stwierdzających wymagane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe oraz zawierających dane o uprzednim zatrudnieniu,

- przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej,

- ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Policji,

- sprawdzenie w ewidencjach, rejestrach i kartotekach prawdziwości danych zawartych w kwestionariuszu osobowym kandydata do służby,

- przeprowadzenie postępowania sprawdzającego określonego w przepisach o ochronie informacji niejawnych.
 

Kandydatów typuje się spośród osób spełniających następujące kryteria :

- posiadać minimum średnie wykształcenie;

- posiadać nalot ogólny na śmigłowcach nie mniejszy niż 200 godzin oraz uprawnienia do wykonywania lotów w dzień i w nocy w charakterze pilota dowódcy śmigłowca;

- odpowiadać wymaganiom w zakresie sprawności psychicznej i fizycznej potwierdzonym orzeczeniem o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania funkcji pilota śmigłowcowego, wydanym przez centrum medycyny lotniczej lub orzecznika.

 

Ewentualne pytania odnośnie warunków oraz charakteru służby proszę kierować do Kierownika Sekcji Lotnictwa Policji Sztabu Policji KWP w Szczecinie, pod nr tel.: 91 82 158, kom 605 686 032.

Nie zwlekaj – złóż dokumenty już dziś. Oferujemy wyjątkową profesję, dla wyjątkowych ludzi, którzy w codziennym życiu wrażliwi są na krzywdę drugiego człowieka. Policjant to zawód dla ludzi z pasją. Bardzo trudny i wymagający, ale to także szlachetna przygoda naznaczona poświeceniem drugiemu człowiekowi. Spróbuj, bo naprawdę warto.

Zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane wstąpieniem do służby w Policji do przesyłania pytań związanych z rekrutacją i przygotowaniami do testów na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie na naszej stronie internetowej publikować będą cyklicznie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania osób chcących wstąpić w nasze szeregi.


 

KWP/ZKS KMP