Tajniki świata internetu i nowoczesnej elektroniki z pozoru wydają się nie przysparzać problemów młodym ludziom. Niestety to tylko pozory. Internet to tak olbrzymia przestrzeń, że niejeden dorosły znawca tematu mógłby się w nim pogubić. Wśród czyhających na nas pułapek, pomimo wielu zalet, które daje nam dostęp do sieci, znajdują się takie, które mogą skrzywdzić nie tylko rodziców małoletnich ale i ich pociechy. O bezpieczeństwie w sieci rozmawiał z uczniami SP nr 45 mundurowy z WP KMP w Szczecinie.

W dzisiejszych czasach łatwo narazić się na kradzież pieniędzy, danych czy tożsamości w internecie. Niestety również małoletni użytkownicy sieci mogą stać się ofiarą groomingu lub sextingu. Dlatego tak ważna jest rozmowa na temat bezpiecznych zachowań w internecie i prowadzenie działań profilaktycznych w tym zakresie.

Od ponad jedenastu lat Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w ramach programu profilaktycznego Cyberdżungla, spotykają się z małoletnimi uczniami szkół oraz ich rodzicami i nauczycielami, aby przybliżać im tematykę bezpieczeństwa w internecie.

Wczoraj spotkania dotyczące bezpieczeństwa zorganizowano w Szkole Podstawowej Nr 45 w Szczecinie znajdującej się przy ul. Marlicza. W czasie prelekcji poruszono nie tylko temat bezpieczeństwa, ale przestrzegano również uczniów przed konsekwencjami prawnymi, które czekają na sprawców przestępstw, wykroczeń i czynów karalnych, których dopuszczają się w internecie.

Policjant omówił również kwestie związane z handlem ludźmi w internecie, w związku ze zbliżającym się w dniu 18 października - Europejskim Dniem Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi.

 

asp. szt. Michał Sroka/ZKS KMP

  • policjant w szkole podstawowej z uczniami
  • policjant w szkole podstawowej z uczniami
  • policjant w szkole podstawowej z uczniami