Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Policjanci ze szczecińskiej drogówki każdego dnia dbając o bezpieczeństwo i porządek na drogach miasta kontrolują kierujących oraz ich stan trzeźwości. Niestety mimo wielu akcji profilaktycznych oraz poważnych konsekwencji prawnych jakie grożą za kierowanie pojazdem na tzw. „podwójnym gazie”, funkcjonariusze nadal mają do czynienia z kierującymi, którzy lekceważą przepisy w tym zakresie.

Z dniem 19 czerwca szczecińska drogówka rozpoczęła działania „Bezpieczne wakacje 2019”. Funkcjonariusze nie tylko w tym czasie kontrolują prędkość, sprawdzają stan trzeźwości kierujących, ale oczywiście również zwracają uwagę na stan techniczny pojazdów, jak i sposób przewożenia pasażerów.

Od dnia rozpoczęcia wakacji do soboty funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zatrzymali 20 kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz 15 kierujących, którzy stracili prawo jazdy w związku z przekroczeniem prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Dodatkowo jeden z nich znajdował się pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący, który podczas badania stanu trzeźwości „wydmuchał” ponad 2 promile. Niestety nie obyło się również bez „piratów drogowych”. Na ul. Struga, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h kierujący poruszał się z prędkością 165 km/h. Kierowca otrzymał karę grzywny, blankiet prawa jazdy został mu zatrzymany, a on sam będzie mógł podróżować pojazdem jedynie jako pasażer.

W tych dniach policjanci prowadzą również działania profilaktyczne. Rozdają kierowcom ulotki, jednorazowe alkohol testy oraz inne materiały edukacyjne, aby przypomnieć jak ważne i obowiązkowe jest trzeźwe myślenie za kierownicą.

Osoba, która kieruje pojazdem pod wpływem alkoholu stanowi poważne zagrożenie na drodze. Jej czas rekcji na ewentualne niebezpieczeństwo znacznie się wydłuża. Może to doprowadzić do tragicznego w skutkach zdarzenia.

 

asp. szt. Kucharska Marta

mł. asp. Rykaczewska Karolina/ZKS KMP

  • policjanci z drogówki kontrolują pojazd
  • urządzenie do sprawdzania stanu trzeźwosci
  • ulotki informacyjne wręczane podczas kontroli drogowej