Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Specyfika pracy z zaprawami murarskimi różnego rodzaju jest taka, że po zalaniu posadzki, lub określonej powierzchni, trzeba odpowiednio zagęścić daną mieszankę. Służy do tego odpowiedni sprzęt. Wynajem zagęszczarki do betonu jest wtedy koniecznością, jeśli chce się uzyskać nawierzchnię o odpowiedniej twardości.

Zastosowanie zagęszczarki do betonu

Zagęszczarka do betonu jest sprzętem, który służy niemal na każdej budowie. Jest on konieczny do tego, aby skutecznie położyć odpowiednio twardą i równą posadzkę, wylewkę, zalać strop, lub zalać szalunki betonem. Zagęszczarka do betonu działa na takiej zasadzie, że skutecznie ubija zaprawę murarską, dzięki czemu, zanim ta zdąży zaschnąć, staje się odpowiednio twarda i gęsta. Jest to proces niezwykle istotny, gdyż jego pominięcie może spowodować, że uzyskana wylewka nie będzie spełniała odpowiednich kryteriów gęstości.

Zagęszczarki stosowane są również do robienia podkładów pod chodniki, drogi, ścieżek, lub w ubijaniu dowolnych powierzchni z drobnego kruszywa.

Użycie zagęszczarki do betonu to niezwykle istotny proces, gdyż jest to kluczowe do uzyskania odpowiedniej gęstości podłoża w optymalnie krótkim czasie. Brak zastosowania zagęszczarki powoduje natomiast, że trzeba bardzo długo czekać, aż zaprawa murarska odpowiednio osiądzie, co oznacza znaczne wydłużenie czasu pracy.

Zakup zagęszczarki do betonu

Zakup zagęszczarki do betonu nie jest koniecznością. Na rynku istnieją firmy, które oferują wynajem zagęszczarek do betonu, co znacząco optymalizuje koszty prowadzenia działalności i jest bardzo komfortową opcją dla mniejszych firm.

Wynajem zagęszczarki do betonu

Wynajęcie zagęszczarki do betonu jest również ciekawą opcją dla osób prywatnych, które chcą przeprowadzić drobny remont o własnych siłach. Takie osoby, siłą rzeczy nie dysponują profesjonalnym sprzętem budowlanym, więc skorzystanie z oferty profesjonalnych wypożyczalni sprzętu jest dla nich jedyną opcją.

Dzięki temu mogą wykonać określoną pracę na najwyższym, możliwym poziomie, a jednocześnie nie ponieść z tego tytułu bardzo dużych kosztów.

Zagęszczarki do betonu można wynająć na kilka dni, lub tygodni. Jednak jest to raczej rozwiązanie dla małych i średnich firm. W większości przypadków istnieje również możliwość wynajęcia sprzętu na godziny, co znacząco ułatwia sprawę. Takie firmy oferują także dowóz sprzętu do klienta, oraz specjalistyczną pomoc w uruchomieniu go i przeprowadzeniu instruktażu obsługi.

Obsługa zagęszczarek do betonu nie jest bardzo skomplikowana, więc po przestudiowaniu instrukcji obsługi, oraz po krótkim instruktażu, każdy powinien sobie poradzić z takim zadaniem. Ceny wynajmu zagęszczarek nie są wysokie i z reguły nie przekraczają kilkuset złotych za dobę, więc jest to bardzo ekonomiczna propozycja, która jest dostępna praktycznie dla wszystkich.

Optymalne parametry zagęszczarki

Decydując się na wynajem zagęszczarki, warto zwrócić uwagę na to, aby miała ona siłę wymuszającą, nie mniejszą niż 20 kN, oraz częstotliwość wibracji na poziomie 85 Hz. Ważna jest także prędkość przesuwu, która nie powinna być mniejsza nić 10-15 m/min. W przeciwnym razie, praca będzie toczyła się bardzo wolno, co może być uciążliwe, zwłaszcza na dużych powierzchniach. Poza tymi podstawowymi parametrami, ważne jest także zwrócenie uwagi na głębokość zagęszczania. Standardem jest, co najmniej 0.25 do 0.4m.

Wynajem zagęszczarki do betonu