W Urzędzie Marszałkowskim na ul Piłsudskiego 40 odbyła się Gala pt. „Podsumowanie Sezonu Rowerowego 2023 Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus i Spotkanie Wolontariuszy Klubu”. Głównym celem Gali było uroczyste wręczenie podziękowań z tytułu „Przyjaciel Gryfusa”.

Szczeciński Klub Rowerowy „Gryfus” został założony w styczniu 2014 roku. Powstał z myślą o miłośnikach turystyki rowerowej ze Szczecina i okolic.

Na Galę „ Przyjaciel Gryfusa” zostali zaproszeni również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus w ramach prowadzonej działalności społecznej oraz edukacji na wielu obszarach współpracuje z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.  W czasie organizowanych przez Gryfusa rajdach obecni są policjanci szczecińskiej drogówki nie tylko do pomocy w pilotażu, ale również do przeprowadzenia spotkań profilaktycznych. W spotkaniach udział biorą oczywiście najmłodsi uczestnicy rajdów Gryfusa.

Prezes Zarządu Fundacji „Gryfus” Pan Paweł Malinowski współpracuje z Wydziałem Ruchu Drogowego podczas organizowania debat społecznych, w których bierze czynny udział.

W ramach długoletniej współpracy funkcjonariusze otrzymali podziękowania oraz wyróżnienie z tytułu „Przyjaciel Gryfusa”.mł.asp. Natalia Misiewicz/ asp. szt. Krzysztof Prostko /ZKS KMP