• 25 października 2019 r. tuż po godzinie 13.00 policjanci zmagający się w trzydniowych rozgrywkach w ramach Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2019”, a także ich przełożeni i zaproszeni goście wzięli udział w uroczystości kończącej zawody. Aspirant Liwia Chudzińska z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo zwyciężyła konkurencję test wiedzy zawodowej. Serdecznie gratulujemy.

 • W ubiegłą niedzielę astromuzyk Remigiusz skonfrontował się z drgającą warstwą przestrzeni kosmicznej. Skrzypce i wiolonczela skutecznie kierowały go w stronę światła.

  W czwartek wieczorem, w niewielkich murach parafialnego kościoła zabrzmiały utwory Dietricha Buxtehudego, Jana Sebastiana Bacha oraz Felixa Mendelssohna.

  Jakub Lebioda ukazał słuchaczom moc skolwińskich organów podczas koncertu, którego motywem przewodnim byli niemieccy klasycy.

  Koncert odbył się w ramach dni polsko – niemieckich.

 • Oświetlenie naszych pojazdów ma bardzo ważne znaczenie w okresie jesienno - zimowym. Po zmroku głównym zadaniem zewnętrznych świateł pojazdów jest oświetlenie drogi oraz przeszkód znajdujących się na niej.

 • Funkcjonariuszka szczecińskiej drogówki odwiedziła przedszkole nr 31. Tym razem zajęcia były przeprowadzone w grupach tzw. "maluszków", czyli tych najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

 • Warsztaty odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym nr V przy ul. Ofiar Oświęcimia w Szczecinie. To drugi dzień warsztatów, które cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród pedagogów jak i samych odbiorów. Tym razem były to dwie klasy pierwsze i jedna druga.

 • Jak wiadomo nie od dziś, przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierowców jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których właśnie prędkość i brawura biorą górę nad bezpieczeństwem i zdrowym rozsądkiem.

 • W związku ze zbliżającym się Świętem Wszystkich Świętych Straż Miejska…

 • Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji zorganizowali spotkanie dla przedszkolaków z Przedszkola Prywatnego „Promyk”, w takcie którego przybliżyli charakterystykę służby interwencyjno-patrolowej, przypomnieli ogólne zasady bezpieczeństwa oraz europejski numer alarmowy.

 • Przedszkole publiczne przy ul. Monte Cassino w Szczecinie odwiedziła policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji. Spotkanie profilaktyczne przypomniało dzieciom podstawowe zasady obowiązujące pieszych w ruchu drogowym, a także było doskonałą okazją do nauki przez zabawę.

 • Asystent do Spraw Nieletnich KP Szczecin Niebuszewo odwiedził uczniów Prywatnej Szkoły Podstwowej Leonarda Piwoni, przy ul. Piotra Skargi 23 w Szczecinie. Jednym z głównych tematów przeprowadzonego z dziećmi spotkania był prowadzony przez Komendę Miejską Policji program „Cyberdżungla” oraz temat związany z „Handlem Ludźmi”.

 • Policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który chciał odebrać sobie życie za pomocą noża. Dzięki doświadczeniu i opanowaniu funkcjonariuszy w ostatnim momencie udało się uratować desperata. Mężczyzna po skutecznie przeprowadzonej rozmowie odstąpił od swoich zamiarów.

 • Funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie potwierdził, że policjantem się jest, a nie bywa, zatrzymując w czasie wolnym od służby nietrzeźwego kierującego. Szybka i zdecydowana reakcja pozwoliła na zatrzymanie mężczyzny, który w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu.

 • Studenci drugiego roku Ratownictwa Medycznego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie pod opieką dr Krzysztofa Zdziarskiego odwiedzili komisariat Policji Szczecin Nad Odrą. Spotkanie poświęcone aspektom związanym z możliwym wykorzystaniem zdobytej podczas studiów wiedzy w służbie na rzecz bezpieczeństwa poprowadził Zastępca Komendanta nadkom. Andrzej Szrajber.

 • Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie wzięli udział w warsztatach inaugurujących w ramach projektu przeciwko hejtowi i mowie nienawiści wśród młodzieży.

 • Policjant Wydziału Prewencji przeprowadził z uczniami klas pierwszych spotkania poświęcone tematyce „Handlu ludźmi”. Prelekcje odbyły się w Zespole Szkół Nr 8 im. Stanisława Staszica w Szczecinie, przy ul. 3 Maja.

 • Holowanie pojazdów pozostawionych w miejscach, gdzie jest to…

 • W dniach 15 – 16 października 2019 r. w Międzyzdrojach odbyła się już druga konferencja, w ramach projektu pod nazwą „Korelacja identyfikacji i zwalczania transgranicznych powiązań terrorystycznych i przestępczych w obszarze badań genetycznych i informatycznych”.

 • Oszustwo w jednym ze szczecińskich sklepów, policyjny pościg i spektakularne zatrzymanie – to wynik zdecydowanych i szybkich działań policjantów Ogniw Patrolowo Interwencyjnych. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie mężczyzna, który oszukał sprzedawczynię. Zatrzymany w przeszłości karany był za podobne przestępstwo, odpowie teraz w warunkach recydywy. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

 • 20 zatrzymanych praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h oraz 8 osób zatrzymanych za jazdę pod wpływem alkoholu – to bilans weekendowych działań szczecińskiej drogówki. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wzięli udział we wzmożonych działaniach prędkość i trzeźwość na DK 10.

 • Policjantka z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie spotkała się z młodzieżą klas VII z SP 59 w Szczecinie. Tematem spotkania było przestępstwo handlu ludźmi jako współczesnej formy niewolnictwa stanowiącej jedną z najcięższych zbrodni, godząca w wolność i godność ludzką.