68847587_865827793796779_92196317731749888_n Baśnie, bajki i bajeczki dla dzieci młodszych i starszych…

Tym razem gościmy Teatr La Fayette.

69019743_2394164784024617_2794721570101133312_n

67947151_2367929526622376_2475362177226113024_n

 • O cyberprzemocy z najmłodszymi podopiecznymi Centrum Opieki nad dzieckiem "Maciejkowa Przystań" rozmawiali policjanci z Komisariatu Policji Nad Odrą. W ramach kontynuacji działań profilaktycznych „Bezpieczne Wakacje 2019” dzieci poznały między innymi podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po stronach internetowych.

 • Wakacje to przede wszystkim czas wypoczynku, ale także okres wytężonej pracy policjantów. Wszystko po to, by zarówno mieszkańcy naszego miasta, jak i turyści mogli bezpiecznie korzystać z wakacji. Dzielnicowi KP Szczecin Nad Odrą przeprowadzili kolejne działania nocne pod nazwą: „KWARTAŁ/DZIAŁKI”. Akcja ma poprawić bezpieczeństwo, a także zintensyfikować walkę z przestępczością.

 • „Nie patrz w ekran – patrz na drogę” – to kolejna akcja szczecińskiej drogówki i Urzędu Miasta w Szczecinie. Tym razem skierowana jest ona do kierujących. Jej celem jest uświadomienie jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą korzystanie z telefonu komórkowego podczas kierowania pojazdem, kiedy skupiamy się jedynie na ekranie telefonu.

 • Konkurs ma charakter otwarty – jego uczestnikami mogą być wszystkie osoby tworzące w języku polskim.

  Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest nadesłanie zestawu 5 wierszy w czterech egzemplarzach, w formie maszynopisu lub wydruku w formacie A4. Każdy wiersz należy opatrzyć godłem autora. (Przez GODŁO rozumie się pseudonim autora, jednorazowo wymyślony na potrzeby udziału w Konkursie. Godłem może być dowolne słowo, ciąg słów, inicjałów, cyfr itp.). W osobnej, zaklejonej kopercie, również opatrzonej godłem autora, należy zamieścić dane autora – imię, nazwisko, wiek, dokładny adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Tak przygotowane zestawy należy przesłać w jednej kopercie zbiorczej na adres Organizatora Konkursu:

  Dom Kultury „Klub Skolwin”, ul. Stołczyńska 163,

  71 – 868 Szczecin, z dopiskiem: „Konkurs Poetycki Refleksy”.

  Termin nadsyłania wierszy upływa 28 listopada 2019 roku.

  Każdy Uczestnik może nadesłać tylko jeden zestaw wierszy. Nadesłane wiersze nie mogą być wcześniej publikowane w formie drukowanej ani nagradzane w innych konkursach. Organizator przewiduje przyznanie następujących nagród i wyróżnień wskazanym przez Jury:

  I nagroda 1.300,- zł

  II nagroda 1.000,- zł

  III nagroda 800,- zł

  Trzy wyróżnienia po 600,- zł

  Nagrody pieniężne nieodebrane osobiście przez Laureatów w dniu rozstrzygnięcia Konkursu przechodzą na rzecz Organizatora.

  Nagrodzone wiersze zostaną wydrukowana w kwartalniku literacko-kulturalnym eleWator.

  Rozstrzygnięcie Konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się dnia

  15 lutego 2020 roku.

  Pełny Regulamin Konkursu dostępny jest ma stronie: www.klubskolwin.pl w zakładce KONKURSY.

 • Przed nami kolejny długi weekend, który wielu z nas będzie chciało spędzić poza miastem. Od środy do niedzieli na terenie całej Polski będzie prowadzona akcja „ Bezpieczny weekend- sierpniowy weekend”. Już jutro rozpocznie się ona działaniami „ Prędkość” i obejmie swoim zasięgiem cały kraj. Więcej partoli pojawi się również na zachodniopomorskich drogach, a także w miastach i powiatach naszego regionu. Apelujemy o rozwagę i rozsądek, nie tylko na drogach ale i nad wodą.

 • Od kilku lat wyraźny jest wzrost liczby kierujących motocyklami, co łatwo można zaobserwować na ulicach Szczecina. Słoneczna pogoda za oknem sprzyja podróżom, zwłaszcza tym motocyklowym. To też okres szczególnie wytężonej pracy dla funkcjonariuszy szczecińskiej drogówki, zwłaszcza dla policjantów pełniących służbę właśnie „na dwóch kółkach”.

 • Dwudniowe obchody Festiwalu Ogni Sztucznych PYROMAGIC 2019 przebiegły spokojnie. Szczecińscy policjanci z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej oraz Oddziału Prewencji Policji współdziałając z innymi służbami odpowiedzialnymi zadbali o bezpieczeństwo zarówno mieszkańców, jak i osób odwiedzających w tych dniach Szczecin.

 • Policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Pogodno prowadzą pod nadzorem prokuratury postępowanie dotyczące innej czynności seksualnej, której dopuścił się 40- letni mężczyzna. Usłyszał on zarzuty i został tymczasowo aresztowany.

 • Spot filmowy promujący bezpieczne zachowania nad wodą to kolejne przedsięwzięcie zachodniopomorskiej policji mające przemówić do ludzkiej wyobraźni. Wakacje wciąż trwają, a funkcjonariusze przypominają, że nasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych, a każde ryzykowne zachowanie niesie za sobą śmiertelne zagrożenie.

 • Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie, wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Centrum Seniora w Szczecinie. Przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, opowiedzieli o służbie policjanta. Podczas prelekcji nie zabrakło również gości specjalnych.

 • Policyjne patrole zarówno te umundurowane jak i nieumundurowane, dbają o porządek i bezpieczeństwo uczestników imprezy. Za nami pierwszy dzień wytężonej pracy szczecińskich funkcjonariuszy.

 • Tymczasowa organizacja ruchu na czas Pyromagic wprowadzana będzie w dwóch etapach. Pierwsze ulice zostaną zamknięte w czwartek 8 sierpnia o godz. 12:00.

 • Nowoczesne fasady

  Polski rynek materiałów budowlanych jest obecnie jednym z najlepiej rozwiniętych rynków w Europie. Produkty polskiego pochodzenia cieszą się dużym zainteresowaniem również poza granicami Europy, a to dzięki ich wysokiej jakości i dbałości o szczegóły. Jeśli chodzi o materiały przeznaczone do wykańczania budynków, polscy producenci oferują różnorodne rozwiązania, które w zależności od naszych potrzeb i zmysłu estetycznego z pewnością nas zadowolą.

  Jeśli nie jesteśmy zwolennikami pospolitych elewacji, warto postawić na nowoczesność i funkcjonalność. Fasady szklane z elementami aluminiowymi są bardzo wydajne, co sprawia, że z każdym rokiem rośnie zainteresowanie tego typu konstrukcjami. Może się wydawać, że systemy fasadowe są produkowane jedynie z myślą o dużych budowlach, które są wizytówką większych aglomeracji. Nowoczesne szklane fasady co raz częściej znajdują swoje zastosowanie również w domach jednorodzinnych, których mieszkańcy cenią sobie uniwersalność i estetykę.

  Wszystko o szklanych fasadach

  Niekonwencjonalne projekty architektoniczne z powodzeniem wykorzystują zalety szklanego tworzywa, które dzięki swoim właściwościom może być elementem w skomplikowanych konstrukcjach. Szklane fasady stają się bardzo powszechne nie tylko w dużych miastach, ale również w mniej zurbanizowanych okolicach. Systemy fasadowe wymagają również stabilnej podpory, która będzie trzymać całą konstrukcję w ryzach. Do tego celu z powodzeniem wykorzystuje się profile aluminiowe, które posiadają wiele zalet przemawiających za ich użyciem.

  Fasady aluminiowe są przede wszystkim niepodatne na wzmożone działanie promieniowania słonecznego. Sprawa ma się podobnie z opadami atmosferycznymi, które nie powodują obecności korozji, dzięki czemu konstrukcja nie ulega zniszczeniu i może służyć przez długie lata. Ponadto aluminiowe profile nie wymagają zabiegów konserwacyjnych, a ich wygląd nie ulega zmianie nawet po kilkunastu latach użytkowania.

  Słupy i rygle wykonane z aluminium są odporne na zarysowania i uszkodzenia, co gwarantuje nienaganny wygląd elewacji. Wykorzystanie aluminiowych segmentów ułatwia nam również dopasowanie stylu i koloru konstrukcji do wystroju wnętrz budynku, ponieważ elementy te mogą być polakierowane na dowolny odcień z dostępnej palety kolorów. Powszechną metodą lakierowania profilów aluminiowych jest proszkowanie, która zapewnia ich równomierne pokrycie.

  Szkło wykorzystywane do budowy aluminiowych systemów fasadowych nie jest zwykłym tworzywem. Jest to szkło hartowane, które różni się od pospolitego szkła wielokrotnie większą wytrzymałością i odpornością na uderzenia i zarysowania. Dlatego wykorzystuje się je nie tylko do budowy ścian, ale również dachów, świetlików lub innych zewnętrznych konstrukcji.

  Fasady aluminiowo-szklane są niezwykle popularne w dużych miastach, jak również w mniejszych miasteczkach, gdzie mieszkańcy stawiają na nowoczesność połączoną z klasyką. Nikogo nie dziwi zestawienie betonu, drewna i szkła jako podstawowych materiałów wykorzystywanych do budowy domów jednorodzinnych. Szklane ściany słupowo-ryglowe są bowiem energooszczędne z uwagi na wysoką przepuszczalność światła słonecznego, dzięki czemu światło sztuczne jest używane tylko wieczorową porą. Dodatkowo szklane ściany nadają niezwykłego charakteru.

  Systemy fasadowe – gdzie szukać?

  Konstrukcje aluminiowe w Warszawie są bardzo łatwo dostępne. To właśnie w stolicy znajduje się większość sklepów z tego typu elementami konstrukcyjnymi, które oprócz samych systemów fasadowych oferują również usługi montażowe.