• Podczas minionego weekendu, szczecińscy funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem osób spędzających czas m.in. nad wodą. Kontrolowane były plaże, kąpieliska jak również miejsca spotkań młodzieży.

 • Szczecińscy policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie w miniony, ostatni weekend wakacji przeprowadzili działania kontrolno – prewencyjne na terenie miasta. Ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa i spokoju mieszkańcom Szczecina.

 • Dzielnicowi Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Szczecin – Śródmieście w ramach zacieśniania wzajemnych kontaktów ze społeczeństwem spotkali się z mieszkańcami Osiedla Pionierów na festynie zorganizowanym przez przedstawicieli Rady Osiedla Nowe Miasto. Okazją do spotkania był okres kończących się wakacji i powrót dzieci do szkoły. Spotkanie odbyło się na terenie kompleksu sportowego przy ulicy Potulickiej 18-19.

 • Koniec wakacji. Uczniowie zakończyli letni wypoczynek i wrócili do codziennych obowiązków. Dla policjantów był to czas intensywnej pracy mającej zapewnić bezpieczeństwo odpoczywającym terenie naszego województwa.

 • Za nami okres wakacji i relaksu. Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z tym dniem policjanci rozpoczynają ogólnopolskie działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom podczas ich drogi do szkoły i powrotu z niej do miejsca zamieszkania. W czasie tych działań funkcjonariusze pełnią służbę w okolicy szkół, zarówno w godzinach porannych jak i popołudniowych, zwracając szczególną uwagę na wykroczenia popełnianie w okolicy przejść dla pieszych, znajdujących się w obrębie palcówek szkolno- wychowawczych.

 • Dziś rozbrzmiał pierwszy powakacyjny dzwonek. Chociaż promienie słońca mocno grzeją uczniowie wrócili do szkół i podsumowali letni wypoczynek. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Komendant Miejski Policji w Szczecinie podziękował dwojgu nastolatkom, którzy pod koniec lipca br. ujawnili i wskazali policjantom nietrzeźwego sprawcę zdarzenia drogowego.

 • W związku z rozpoczęciem roku szkolnego, a także działaniami „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z komisariatu Niebuszewo odwiedzili dzisiaj młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 46, przy ul. Felczaka 13 w Szczecinie. Jednym z głównych tematów spotkania było bezpieczeństwo w drodze do oraz ze szkoły.

 • Z dniem 2 - go września 2019 roku, kiedy to uczniowie po wakacyjnej przerwie wrócili do szkół, szczecińscy policjanci rozpoczęli działania pn. „Bezpieczna Droga do Szkoły”. Już od godzin rannych w rejonach szkół czuwali nad bezpieczeństwem najmłodszych i ich rodziców udających się na rozpoczęcie roku szkolnego.

 • Policjanci i ratownicy szczecińskiego WOPR na miejskim kąpielisku Arkonka, kończąc letni wypoczynek zorganizowali festyn pn. „Wakacje z wyobraźnią” i „Pływam bez promili”.

 • Wakacyjna pogoda rozpieszcza nas tego lata, i to właśnie może zachęcać nas do korzystania z wypoczynku jakim są rowerowe wycieczki. Niedrogi wypoczynek połączony z fizycznym wysiłkiem i możliwością obcowania z przyrodą może nawet w mniej słoneczne dni pomóc nam w regenerowaniu sił. A przecież rower służy nie tylko do wypoczynku, często jest także środkiem transportu. Warto więc zadbać o niego i zabezpieczyć przed kradzieżą do czego zachęcają szczecińscy policjanci podczas profilaktycznych działań „Rower”.

 • W najbliższy poniedziałek tj. 2 września szkoły zapełnią się dziećmi, które wypoczęte i pełne zapału rozpoczną nowy rok szkolny. Jak co roku, jeszcze przed pierwszym dzwonkiem, ruszy policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci pojawią się przy szkołach, by pomóc najmłodszym bezpiecznie przejść przez jezdnię, przypomnieć im o obowiązujących na drodze zasadach oraz by zwrócić uwagę zmotoryzowanych na to, że po ulicach porusza się dużo więcej dzieci, zachowajmy zatem szczególną ostrożność i czujność.

 • W najbliższą sobotę 31 sierpnia br. na terenie kąpieliska Arkonka w godzinach 11:00 – 15:00, szczecińscy wodniacy we współpracy z WOPR przeprowadzą działania w ramach kampanii „Pływam bez promili” oraz „Wakacje z wyobraźnią”.

 • Działania profilaktyczno - edukacyjne na terenie miejskich kąpielisk przeprowadzili Funkcjonariusze Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo korzystających z wypoczynku nad wodą w tych ostatnich dniach wakacji.

 • Amatorzy korzystania z telefonu komórkowego podczas kierowania pojazdem zostali zatrzymani do kontroli przez szczecińską drogówkę. We wtorek podczas prowadzonych działań pn. „TELEFONY” funkcjonariusze ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń drogowych dotyczących korzystania ze smartfonów w czasie jazdy.

 • W wyniku potężnej ulewy w regionie doszło do lokalnych zalań i podtopień. Sytuacja wymagała szybkiej i zdecydowanej reakcji wszystkich służb. Podczas działań ogromną rolę odegrali również szczecińscy policjanci, którzy nie zważając na warunki atmosferyczne przystąpili do pomocy mieszkańcom naszego miasta.

 • 25 sierpnia na Kanale Ujęciowym w Policach było wielkie łowienie.

  DSC_0003

  Jedenaste Otwarte Spławikowe Zawody Wędkarskie zgromadziły ponad 50 uczestników. I mimo że ryb było niewiele więcej (w tę upalną niedzielę cała ożywiona przyroda trwała w uśpieniu), udało się wyłonić zwycięzców.

  W grupie dzieci: I miejsce – Igor Milewski, II miejsce – Łukasz Zub, III miejsce Michał Grześkowiak.
  W grupie kobiet: I miejsce – Agnieszka Rossowska, II miejsce Angelika Jaśkiewicz.
  W kategorii mężczyzn: I miejsce – Andrzej Krawczyk, II miejsce – Stanisław Szczepaniak, III miejsce – Adrian Jankowski.

  DSC_0277

  A potem już tylko medale, puchary, nagrody, wiwaty, oklaski, gratulacje i… grill.

  DSC_0197

  Zawody organizowane wspólnie przez DK „Klub Skolwin” i Koło Wędkarskie nr 25 „SUMIK” Police.

  FOTORELACJA

 • Policjanci z Referatu Wodnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie dbając o bezpieczeństwo urlopowiczów oraz w związku z tragicznymi przypadkami utonięć na terenie kraju, prowadza kolejne kontrole kąpielisk miejskich.

 • Akcję znakowania rowerów po raz kolejny zorganizowali dzielnicowi z Pogodna wraz Radą Osiedla Gumieńce. Było to już drugie wakacyjne przedsięwzięcie organizowane przez mundurowych wspólnie z przedstawicielami Rady Osiedla.

 • Przed nami ostatni wakacyjny weekend. Wiąże się to ze wzmożoną liczbą pojazdów na drogach. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba policjantów ruchu drogowego i prewencji.

 • Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie spotkali się z najmłodszymi w Przedszkolu Publicznym nr 66 przy ul. Czesława w Szczecinie. Było to kolejne wakacyjne spotkanie uświadamiające milusińskich o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.