• Policjantka z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie przeprowadziła kolejne spotkanie w tematyce handlu ludźmi, tym razem z młodzieżą klas VI Szkoły Podstawowej nr 59 przy Dąbskiej w Szczecinie.

 • Na terenie Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo w godzinach popołudniowo - wieczornych odbyły się kolejne już działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców dzielnicy. Udział w nich wzięli dzielnicowi, policjanci z drogówki, Oddziału Prewencji oraz przedstawiciele podmiotów poza policyjnych – funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej.

 • Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego odwiedziła „Błękitną” Szkołę Podstawową nr 55, która znajduje się przy ul. Orawskiej 1 w Szczecinie.

 • Przekroczenie dopuszczalnej prędkości jest jedną z głównych przyczyn powstawania wypadków drogowych. Dlatego powstały działania pod nazwą „kaskadowy pomiar prędkości”, które polegają na pomiarze prędkości w tym samym czasie, na tej samej trasie, ale w różnych odległościach od siebie. Działania prowadzone są przede wszystkim na głównych drogach wjazdowych i wyjazdowych z miasta.

 • Policjantka z komisariatu Nad Odrą przeprowadziła zajęcia profilaktyczne z uczniami Szkoły Podstawowej nr 42 przy ul. Hożej w Szczecinie. Mundurowa przestrzegała młodzież przed niewłaściwymi zachowaniami oraz stosowaniem przemocy rówieśniczej.

 • Zbliża się kolejny długi weekend. W związku z tym niektórzy z nas będą wybierać się w daleką podróż. Podczas weekendu policjanci szczecińskiej drogówki będą dbali o bezpieczeństwo na ulicach naszego miasta. Długi weekend oraz więcej dni wolnych zachęca społeczeństwo do spożywania większej ilości alkoholu. Pamiętajmy, aby nie wsiadać za tzw. kółko po zakrapianej alkoholem imprezie. Funkcjonariusze drogówki będą w czasie długiego weekendu sprawdzać stan trzeźwości kierujących. Przypominamy, że jazda samochodem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem z kodeksu karnego.

 • Zgodnie z art. 39 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym „kierujący pojazdem samochodowym oraz osoba przewożona takim pojazdem wyposażonym w pasy bezpieczeństwa są obowiązani korzystać z tych pasów podczas jazdy”.

 • Funkcjonariusze z WP KMP zorganizowali spotkanie dla klasy III „B” ze Szkoły Podstawowej nr 46 przy ul. Zygmunta Felczaka 13 w Szczecinie.

 • W L.O. nr VII przy ul. Jana Styki w Szczecinie odbyło się spotkanie funkcjonariusza KMP w Szczecinie z uczniami pierwszej klasy o profilu strażacko – ratowniczym. Prelekcja dotyczyła odpowiedzialności prawnej, w tym dotyczącej osób nieletnich.

 • Funkcjonariuszka z Wydziału Ruchu Drogowego odwiedziła najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II w Szczecinie.

 • Blisko 4 lata za kratkami spędzi 37 – latek, który ukrywał się przed organami ścigania. Mężczyznę zatrzymało dwóch kryminalnych, którzy w tym czasie byli na wolnym od służby. Szczecińscy policjanci wykazali się zaangażowaniem oraz dużą czujnością.

 • Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego spotkała się z uczniami klas II i III Szkoły Podstawowej nr 8 im. Młodych Europejczyków w Szczecinie.

 • Wczoraj na terenie miasta odbyły się działania policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie pn. „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego”. Działania te mają przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów, którzy czynnie uczestniczą w ruchu drogowym. Policjanci drogówki zwracają szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych, jak i również na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz rowerzystów.

 • Wprowadził policjantów w błąd co do swoich danych personalnych, jechał autem pod wpływem narkotyków, posiadając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a do tego był poszukiwany listem gończym. 33 – letni mężczyzna „wpadł” bo zdradziło go urządzenie Morpho Touch, które służy do szybkiej identyfikacji daktyloskopijnej.

 • Funkcjonariuszki z Wydziału Prewencji KMP i Komisariatu Policji Szczecin – Śródmieście, spotkały się z najmłodszymi w Przedszkolu Publicznym nr 53 przy ul. Dunikowskiego 44 w Szczecinie. Pogadanki zorganizowano dla wszystkich grup wiekowych.

 • Dzisiaj w Wydziale Elektrycznym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy ul. 26 Kwietnia w Szczecinie, odbyły się spotkania studentów drugiego roku z funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

 • Funkcjonariuszka z WP KMP w Szczecinie, spotkała się mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej przy ul. Romera 21/29 w Szczecinie.

 • O inicjatywie mundurowych z komisariatu Śródmieście pisaliśmy w sierpniu. Funkcjonariusze nieustannie kontynują pomoc chorym bliźniakom. W ramach swoich codziennych czynności służbowych ukierunkowanych na zacieśnienie kontaktów ze społeczeństwem oraz pomoc dla najmłodszych, kontynuują zbiórkę plastikowych nakrętek. Ma to na celu zapewnienie środków na dalszą rehabilitację i leczenie Norberta i Wiktora.

 • Warsztaty odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym nr IX, mieszczącym się na pl. Mariackim 1 w Szczecinie.

 • Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wzięli udział w kolejnych międzynarodowych działaniach na terenie Inspekcji Policji w Neubrandenburgu wraz z policjantami z PHR w Pasewalsku oraz z funkcjonariuszami KPP w Policach i KPP w Gryfinie.

 • Szczecińską Policję odwiedzili uczniowie klas mundurowych o profilu policyjnym z L.O. nr VII. W trakcie wizyty licealiści klas pierwszych rozmawiali z policjantami oraz mieli okazje zwiedzić niedostępny dla innych teren jednostki.