• Od poniedziałku do piątku funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście w ramach akcji ,,Bezpieczna Droga do Szkoły" objęli szczególnym nadzorem rejony szkół mających swoje siedziby na terenie komisariatu.

 • W dniu 2 września 2019 roku około godz. 19:25 w Szczecinie doszło do wypadku drogowego.

 • W sobotę 7 września br., szczecińscy funkcjonariusze wzięli udział w rodzinnym festynie z okazji uroczystego otwarcia skweru Misia Wojtka. Organizatorem przedsięwzięcia była Rada Osiedla Krzekowo - Bezrzecze. Skwer Misia żołnierza, powstał w rejonie ulic Żyznej oraz Misia Wojtka w Szczecinie.

 • W miniony weekend szczecińscy policjanci przeprowadzili na terenie miasta wojewódzkie działania kontrolo-prewencyjne pn. „Prędkość”, a także ogólnopolskie działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Mimo, że nadrzędnym celem działań było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci zwracali również uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Sezon wakacyjny jest okresem wzmożonej pracy dla zachodniopomorskich policjantów. Działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom i gościom przebywających na terenie Pomorza Zachodniego są wielokierunkowe. To nie tylko są policjanci na drogach i w patrolach w nadmorskich miejscowościach. To również kontrole przeprowadzane w przeprowadzane w placówkach wypoczynku dzieci i młodzieży, wakacyjne spotkania profilaktyczne, mnogość imprez masowych i wzmocniona współpraca z innymi służbami. Dzisiaj wyniki pracy zachodniopomorskich policjantów przedstawiono na spotykaniu z dziennikarzami.

 • Od kilku dni pogoda nie sprzyja uczestnikom ruchu drogowego. Obfite opady deszczu, ograniczona widzialność, śliska nawierzchnia - to wszystko niestety niekorzystnie wpływa na stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Często zdarza się, że przechodząc przez jezdnię mamy w ręku parasol, kaptur na głowie i telefon w ręku. Niestety są to elementy, które nie tylko rozpraszają naszą uwagę, ale i dodatkowo ograniczają pole widzenie. Odłóżmy telefon, przesuńmy kaptur i parasol kiedy chcemy przejść na drugą stronę jezdni.

 • W miniony weekend doszło do agresywnego zachowania na jednej z ulic szczecińskiego Śródmieścia. Funkcjonariusze w wyniku profesjonalnie przeprowadzonych działań przedstawili zarzut kierującemu, podejrzewanemu o popełnione czyny. Niechlubne zachowanie mężczyzny oceni teraz sąd.

 • Kolejnych kierujących pod wpływem alkoholu ujawnili szczecińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” funkcjonariusze każdego dnia, już od wczesnych godzin porannych są obecni przed szkołami, dbając o bezpieczeństwo dzieci podążających na lekcje i wracających z nich do domu.

 • Minął pierwszy tydzień szkoły. Uczniowie po wakacyjnej przerwie powrócili do obowiązków szkolnych. W bezpiecznej drodze do oraz ze szkoły, towarzyszą dzieciom policjanci z komisariatu Dąbie, którzy przez minione dni pełnili służbę w rejonach szkół.

 • Minął pierwszy tydzień szkoły. Uczniowie po wakacyjnej przerwie powrócili do obowiązków szkolnych. W bezpiecznej drodze do oraz ze szkoły, towarzyszą dzieciom policjanci z komisariatu Dąbie, którzy przez minione dni pełnili służbę w rejonach szkół.

 • W okresie wakacji 2019 na terenie kraju odnotowano 203 utonięcia osób, tj. o 12 osób mniej niż w okresie wakacji w 2018 roku. Ponadto, odnotowano 16 wyratowań osób.

 • Nadmierne przekroczenie dozwolonej prędkości, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych oraz jazda po powierzchni wyłączonej z ruchu. To wynik kontroli szczecińskiej drogówki, którą policjanci przeprowadzili wobec kierującego oplem. Na konto mężczyzny trafiło łącznie 21 punktów karnych, wysoka grzywna oraz zatrzymane prawo jazdy

 • W siedzibie KWP w Szczecinie odbył się briefing prasowy poświęcony omówieniu głównych przedsięwzięć zrealizowanych w ramach programu dotyczącego bezpieczeństwa oraz przeciwdziałaniu terroryzmowi, w zakresie analizy i badań DNA. W spotkaniu udział wzięli: dr Jan Hendrik Richen z LK Meklemburgia Pomorze Przednie, dr hab. Andrzej Ossowski - kierownik Zakładu Genetyki Sądowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie , mł.insp Tomasz Imiela, podinsp. dr Wojciech Achrem - z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie i mł.insp. Grzegorz Sudakow.

 • Policjantka z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie wraz z początkiem roku szkolnego 2019/2020 spotkała się z młodzieżą klas VII w Szkole Podstawowej nr 59 przy ul. Dąbskiej w Szczecinie. Celem spotkania była kontynuacja ogólnopolskiej kampanii społecznej pn. ”Narkotyki i dopalacze zabijają” pod hasłem „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

 • Byliśmy świadkami piorunującego recitalu duetu Jackpot!

  W sali teatralnej naszego Domu Kultury publiczność zebrała się licznie. Dało się to odczuć w żywiołowych reakcjach w trakcie koncertu, a najlepszym świadectwem dla kunsztu wokalistów była owacja na stojąco po zakończonym koncercie.

  Publiczność miała okazję podziwiać utwory z repertuaru Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Seweryna Krajewskiego, z repertuaru Hanny Banaszak, Ewy Bem, Krystyny Prońko, Grażyny Łobaszewskiej i wwielu innych.

  Na prośbę rozentuzjazmowanej publiczności, artyści bisowali kilkakrotnie i z wielkim żalem musieli ostatecznie wypuścić artystów ze sceny.

  Kto nie był niech żałuje i wypatruje kolejnych koncertów Domu Kultury „Klub Skolwin” na muzycznej mapie Szczecina.

  Fot. Aleksandra Gruszka

   

  Usłyszeliśmy wiecznie żywe piosenki, m.in.: „Zakochani są wśród nas”, O mnie się nie martw”, „Sen o Warszawie”, „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Chłopiec z gitarą”, „Autostop”, „Pod papugami”, „Trzynastego”, „Dziwny jest ten świat” i wiele innych.

 • Szczecińscy funkcjonariusze niejednokrotnie udowodnili, że policjantem jest się przez całą dobę, nawet w czasie wolnym od służby. Tym razem dzięki czujności policjantki z Referatu Wywiadowczego KMP w Szczecinie, zatrzymano 36 – letniego sprawcę kradzieży roweru.

 • Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie spotkali się z maluchami w Przedszkolu Niepublicznym „Liwena” przy ul. Wojska Polskiego 85 w Szczecinie.

 • Czas wakacyjnej beztroski dobiegł końca. O bezpieczną drogę do szkoły dbają szczecińscy mundurowi. Podczas wczorajszej służby policjant z WRD KMP w Szczecinie zatrzymał w rejonie szkoły nietrzeźwego kierującego. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 • Rozbrzmiał już pierwszy dzwonek ! A wraz z nim dzielnicowi z komisariatu Nad Odrą od wczesnych godzin rannych dbają o bezpieczeństwo podążających oraz wracających ze szkół uczniów.

 • Funkcjonariusze szczecińskiej Policji wzięli udział w festynie rodzinnym, który odbył się na Osiedlu Kasztanowym w Szczecinie.