• Okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu głównie na drogach ekspresowych i autostradach. Aby zapewnić płynność ruchu na tych odcinkach podczas wyjazdów i powrotów z letniego wypoczynku od dziś prowadzone na drogach będą wzmożone działania kontrolno – prewencyjne pn.” Tir”. Akcja prowadzona jest na terenie całego kraju do odwołania.

 • Zaangażowanie szczecińskich policjantów i podjęte przez nich działania doprowadziły do szczęśliwego finału poszukiwań. Szybko odnaleziony senior cały i zdrowy przekazany został pod opiekę rodziny. Przewodnik i Imur znaleźli 80 – latka.

 • W poniedziałek w sali konferencyjnej Zachodniopomorskiej Izby Skarbowej w Szczecinie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. To czas awansów, wyróżnień i podziękowań dla funkcjonariuszy i pracowników Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Uroczystość swoją obecnością uświetnili nadinsp. Jacek Cegieła Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie oraz przedstawiciele władz samorządowych i współpracujących z Policją instytucji.

 • Oszustwa na wnuczka, policjanta, hydraulika czy szklankę wody, to nie niektóre z metody jakimi posługują się przestępcy w celu wyłudzenia pieniędzy na terenie całej Polski. Ofiarami padają najczęściej osoby starsze, które niejednokrotnie przekazują wszystkie oszczędności swojego życia.

 • Mając na wadze sprzyjającą pogodę i wysokie temperatury powietrza, w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”, funkcjonariusze Referatu Wodnego i Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej i Profilaktyki WP KMP w Szczecinie przeprowadzili kontrolę kąpielisk.

 • Udało nam się w niezwykle przyjemny sposób spędzić minioną niedzielę. Gościliśmy w Domu Kultury Klub Skolwin zespół „Unpluggers” w składzie Maya Koterba – wokal i Mitro Dymitriadis – gitara akustyczna. Niesamowity głos Pani Mayi i piękne ciepłe dźwięki umiliły nam ten niezwykle upalny dzień.

  IMG_0564 IMG_0562

  Tym razem szaleliśmy w „Tarzanii” – prawdziwym profesjonalnym parku linowo-wspinaczkowym. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów zgłębialiśmy tajniki sztuki wspinaczki…
  Zresztą zobaczcie proszę sami jak się świetnie bawiliśmy.

  37740316_1914861218536327_290765287324647424_n 37890793_1914860798536369_396002925358350336_n

 • Policjanci szczecińskiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili działania profilaktyczne skierowane do rowerzystów. Popularność roweru zauważalnie roście. Dla jednych jednoślad stał się codziennym środkiem transportu, dla innych sposobem na aktywne spędzenie wolnego czasu. Ważne, by podczas rowerowych podróży kierować się rozwagą i ostrożnością, a także pamiętać o obowiązujących przepisach ruchu drogowego.

 • Asystent ds. nieletnich wspólnie z dzielnicowymi z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z uczestnikami zorganizowanego letniego wypoczynku w Szkole Podstawowej nr 42 przy ul. Hożej 25 w Szczecinie.

 • Tegoroczne obchody Święta Policji w województwie zachodniopomorskim miały szczególny charakter. Połączone zostały z nadaniem sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. W trakcie uroczystości odznaczono wyróżnionych medalami za długoletnią służbę oraz medalami za zasługi dla Policji. W dzisiejszych obchodach 99. rocznicy powstania Policji Państwowej uczestniczył Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Joachim Brudziński oraz Komendant Główny Policji gen.insp. Jarosław Szymczyk

 • Funkcjonariusze szczecińskiej policji wykorzystują rożne środki komunikacji aby dotrzeć z informacją do osób starszych narażonych na działania zorganizowanych grup przestępczych. Poza tradycyjnymi formami spotkań z seniorami w klubach seniora, radach osiedla itp. dociera z informacją o występujących zagrożeniach poprzez parafie w których gromadzą się mieszkańcy Szczecina.

 • W poniedziałek Agencja Artystyczna „Malinowe Marzenia” zaprosiła do Domu Kultury „Klub Skolwin” kilka baśniowych postaci.

  Gościliśmy u siebie słynną Pipi Langstrumpf i Koziołka Matołka.

  IMG_0507

  I było wprost MALINOWO !

  A u nas dalszy ciąg naszych wypraw… Odwiedziliśmy i zwiedziliśmy od piwnic po sam dach hotel Radisson. Wiemy już o nim prawie wszystko i widzieliśmy jak trudna jest tam praca… W nagrodę za dobre zachowanie dostaliśmy wspaniałe ciastka…

  37342210_2627434240616154_1110036921876217856_n

  Następnego dnia czekała nas nowa przygoda – był nią rejs po porcie statkiem „DZIEWANNA”…

  37559138_2629440883748823_696286912477921280_n
  A dokładnie w tej chwili teraz szalejemy nad wodą w Trzebieży…

  37741182_1913224585366657_8005742881383907328_n

  Potem będzie jeszcze wspólne ognisko, ale o tym opowiemy wam następnym razem.

 • Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Szczecin-Nad Odrą, zatrzymali poszukiwanego listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Łęczycy do odbycia kary pozbawienia wolności za oszustwa , których się dopuścił.

 • W dniu 20 lipca 2018 roku około godziny 17:00 na ul. 26 Kwietnia w Szczecinie doszło do zdarzenia drogowego. 78- letni pieszy, który przekraczał jezdnię w niedozwolonym miejscu z prawej na lewą stronę - za skrzyżowaniem z ul Twardowskiego został potrącony przez kierującego samochodem osobowym marki Hyundai, w wyniku czego na skutek doznanych obrażeń zmarł w szpitalu.

 • Piękna pogoda w miniony weekend spowodowała, że wiele osób postanowiło wypoczywać nad szczecińskimi akwenami. Policjanci Referatu Wodnego przeprowadzili wzmożone działania prewencyjne, aby wypoczynek ten był bezpieczny.

 • W tym roku policjanci garnizonu zachodniopomorskiego będą uroczyście obchodzić swoje święto w Stargardzie. Uroczystości te odbędą się w dniu 25 lipca 2018 r. i rozpoczną się o godz. 9:00 uroczystą zbiórką z okazji posadzenia „ Dębu pamięci” dla uhonorowania starszego przodownika Policji Państwowej Juliana Onyszkiewicza. Uroczystość ta odbędzie się na terenie KPP w Stargardzie przy ul. Warszawskiej 29.

 • W dniu 20 lipca br. podczas obchodów Święta Policji na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie Prezydent RP Andrzej Duda wręczył nominacje generalskie. Na stopień nadinspektora Policji mianowany został m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Jacek Cegieła.

 • Każdy spacerujący po nabrzeżu Odry w niedzielne popołudnie mógł być świadkiem nietypowych zdarzeń na ul. Jana z Kolna. Leżący motocyklista, uszkodzony motocykl, dookoła porozrzucane części pojazdu, radiowóz stojący z włączonymi światłami błyskowymi. Wszystko to było na szczęście tylko zainscenizowane na potrzeby sesji zdjęciowej do kampanii profilaktycznej pn. „Pierwszy po tamtej stronie?”.