• Mundurowy z Komisariatu Szczecin Pogodno prowadzi kampanię edukacyjną wśród klas siódmych i ósmych „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Tym razem spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Witkiewicza w Szczecinie.

 • Spotkanie funkcjonariuszy Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą z członkami Stowarzyszenia "Aktywni seniorzy mieszkańcy oś. Bukowo" odbyło się w jednym z lokali przy ul. Ludgrady w Szczecinie. Naczelnik Wydziału Prewencji podkom. Sylwester Flak i Dzielnicowy sierż. szt. Bartosz Jugowicz przedstawili uczestnikom spotkania między innymi rolę dzielnicowego w kształtowaniu wizerunku Policji.

 • Dynamicznie, pracowicie, twórczo, z dużą dozą satysfakcji i lekką, lecz czytelną synkopą. A przede wszystkim muzycznie i śpiewnie. Nie sposób wymienić wszystkich przymiotników, jakimi można byłoby opisać warsztaty wokalne ze świetną, żywiołową, kwitnącą jazzem Dorotą Miśkiewicz i z wirtuozerią towarzyszącą muzycznym zmaganiom pianistką Joanną Gajdą. Czytaj dalej Wspaniały koncert z Dorotą Miśkiewicz ozdobą sesji warsztatowej

 • Mundurowi z komisariatu Policji Nad Odrą przeprowadzili spotkanie u milusińskich w Przedszkolu Publicznym nr 5 w Szczecinie .

 • ,,Seniorze Bezpiecznym Bądź" - pod takim hasłem odbyło się kolejne już spotkanie seniorów DDPS przy ulicy Potulickiej w Szczecinie z Kierownictwem Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście. W spotkaniu wzięli udział Komendant Komisariatu – nadkom. Izabela Cul, Naczelnik Wydziału Prewencji KPŚ – asp.sztab. Grzegorz Dąbrowski oraz asystent ds. Nieletnich i profilaktyki - st. sierż. Natalia Maj.

 • Funkcjonariusze z komisariatu Policji Nad Odrą kontynuują działania na rzecz profilaktyki małoletnich związane z bezpieczeństwem dzieci. W tym tygodniu spotkania zostały przeprowadzone z uczniami klas IV i VI w Szkole Podstawowej nr 68 w Szczecinie.

 • Dzisiaj Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji prowadzi własne działania "PRĘDKOŚĆ". Akcja ma przede wszystkim poprawić stan bezpieczeństwa na drogach Szczecina.

 • Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie odwiedziła pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej nr 33 im. Sportowców Ziemi Szczecińskiej.

 • Czas trwania wystawy:
  25 października – 1 grudnia 2019

  Miejsce ekspozycji prac:
  Hol na parterze Domu Kultury „Klub Skolwin”

  Wstęp: Wolny


  GRACELAND – nie ma nic wspólnego ani z Elvisem Królem, ani z Paulem Simonem. Chociaż można by się zastanowić jak wyglądałby świat, gdyby pierwszy miał swoją posiadłość pod Ostrołęką, a drugi zamiast w południowej Afryce, szukałby inspiracji na Górnym Śląsku…

  GRACELAND to po prostu i dosłownie (GRACE: wdzięk i LAND – kraj) „kraj pełen wdzięku”. Nie chodzi tu wcale o powierzchowne piękno, czy podbite blichtrem urodę, ale właśnie o czystą i najprawdziwszą – choć czasem naiwną, a czasem chropowatą – grację. Urok rejestrowanych na zdjęciach miejsc wynika z ich autentycznej niezwykłości, wykreowanej – mniej lub bardziej – przemyślanym działaniom człowieka. Fotografie dokumentują próby upiększania, ubarwiania, czy też ulepszania rzeczywistości „na własną rękę”. Próby te bywają bardziej lub mniej udane, przeważnie nieporadne, rozbrajające szczerością i kulawe, ale nie o efekt tutaj chodzi, tylko o pierwotny zamiar. Ważne jest, że ich aktorzy – z wrodzonej potrzeby piękna – próbowali świat poprawić, a niektórzy nawet NAPRAWIĆ. I to Im właśnie, Naprawiaczom Świata, ten cykl dedykuję, bo choć niezręczni, niezgrabni i – jak się dzisiaj mawia – nieprofesjonalni w tym co robią, pozostają autentyczni.

  Plastik i tandeta zalewają nas w niewiarygodnym tempie, ale dzięki domorosłym „kreatorom rzeczywistości”, od czasu do czasu, tu i ówdzie, trafia się jeszcze jakaś pozbawiona sztampy perełka – prawdziwa, szczera i pełna autentycznego wdzięku.

  Zdjęcia do cyklu GRACELAND powstają głównie w małych miejscowościach całej Polski. Cykl nie ma żadnych ograniczeń geograficznych i stale się rozwija. Tak naprawdę, mam nadzieję, że to dopiero początek i najlepsze dopiero przede mną. Wierzę w nieograniczoną fantazję domorosłych architektów naszego krajobrazu. I życzę im, sobie i nam wszystkim nieustawania w twórczych wysiłkach.

  Autor: Wojciech Gapner


  Informacje o artyście:

  Wojciech Gapner urodził się w 1966 r. Mieszka i pracuje w Kielcach. Uprawia fotografię użytkową, nie stroniąc od reportażu i fotografii kreacyjnej. Fotografuje różnymi technikami, od kamery otworkowej, po aparaty cyfrowe, od fotografii elementarnej po zaawansowaną ingerencję elektroniczną. W fotografiach najbardziej interesuje go nastrój. Uważa, że dla uzyskania właściwej atmosfery warto poświęcić wszystko – kadr, kolor, ostrość… Najchętniej fotografuje miejsca znajdujące się nieco na uboczu, zaułki dużych miast albo prowincję, bo tam, według niego, można choć na chwilę „złapać dystans” do gładkiej, wypacykowanej, coraz bardziej plastikowej rzeczywistości. Wystawy indywidualne: Kielce, Katowice, Luksemburg, Brownsville Teksas USA. Nagrody w konkursach: „CBRE Urban Photographer of the Year 2012” „Świętokrzyskie w obiektywie”, „Życie jest piękne”, „Kielce inaczej”. Wyróżnienie w konkursach: „Nikon”, „Absolut”.


  Galeria zdjęć:


  Album zdjęć na Facebooku >>>

 • Kryminalni z „czwórki” w ciągu kilku godzin od zgłoszenia zatrzymali dwóch mężczyzn pod zarzutem dokonania kradzieży rozbójniczej. Funkcjonariusze odzyskali także utracony telefon komórkowy. Decyzją sądu podejrzani zostali aresztowani.

 • Mundurowa z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przeprowadziła spotkanie z uczestnikami Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Głuchych. Spotkanie przede wszystkim dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Osoby niesłyszące również są czynnymi uczestnikami ruchu kołowego czy też pieszego.

 • W dniu 23 września 2019 roku w Szczecinie, przy ulicy Firlika 43 na przystanku tramwajowym „Stocznia Szczecińska” doszło do wypadku drogowego.

 • O Polsce można śpiewać w różnych tonacjach, różnymi słowami, w towarzystwie różnych instrumentów.

  Nieoczywisty koncert z Polską w roli głównej opowiedział nam, że jest ważna, że o niej myślimy, że jesteśmy z nią na dobre i na złe.

  Dziękujemy artystom – zespołowi H2MS (Monika, Marek, Michał, Szymon), duetowi „Współszycie”(Agata i Jacek i jeszcze Jagoda i Jędrek), Kasi Szul, Zbyszkowi Wojciechowiczowi i Robertowi Szyjanowskiemu.

 • Policjanci z WP KMP i KP Szczecin Śródmieście przeprowadzili warsztaty "# donthejt" z młodzieżą Technikum Ekonomicznego im. rotmistrza Witolda Pileckiego przy ulicy Sowińskiego w Szczecinie.

 • Dzisiaj szczecińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie przeprowadził działania pod nazwa „Pieszy”. Patrole drogówki można zobaczyć przy wyznaczonych przejściach dla pieszych i przejazdów dla rowerów w godzinach wzmożonego natężenia ruchu kołowego oraz pieszego. Policjanci są również widoczni na głównych ciągach komunikacyjnych, gdzie z uwagi na możliwość nieprawidłowych reakcji uczestników ruchu drogowego może dojść do niebezpiecznej sytuacji.

 • Policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie oraz KP Szczecin - Pogodno wzięli udział w warsztatach w ramach projektu przeciwko hejtowi i mowie nienawiści wśród młodzieży.

 • Policjant z komisariatu Niebuszewo odwiedził młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 54 im. J. Korczaka w Szczecinie. Spotkanie było okazją do nauki prawidłowych zachowań na drodze z wyeliminowaniem tych negatywnych, a także właściwego zachowania się w sytuacji zgubienia się.

 • W dniu 11 listopada 2019 obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto Niepodległości jest świętem państwowym, które ma na celu upamiętnienie odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

 • Dzisiaj w Sali Konferencyjnej w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przy ul. Małopolskiej 47, odbyło się spotkanie pracowników Policji z nadinsp. Jackiem Cegiełą i jego zastępcami oraz kadrą kierowniczą całego garnizonu zachodniopomorskiego. Dzień służby cywilnej to święto obchodzone corocznie od 11 listopada 2000 roku, w Narodowe Święto Niepodległości.

 • Za nami długi listopadowy weekend. Policjanci szczecińskiej drogówki w dniach od 8 do 11 listopada wzięli udział w działaniach pod nazwą „Bezpieczny weekend”.