• Wczoraj na jednej z ulic Szczecina policjant z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Szczecin-Nad Odrą, w czasie wolnym od służby zauważył znanego mu z widzenia mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Dzięki wzorowej postawie i szybkiej reakcji funkcjonariusza, poszukiwany najbliższy czas spędzi w areszcie.

 • W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Bez Przemocy ustanowionym przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2007 roku, w Technikum Ekonomicznym im. rtm. Witolda Pileckiego w Szczecinie funkcjonariusz Komendy Miejskiej w Szczecinie przeprowadził spotkania z uczniami szkoły na temat przeciwdziałania przemocy - także internetowej.

 • 56 nowych policjantów zasiliło szeregi garnizonu zachodniopomorskiego. Dzisiaj odbyło się uroczyste ślubowanie, które przyjął Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Jacek Cegieła. Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami kurs przygotowawczy, po którym rozpoczną służbę w jednostkach zachodniopomorskiego garnizonu Policji.

 • Na terenie Skweru Imienia Janiny Szczerskiej w Szczecinie Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Szczecin – Śródmieście spotkali się z mieszkańcami dzielnic Śródmieścia na festynie zorganizowanym przez przedstawicieli Rady Osiedla ,,Turzyn". Okazją do spotkania był okres kończącego się lata.

 • Data: 22–23 września

  Zanim skończył wchodzić, już zaczął… wychodzić.

  Tak to z nimi jest. „Wąż” Teatru Elipsa” trwał krótko, był zwinny, dynamiczny, trochę zagubiony, trochę spięty, ale i tak potrafił rozśmieszyć, wzruszyć, nauczyć…, jak to w teatrze.

  Zobacz fotorelację: Album na Facebooku

   

  Pozycjonowanie stron internetowych jest działaniem szeroko polecanym wszystkim właścicielom witryn w sieci. Jakie korzyści zapewnia, na czym polega i komu najlepiej je powierzyć?

  Co zapewnia pozycjonowanie stron www?

  Pozycjonowanie stron internetowych to sposób na zyskanie widoczności w sieci – dzięki niemu każda witryna ma szansę znaleźć się wysoko w naturalnych wynikach wyszukiwania Google, czyli liście stron wyświetlanych użytkownikowi przez wyszukiwarkę po wpisaniu przez niego interesującej go frazy. To właśnie z wyników wyszukiwania bierze się lwia część ruchu na danej stronie, dlatego aby stała się ona widoczna dla wielu nowych użytkowników, powinna znaleźć się przynajmniej w top 10 – dziesięciu pierwszych wynikach, prezentowanych internautom przez Google. Aby osiągnąć taki wynik, konieczne jest pozycjonowanie strony www, czyli specjalistyczne działania, mające na celu poprawę pozycji witryny w wynikach wyszukiwania,

  Dzięki pozycjonowaniu w sieci strona:

  • osiąga wysoką pozycję w naturalnych wynikach wyszukiwania Google,
  • przyciąga wielu nowych użytkowników, zainteresowanych jej tematyką,
  • rywalizuje z najbardziej popularnymi serwisami w swojej tematyce,
  • wyróżnia się na tle konkurencji, nawet w branżach, gdzie jest ona duża,
  • w przypadku pozycjonowania lokalnego, przyciąga klientów znajdujących się w pobliżu,
  • zwiększa szansę firmy na zainteresowanie swoimi produktami lub usługami wielu nowych potencjalnych klientów.

  Na czym polega pozycjonowanie strony firmy?

  Na pozycjonowanie strony www składa się wiele czynności, jest to bowiem skomplikowany proces, który musi pogodzić wymagania Google dotyczące serwisów w sieci, oczekiwania odbiorców oraz wizję właściciela witryny. Jego zadaniem jest sprawienie, by witryna była wysoko oceniana przez algorytmy Google, co przełoży się na wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. W tym celu przeprowadzanych jest wiele działań, które można podzielić na dwie podstawowe grupy: optymalizację strony internetowej oraz link building.

  Pozycjonowanie stron internetowych, czyli jak zyskać widoczność w sieci

  Optymalizacja strony www to wszystkie działania, które są przeprowadzane na witrynie w celu usprawnienia jej działania i przystosowania jej do wymagań wyszukiwarki. Zalicza się do niej naprawę błędów w kodzie strony, przyspieszenie jej wczytywania się, uzupełnianie jej wartościowymi treściami (SEO copywriting), optymalizację pod odpowiednio dobrane słowa kluczowe czy poprawę jej struktury, by była bardziej czytelna zarówno dla użytkownika, jak i robotów wyszukiwarki.

  Link building to budowanie odpowiedniego profilu linków dla każdej strony – ma ogromne znaczenie dla pozycjonowania, linki przychodzące są bowiem jednym z ważniejszych kryteriów, według których algorytm ocenia indeksowane strony. Im więcej wartościowych, pochodzących z wartościowych, zaufanych źródeł odnośników do danego serwisu, tym lepiej będzie on wypadał w oczach wyszukiwarki. Agencja SEO dba o to, by dana strona miała bogaty profil linków wysokiej jakości.

  Komu powierzyć pozycjonowanie strony firmy?

  Firmowa strona musi zyskać w sieci widoczność – dzięki temu będzie mogła bowiem liczyć na wielu nowych odwiedzających, co przełoży się na większy sukces i rozpoznawalność marki. Pozycjonowanie stron w Internecie należy więc powierzyć doświadczonym specjalistom, którzy indywidualnie podchodzą do każdej witryny. Dobra agencja SEO wykona profesjonalny audyt strony oraz przygotuje dobraną do niej strategię, która przyniesie najlepsze rezultaty w najkrótszym czasie. Warto wybrać usługi specjalistów, którzy poza pozycjonowaniem zajmują się również reklamą w Internecielinki sponsorowane Google Ads również są w stanie znacznie poprawić widoczność danej witryny.

  Profesjonalne zarządzanie i przechowywanie dokumentów – Co wchodzi w zakres obowiązków działu kadr i płac?

  Chociaż prawie każdy pracownik firmy wie o istnieniu działu kadrowo płacowego, czasami błędnie ocenia obszar jego działań. Najczęściej myślimy, że dotyczy to głównie przywoływania nas, aby podpisać wymagane dokumenty, gdyż tak to właściwie wygląda z zewnątrz, z naszej perspektywy. Tak naprawdę, zadań jest o wiele więcej, a dodatkowo – wcale nie należą one do najłatwiejszych.

  Dosłownie w każdej – małej, średniej i ogromnej firmie konieczne jest posiadanie działu kadr i płac. Gdynie nie ten sektor, praktycznie niemożliwe byłoby działanie przedsiębiorstwa zgodnie z prawem pracy i jej ogólne prawidłowe funkcjonowanie oraz rozwój. Mimo tego, że często mówi się jedynie o tym, że osoby z tego działu dbają o przechowywanie dokumentów, tak naprawdę obowiązków jest znacznie więcej.

  Czym zajmują się kadrowi w firmie?

  Należy zacząć od tego, że pracownicy działu kadr i płac odpowiedzialni są za przechowywanie dokumentów księgowych i ich kompleksową archiwizację. To właśnie te osoby muszą dbać o to, aby w aktach pracowniczych wszystko było zgodne z ustalonymi przepisami. Jeżeli mamy do czynienia z ogromną firmą, łatwo domyślić się, że już samo to jest bardzo czasochłonnym i pracochłonnym zajęciem. Co więcej, nie każdy wie o tym, jak długo przechowywać dokumenty.

  Kadrowi zajmują się wszystkim tym, co związane jest z wypłatami pracowników. Zatem jest to chociażby naliczanie wynagrodzeń i dbałość o to, aby wszyscy zatrudnieni otrzymywali swoje pieniądze w wyznaczonym terminie. Jako, że aktualnie większość pracodawców przelewa pieniądze bezpośrednio na konta bankowe, różni pracownicy mogą otrzymywać swoje wynagrodzenia o różnym czasie, a czasami z opóźnieniem. Zadaniem działu kadr i płac jest to, aby do takich sytuacji nie dochodziło.

  To także przygotowywanie umów, które zawierane są miedzy firmą, a wszelkimi kontrahentami. Zakres działań kadrowych obejmuje też czynny udział na wszystkich etapach procesu rekrutacyjnego nowych pracowników, od momentu wystawienia ogłoszenia, poprzez rozmowę kwalifikacyjną, aż po zaznajomienie zatrudnionego z warunkami pracy, zakresem obowiązków oraz bieżącymi działaniami firmy. Na koniec nie można zapominać o obowiązku ewidencji czasu pracy, zatem brane są tutaj pod uwagę wszelkie zwolnienia lekarskie, urlopy, a także w drugą stronę – nadgodziny, czy też delegacje.

  Kompetencje pracownika działu kadr i płac

  Jako, że zadania kadrowego nie należą do najłatwiejszych istnieje sporo wymagań co do potencjalnego zatrudnionego na takim stanowisku. Z pewnością konieczne jest odpowiednie wykształcenie. Najlepiej jeśli posiadamy ukończone studia na kierunku – administracja, zarządzanie, albo też marketing. Z pewnością wartością dodaną będą wszelkie dodatkowe kursy i szkolenia, chociażby z zakresu komunikacji interpersonalnej, czy też zarządzania zasobami ludzkimi.

  W związku z istotą umiejętności twardych i miękkich, nie można zapomnieć o pewnych predyspozycjach. Natłok obowiązków będzie zapewne wymagał od kadrowego doskonałej organizacji pracy, skrupulatności i dokładności. Praca w tym dziale to także ciągły kontakt z innymi pracownikami, zatem plusem będzie świetna komunikatywność, a z uwagi na wiedzę dotyczącą zarobków na poszczególnych osób, ważna będzie także dyskrecja.

  Nie wszystkie firmy stać na własny dział kadr i płac, zatem w wypadku niektórych przedsiębiorstw, właściciele decydują się na outsourcing kadrowo płacowy.

 • Agresja rówieśnicza w szkole i poza nią – taki temat towarzyszył spotkaniu policjantki z Dąbia z młodzieżą SP nr 74 w Szczecinie.

 • 25 – letni kierowca audi został zatrzymany do kontroli drogowej w związku z brakiem świateł. Nie byłoby w tym nic szczególnego gdyby nie fakt, że mężczyzna znajdował się pod wpływem narkotyków, posiadał je przy sobie oraz przewoził kradziony sprzęt. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Funkcjonariusz Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście w czasie wolnym od służby rozpoznał sprawcę kradzieży. Mężczyzna przyznał się do winy i został osadzony w policyjnym areszcie.

 • Jedną z firm, która świadczy usługi związane między innymi z ogrzewaniem domu jednorodzinnego jest rozlewnia gazu płynnego Eko-gaz.  Profesjonalna firma zdaję sobie sprawę z tego, że prace w warunkach przemysłowych jak i rolnictwie powinny być wykonywane szybko i sprawnie. Dzięki nowoczesnym technologiom firma gwarantuję rozwiązania, które zapewniają możliwość  zwiększenia odparowania gazu płynnego ze zbiorników magazynowych. Przyczynia się to do szybkości i efektywności pracy. Każda profesjonalna firma dysponuje urządzeniami, które posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty i spełniają najściślejsze normy. Firma Eko-gaz posiada świadectwo legalizacji wydawane przez  Naczelnika Urzędu Miar. Firma Eko-gaz bez względu na to, czy świadczy usługi z zakresu centralnego ogrzewania na gaz dla właścicieli domów jednorodzinnych, czy dla małych przedsiębiorstw zawsze wykonuje swoje usługi w sposób staranny i dokładny. Każde ogrzewanie gazowe zarówno ogrzewanie gazem płynnym, jak i ogrzewanie gazem ziemnym musi spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa i BHP.  Jeżeli nie wiemy jakie ogrzewanie do domu będzie odpowiednie i jaki gaz dla domu wybrać, należy skorzystać z pomocy profesjonalnych doradców. Firma Eko-gaz zapewnia  doradztwo w zakresie instalacji gazowej w domu, ogrzewania na gaz, ogrzewania propan-butan czy kosztów ogrzewania domu gazem. Niezwykle istotne jest wybranie odpowiedniego ogrzewania gazowego. Instalacja powinna być wykonana tylko przez doświadczonych fachowców, dzięki czemu będzie można cieszyć się efektami usługi na wiele lat.  Jeżeli nie wiemy jakie ogrzewanie w domu sprawdzi się najlepiej, to firma Eko-gaz świadczy usługi indywidualnie dobrane do potrzeb każdego klienta. 

  Gaz do ogrzewania domu, przemysłu i rolnictwa

  Ceny usług 

  Dzięki nowoczesnym technologiom na  ceny gazu do ogrzewania są bardzo zróżnicowane.  Jednak koszty ogrzewania domu gazem powinny być zawsze adekwatne do efektów.  Dla komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców domu ogrzewanie gazowe nie może być wykonane sposób niewłaściwy.  Źle wykonane ogrzewanie centralne gazowe może być zagrożeniem dla zdrowia i życia. Nie można oszczędzać na to zdrowiu i  bezpieczeństwie, dlatego koszty związane z centralnym ogrzewaniem gazowym nie powinny być najważniejszą kwestią przy doborze odpowiedniej firmy.  Jeżeli jednak mamy ograniczony budżet i chcemy sprawdzić ile kosztuje ogrzewanie domu gazem płynnym. To informacje można znaleźć w internecie wpisując w wyszukiwarkę: ogrzewanie gazowe koszt, ogrzewanie domu gazem koszty, ogrzewanie gazowe koszty czy ogrzewanie gazowe cena.  W dzisiejszych czasach niezwykle popularne jest ogrzewanie gazem takie jak ogrzewanie domów gazem płynnym. Koszty nie stanowią już wyzwania, dzięki nowoczesnym technologiom.

  Ocieplenie paliwem gazowym

  Na rynku mamy dyspozycji  różne rodzaje butli gazowych,  dzięki którym gaz płynny ma zastosowanie w przemyśle i rolnictwie. Szczególnie przemysł drogowy i budowlany wykorzystują gaz płynny do zasilania maszyn. W przypadku tych branży istotna  jest nie tylko jakość gazu, ale przede wszystkim ekonomiczność. W miejscach w których nie ma dostępu do gazu ziemnego, gaz płynny będzie idealnym rozwiązaniem. Każdy gaz bez względu na to, czy jest to ogrzewanie ziemne, ogrzewanie na gaz ze zbiornika czy ogrzewanie gazowe w domu jednorodzinnym powinien posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty.  Najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego należy wybierać tylko sprawdzone rozlewnie gazu, które kontrolują dystrybuowany przez siebie gaz w odpowiednich laboratoriach badawczych. Zarówno gazowe ogrzewanie domu, jak i to wykorzystywane w przemyśle i rolnictwie, powinno być wykonywane tylko przez przeszkolonych i doświadczonych pracowników.  

 • Wczoraj na odcinku autostrady A6 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego wykonującego prace drogowe. Szybkie i sprawne dotarcie na miejsce służb ratunkowych może decydować o czyimś zdrowiu, czy życiu. Na pochwałę zasługuje prawidłowa reakcja kierujących, którzy zjeżdżając do krawędzi jezdni utworzyli tzw. „korytarz życia”.

 • Funkcjonariusze szczecińskiej policji wzięli udział w festynie rodzinnym zorganizowanym przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Kolejarz”. Przedsięwzięcie odbyło się na terenie zieleńca przy ul. Budziszyńskiej w Szczecinie.

 • Bezpieczne Osiedle – pod taką nazwą funkcjonariusze Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą przeprowadzili cykliczne działania w celu poprawy bezpieczeństwa i walki z przestępczością. W działaniach dzielnicowych uczestniczyli również funkcjonariusze innych służb – Żandarmerii Wojskowej oraz Straży Miejskiej.

 • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 45 przy ul. Zawadzkiego w Szczecinie mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z policjantami z Komisariatu Szczecin Pogodno. W obecności pedagoga szkolnego oraz wychowawców nauczania początkowego odbyły się prelekcje w ramach działań „Bezpieczna Droga do Szkoły.

 • O zagrożeniach i konsekwencjach prawnych wynikających z korzystania z internetu rozmawiał policjant Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 47 przy ul. Jagiellońskiej. Spotkanie odbyło się w ramach prowadzonego przez szczecińską komendę programu „Cyberdżungla”.

 • W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół na terenie KP Szczecin nad Odrą funkcjonariusze rozpoczęli cykl spotkań profilaktycznych pn.: "Moja pierwsza edukacja prawna". Prelekcje w celu zniwelowania i ograniczania przestępczości nieletnich oraz przeciwdziałaniu demoralizacji małoletnich odbyły się w Szkole nr 35 przy ul. Świętoborzyców.

 • W minioną niedzielę dzielnicowi z komisariatu Policji Szczecin Pogodno spotkali się z mieszkańcami osiedla, w ramach cyklicznie organizowanego przez Radę Osiedla „Dnia Bobra”. Gumienieckiego bobra można było spotkać przy jeziorku słonecznym. Stał się on symbolem osiedla, który występuje nie tylko w miejscu swojego naturalnego bytowania, ale także jest częstym gościem na osiedlowych maskotkach i pamiątkach, patronując lokalnym wydarzeniom i inwestycjom społecznym.

 • Od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze szczecińskiej drogówki wraz z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej na terenie naszego miasta prowadzą działania pod nazwą „Pieszy i rower”. Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i kierujących rowerami oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów regulujących relacje kierujący pojazdem – pieszy oraz kierujący rowerem - inny uczestnik ruchu.

 • Wczoraj policjanci ruchu drogowego w całym kraju przeprowadzali działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY", pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Ich celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku, niemniej jednak policjanci reagowali na każde zachowanie niezgodne z prawem. W tym samym czasie akcje o podobnym charakterze prowadzone były niemal we wszystkich państwach europejskich.

 • Straż Miejska Szczecin w dniu 16 września obchodziła swoje coroczne…