Ale nie taki tradycyjny cyrk, w którym męczy się zwierzęta i publiczność. Do Skolwina zajechał cyrk z robaczkami. Podobno w czasie prób i spektakli nie ucierpiał żaden, nawet najmniejszy robaczek, czy to z owadziej rodziny, ani też z dziecięcej szarańczy…

 • Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 14 im. Danuty Szyksznian w Szczecinie odbyło się patriotyczne spotkanie pn. „Z niej się wyłaniam...gdy myślę Ojczyzna”. W „lekcji” historii udział wzięła również policjantka z komisariatu Nad Odrą.

 • Studenci kierunku psychologia zdrowia z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego gościli wczoraj w Komisariacie Policji Szczecin Nad Odrą. Spotkanie przybliżyło żakom zawód policjanta, jego codzienną służbę, a także zagrożenia, z jakimi funkcjonariusze spotykają się w codziennej służbie.

 • Oświetlenie naszych pojazdów ma bardzo ważne znaczenie w okresie jesienno - zimowym. Po zmroku głównym zadaniem zewnętrznych świateł pojazdów jest oświetlenie drogi oraz przeszkód znajdujących się na niej.

 • Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie odwiedziła dzisiaj Krajowe Towarzystwo Autyzmu, które znajduje się przy ul. Montwiłła 2 w Szczecinie.

 • Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wzięli po raz kolejny udział w ogólnopolskich działaniach SMOG. Funkcjonariusze podczas służby byli wyposażeni w urządzenie kontrolno - pomiarowe, które służy do sprawdzania emisji spalin samochodów poruszających się po drogach naszego miasta.

 • W ramach projektu Kino na Temat w szczecińskich kinach Helios odbyły się warsztaty z filmem „Haker” w których uczestniczył funkcjonariusz Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie. Tematem spotkania było pytanie: czy technologia zawsze zmienia świat na lepsze?

 • Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie odwiedziła Przedszkole Publiczne nr 61 „Niezapominajki”. Zajęcia zostały przeprowadzone w dwóch grupach.

 • W Liceum Ogólnokształcącym nr VII w Szczecinie mieszczącym się przy ul. Styki w Szczecinie odbył się uroczysty apel, podczas którego Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Szczecinie mł. insp. Andrzej Biernat w sposób uroczysty podziękował uczniom szkoły za ich zaangażowanie w trakcie tegorocznej akcji Znicz.

 • Wczoraj szczecińscy policjanci wzięli udział w ćwiczeniach na terenie Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w związku z pozostawieniem w budynku pakunków z wąglikiem oraz urządzeniem czasowym zdalnego rozpylenia. Oprócz szczecińskich funkcjonariuszy w działania zaangażowane były wszystkie instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo, oraz rozwiązywanie sytuacji kryzysowej.

 • W najbliższych dniach na szczecińskim niebie pojawi się antysmogowy…

  Sezon grzewczy w pełni. Niestety, wraz z uruchamianiem pieców pojawiły…

 • W dniach 18-19 listopada 2019 r. w sali konferencyjnej Izby Skarbowej w Szczecinie odbyła się konferencja w ramach programu „ Ekologicznie w Policji”. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni przedstawiciele instytucji współpracujących z Policją na rzecz ekologii oraz funkcjonariusze i pracownicy Policji zachodniopomorskiego garnizonu oraz mundurowi z KWP w Gorzowie Wielkopolskim.

 • Warsztaty odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym nr VII w Szczecinie przy ul. Jana Styki. W zajęciach brali udział uczniowie klasy I, II i III. Projekt „#donthejt” ukierunkowany jest na uświadomienie młodych ludzi w tematyce dotyczącej hejtu i mowy nienawiści.

 • Policjantka z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie odwiedziła najmłodszych z przedszkola Tuptuś przy ul. Batalionów Chłopskich 42 w Szczecinie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze.

 • Dzielnicowi KP Szczecin Nad Odrą w ramach popołudniowej obchodowej służby wraz z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie przeprowadzili kolejne działania pn. „Bezpieczne Osiedle”. Wszystko dla poprawy bezpieczeństwa i walki z przestępczością.

 • Wydział Ruchu Drogowego wziął udział w wojewódzkich działaniach „pieszy i rower”. Podczas prowadzonych działań szczecińska drogówka ujawniała i zapobiegała wykroczeniom popełnianych przez kierujących pojazdami silnikowymi wobec pieszych i rowerzystów.

 • Asystent Wydziału Prewencji ds. Nieletnich z Komisariatu Szczecin Pogodno w Szkole Podstawowej nr 53 przy ul. Budzysza Wosia w Szczecinie przeprowadził prelekcje z uczniami klas piątych odnośnie zagadnień „Cyberprzemocy” oraz wszelakich zagrożeń jakie płyną ze strony internetu do młodzieży.

 • Czy wiesz, że nie każda wada wzroku uniemożliwia wstąpienie do Policji?

 • W dniu 17 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych. Jest to dzień poświęcony pamięci ofiarom, które straciły życie w wyniku wypadku drogowego. Śmierć i obrażenia na drodze to zdarzenie nagłe, szybkie, gwałtowne oraz traumatyczne. Skutki wypadków drogowych mają długotrwały wpływ na rodziny ofiar oraz na sprawcę zdarzenia drogowego. Nie od dziś wiadomo, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych.

 • Komisariat Policji Szczecin Dąbie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Szczecin Prawobrzeże w Szczecinie prowadzi dochodzenie w sprawie pobicia, które miało miejsce w dniu 18 lipca 2019 roku około godziny 22:24 w Szczecinie przy ul. Zbożowej na tzw. bulwarach.