• Funkcjonariuszka z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie uczestniczyła w spotkaniu uczniów klas VIII w SP nr 37 przy ul. Nałkowskiej w Szczecinie. Tematem spotkania było przestrzeganie regulaminu szkoły w kwestii samowolnego opuszczania terenu szkoły w czasie lekcji, czy przerw międzylekcyjnych.

 • W dniu 8 czerwca 2019 roku w Szczecinie około godziny 11:50 miało miejsce zdarzenie drogowe. Na ulicy Chorzowskiej jak wjazd do dyskontu spożywczego, podczas wyprzedzania doszło do wypadku pojazdu m-ki Skoda Oktawia koloru srebrnego z motocyklem m-ki Kawasaki EN 500C koloru czarno - czerwonego. W wyniku zdarzenia kierujący doznał uszkodzenia ciała.

 • Funkcjonariuszka z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie spotkała się ze starszakami w przedszkolu publicznym nr 48 „Leśna Gromada” przy ul. 9 maja w Szczecinie.

 • Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród społeczności lokalnej, przeciwdziałanie kradzieżom i włamaniom do pojazdów, a także zapobieganie włamaniom do mieszkań, piwnic oraz strychów – to tylko niektóre z celów działań dzielnicowych z Niebuszewa pod nazwą „Bezpieczne Osiedle”.

 • Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 47 w Szczecinie, odbyły się kolejne już w naszym mieście spotkania w ramach programu „Alfred radzi”, które dotyczą zasad bezpieczeństwa. Gościem specjalnym tych spotkań był Alfred, który przyjechał prosto z Anglii wraz z Peterem Green autorem programu.

 • Dzisiaj o godzinie 6:00 szczecińska drogówka zakończyła 24 godzinne działania w ramach akcji „Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” (European Day Without A Road Death – EDWARD). Celem tej inicjatywy jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym poprzez szkolenia, wzmożone kontrole oraz podnoszenie świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 • W ciągu dwóch ostatnich lat nastąpiły spore zmiany w orzecznictwie sądowym w sprawie kredytów frankowych. W przypadku wielu osób pojawiły się duże nadzieje na umorzenie długów, a nawet odzyskanie utraconych pieniędzy. W związku z tym, aktualna Pomoc dla frankowiczów stoi na bardzo wysokim poziomie i daje spore szanse na szczęśliwe zakończenie. Jak się okazuje, ogromna liczba kredytobiorców może liczyć na odfrankowanie kredytu. W jaki sposób możemy dochodzić swoich praw przed sądem?

  Czy warto decydować się na ugodę z bankiem?

  Jeszcze kilka lat temu, ugoda z bankiem była praktycznie niemożliwa. Banki podtrzymywały, że frankowicze znali ryzyko i teraz muszą ponieść odpowiedzialność z tym związaną. Wobec tego, niekorzystne zapisy w umowie generowały ogromne koszty. W przypadku wielu osób o przeciętnych dochodach, dalsze spłacanie stało się praktycznie niemożliwe. Sytuację miała odmienić ustawa frankowa, jednak rządzący nie kwapią się z wprowadzeniem jej w życie. Na szczęście, przychylne dla frankowiczów orzecznictwo sądowe sprawia, że ustawa nie będzie już potrzebna.

  Banki stają się coraz bardziej otwarte na ugodę z frankowiczom. I nic dziwnego, ponieważ takie rozwiązanie w tym momencie pozwala bankom na zminimalizowanie swoich strat. Kredyt we frankach w wielu przypadkach podlega bowiem odwalutowaniu, a to, naraża banki na ogromne straty. W związku z tym, ugoda na ten moment nie należy do najkorzystniejszych rozwiązań. Decydując się na pozew, kredytobiorcy mają możliwość efektywniej dochodzić swoich praw.

  Odwalutowanie kredytu frankowego – o co chodzi?

  Kredyt we frankach był mocno promowany przez banki w pierwszej dekadzie XXI wieku. Przemilczana była natomiast kwestia ogromnego ryzyka kursowego. W umowach nie brakowało niekorzystnych zapisów, które narażały klientów na duże koszty w momencie wzrostu ceny CHF. Kurs franka gwałtownie skoczył w 2011 roku prowadząc wiele osób do potężnych długów. Dziś w końcu możliwe jest odzyskanie straconych pieniędzy.

  Odfrankowanie kredytu polega na uznaniu, że zobowiązanie zostało zawarte w złotówkach. To sprawia, że pozwala na wyodrębnienie nadpłaty, która powstała na skutek ryzyka kursowego. W przypadku osób, które spłaciły już swoje zobowiązanie, możliwe jest odzyskanie tej nadpłaty. Z kolei osoby aktywnie spłacające kredyt mogą liczyć, że po odwalutowaniu zobowiązanie zostało już spłacone proporcjonalnie do okresu obowiązywania umowy. Tutaj również przysługuje zwrot nadpłaty.

  W jaki sposób uzyskać odfrankowanie kredytu?

  No dobrze, ale w jaki sposób świadczona jest pomoc dla frankowiczów, która kończy się tak szczęśliwym zakończeniem? Przede wszystkim, warto zdecydować się na kredyty we frankach pozew. To absolutna podstawa, która otwiera drogę do odzyskania utraconych pieniędzy. Warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanych radców prawnych, którzy pomogą ułożyć taki pozew, a także znaleźć argumenty przemawiające na naszą korzyść. Pomoc frankowiczom jest udzielana z coraz większą skutecznością, a to dopiero początek, biorąc pod uwagę dynamiczne zmiany w orzecznictwie.

  Kredytobiorcy mają coraz większe szanse na szczęśliwe zakończenie. Dowodzą tego najlepiej kredyty we frankach 2018, które decyzją sądu zostały odwalutowane, co sprawiło, że wiele osób mogło liczyć na zwrot nadpłaty rzędu nawet 30-60% zapłaconych kwot. Warto zatem sprawdzić kancelarie frankowe ranking oraz wybrać taką, która słynie z wielu pozytywnych opinii frankowiczów. Godną polecenia jest na pewno kancelaria Rachelski & Wspólnicy, która od wielu lat zajmuje się świadczeniem pomocy prawnej frankowiczom.

  Na czym polega odfrankowanie kredytu?

 • Wczoraj w SP nr 14 w Szczecinie przy ul. Strzałowskiej odbyły się pierwsze w tym roku spotkania dotyczące zasad bezpieczeństwa w ramach programu „Alfred radzi”. Gościem specjalnym spotkań był Alfred, który przyjechał prosto z Anglii wraz z Peterem Green.

 • Funkcjonariuszka Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie spotkała się z grupami przedszkolnymi w przedszkolu publicznym nr 66 „Pod Kasztanem” przy ul. Czesława w Szczecinie.

 • W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Bez Przemocy oraz w ramach prowadzonego przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie programu „Cyberdżungla” dzisiaj w Szkole Podstawowej Nr 47 w Szczecinie, funkcjonariusz Komendy Miejskiej w Szczecinie przeprowadził kolejne spotkania z uczniami szkoły na temat zagrożeń i konsekwencji prawnych wynikających z korzystania z internetu.

 • Dzisiaj, 26 września obchodzimy Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. W projekcie „EDWARD” bierze udział także szczecińska drogówka. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy.

 • Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, przeprowadzili spotkanie z osobami małoletnimi w Specjalistyczno - Opiekuńczej Placówce Wsparcia Dziennego Caritas „Zdroje” w Szczecinie.

 • Wczoraj Dzielnicowi z Komisariatu Szczecin Nad Odrą wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego, policjantami drogówki oraz przedstawicielami Rady Osiedla Drzetowo - Grabowo przeprowadzili kolejne działania pn. „Kwartał”.

 • Zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego stało się priorytetem wrześniowych działań profilaktycznych w KP Szczecin nad Odrą. Funkcjonariusze spotkali się z uczniami w Szkole Podstawowej nr 42 przy ul. Hożej w Szczecinie.

 • Szczecińscy policjanci realizują tematykę dotyczącą bezpieczeństwa dzieci zaczynając już od najmłodszych mieszkańców miasta. Tym razem policjant z Pogodna odwiedził dzieci w Przedszkolu Brytyjskim „Fun&Math” przy ul. Siemiradzkiego w Szczecinie.

 • Wczoraj około północy na Al. Piastów w Szczecinie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że sprawcą był kierujący pojazdem osobowym marki Nissan. Oprócz strat w mieniu nikomu nic się nie stało.

 • Szczecińscy policjanci zatrzymali amatora pseudo graffiti, który między innymi dewastował popularnego „dźwigozaura” przy Bulwarze Gdańskim. Wandalowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 • Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie, na prośbę Dyrekcji z Przedszkola Publicznego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Szczecinie przeprowadzili spotkanie z dziecięcą grupą „Misiów”. Spotkanie odbyło się na terenie Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.