• Postawą godną do naśladowania wykazało się dwoje nastolatków ze Szczecina, którzy ujawnili, następnie wskazali nietrzeźwego sprawcę zdarzenia drogowego. Młodzi ludzie działali bez zastanowienia – dzięki ich szybkiej i prawidłowej reakcji kierujący odpowie przed sądem.

 • Tym razem było nieco piracko i bardzo królewsko…

  A kto nie był i nie widział…

  Niech przyjdzie na następne przedstawienia!

  IMG_7451

  Czy producenci lamp oświetleniowych mogą nas czymś jeszcze zaskoczyć? Okazuje się, że tak

  Światło jest nam potrzebne do normalnego funkcjonowania; ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie; pozwala nadać niepowtarzalnego uroku wnętrzu naszego salonu; odpowiednio dobrane sprawia, że nasze oczy męczą się mniej, lub nawet wcale. Choć wydają się to oczywiste stwierdzenia i ciężko znaleźć jakiekolwiek argumenty przeczące ich przekazowi, często zdajemy się zapominać o zawartych w nich prawdach. Mało tego, czasem swoimi działaniami (lub ich brakiem) sprawiamy wrażenie, jakby nasze poglądy znajdowały się na biegunie przeciwnym do tego, który zaprezentowaliśmy na początku artykułu. Efektem tego jest nie tylko zmarnowany potencjał nowoczesnego oświetlenia, z wyboru którego rezygnujemy na rzecz tańszych i słabszych zamienników, ale też pogorszone samopoczucie, słabo oświetlone wnętrze i oczy zmęczone od zbyt ostrego, czy też słabego światła. Producenci lamp oświetleniowych natomiast robią, co tylko mogą, by uzmysłowić nam, jak wiele dobrego może do naszego życia wprowadzić wysokiej jakości lampa oświetleniowa. Najlepsi z nich robią to w taki sposób, że nie musieliby się martwić o sprzedaż swoich lamp, nawet, gdyby siedziby ich firm znajdowały się na słońcu. Co sprawia, że między jednym a drugim z pozoru prostym urządzeniem do emitowania światła jest taka przepaść i jeden jest rozchwytywany nawet przez sympatyków półmroku przykrywającego mieszkanie o zmroku, a na drugi nie spojrzy z uznaniem nikt? Odpowiedzi na te i kilka następnych pytań postaramy się odnaleźć w dalszej części tego artykułu.

  Czym cechują się najlepsi producenci lamp w Polsce?

  Producenci lamp w Polsce muszą mocno starać się o uznanie i zaufanie klientów. Nic dziwnego, skoro konkurencja rośnie z każdym dniem, a na rynku mnożą się atrakcyjne oferty. O ile dla firm jest to z pewnością niepożądany stan, my, klienci, powinniśmy się cieszyć. Jesteśmy bowiem w sytuacji, która gwarantuje nam zabieganie sprzedawcy o nasze względy i wysiłek włożony przez niego dostarczenie nam produktu najwyższej jakości. Czym jednak może na taki tytuł zasłużyć sobie lampa? Z pomocą przychodzą warszawskie lampy oświetleniowe, które udzielają odpowiedzi na to pytanie samym swoim wykończeniem. Oryginalna linia wzornicza skomponowana harmonijnie ze światłem zgrabnie wylewającym się z wnętrza lampy wspartej najnowocześniejszymi technologiami oraz rozwiązaniami to opis, który powinien pasować do produktu, który chcemy skategoryzować jako wysokojakościowy. Wiedzą o tym producenci oświetlenia w Polsce, co widać często w ich ofertach. Słuchają oni uważnie uwag swoich klientów, traktuja ich z należytym szacunkiem oraz robią, co mogą, by finalny owoc ich ciężkiej pracy przerósł najśmielsze oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dbają też o różnorodność swoich produktów, dzięki czemu są w stanie ubogacić każde pomieszczenie naszego azylu dostarczając nam nowoczesne oświetlenie salonu, kuchni, sypialni, gabinetu, łazienki i wielu innych pomieszczeń.

  Na co zwrócić uwagę podczas wyboru źródła nowoczesnego oświetlenia?

  producenci lamp sufitowych posiadają w swojej ofercie również inne rodzaje źródeł nowoczesnego oświetlenia. Zaliczyć do nich można lampy podłogowe, plafony, kinkiety oraz lampki nocne/gabinetowe. Warto zadbać o to, by każde pomieszczenie oświetlane było przez przeznaczoną do tego lampę. Innego bowiem światła potrzebować będziemy w warsztacie, a innego w sypialni. Mamy również ten przywilej, że nowoczesne oświetlenie bardzo często jest równoznaczne z niesamowitą oprawą wizualną. Grzechem byłoby nie wykorzystać tego, by upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i oprócz urządzenia emitującego światło zrobić sobie prezent w postaci pięknej ozdoby.

 • Szczecińscy policjanci z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji oraz Oddziału Prewencji współdziałając z innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, będą dbali o spokojny przebieg organizowanego w dniach 09 – 10 sierpnia 2019 r. XII Międzynarodowego Festiwalu Ogni Sztucznych PYROMAGIC.

 • Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji oprócz podstawowych zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach, aktywnie uczestniczą we wszelkiego rodzaju przedsięwzięciach profilaktycznych. Prelekcje z uczestnikami imprez plenerowych, kolonii, szkół i przedszkoli na temat bezpieczeństwa na drodze, a także nauka poprzez zabawę - to tylko niektóre z działań mających na celu kształtowanie właściwych postaw i zachowań w ruchu drogowym.

 • Czy każdego stać na wszywkę alkoholową?

  Można mówić o dwóch cenach poniesionych za wszywkę alkoholową. Pierwsza cena o pozbycie się uzależnienia. Dla wielu jest ona bardzo wysoka i czasem niemożliwa do poniesienia. Druga cena to finanse, które trzeba ponieść za wszycie esperal. O obu tych „kosztach” poniżej.

  Koszty „wszywki”

  Wszywka alkoholowa Warszawa cena– taka fraza wpisywana jest do wyszukiwarki bardzo często. Osoby uzależnione chcą dowiedzieć się, jaka jest cena za tego typu usługę. Średnia cena wynosi ok. 700 złotych. Przy czym należy pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze, cena ta może być różna w różnych klinikach i miastach. Może być zarówno znacznie mniejsza, np. ok. 400 zł, albo wyższa. Po drugie, koszt ten, chociaż może się wydawać duży, jest kosztem jednorazowym ponoszonym na wiele miesięcy, jest zatem bardzo opłacalny. Dla jednych cena za wszywkę jest spora, dla innych nie jest to duża kwota – najważniejsze jest jednak pytanie, czy zaszycie alkoholowe jest na pewno najlepszym rozwiązaniem dla mnie?

  Cena zaszycia

  Cena zaszycia alkoholowego jest jednak znacznie wyższa niż kilkaset złotych i należy zdawać sobie z tego sprawę. Osoba decydująca się na zaszycie alkoholowe musi zmienić całe swoje życie. Dla wielu cena ta jest nie do udźwignięcia. Jednak jedno jest pewne: każdy potrafi znaleźć w sobie siłę odpowiednia do zmiany swojego życia - musi tego jednak naprawdę chcieć!

  Cena pierwsza: pożegnanie się z alkoholem. Jest to konieczne. Po pierwsze, dlatego podejmujesz walkę, aby przestać pić, należy zatem zrobić wszystko, aby odstawić alkohol. Po drugie, zaszycie alkoholika uniemożliwia mu picia. Owszem, może to zrobić, jednak konsekwencje tego czynu mogą być bardzo złe.

  Po wszyciu esperalu i wypiciu alkoholu dochodzi do bardzo mocnych reakcji alergicznych. Alkohol nie zostaje trawiony, dlatego reakcje te trwają, aż alkohol nie zostanie zupełnie wydalony z organizmu. Osoba po spożyciu alkoholu poczuje:

  • bardzo duży ból głowy,
  • nudności i wymioty,
  • drgawki,
  • zaczerwienienie twarzy i pokrzywkę na ciele,
  • potliwość,
  • strach przed śmiercią.

  Może dojść także do zawału serca, zaplenia wątroby i wielu innych bardzo poważnych konsekwencji, w tym śmierci.

  Cena druga: pożegnanie ze starymi przyjaciółmi i towarzystwem „od kieliszka”. To bardzo trudne, aby odciąć się od osób, z którymi piłeś alkohol. Jednak trzeba to zrobić. Twoje życie i życie twoich najbliższych jest znacznie ważniejsze niż to, co pomyślą o tobie niemal zawsze nietrzeźwe osoby, którym nie zależy na Twoim sześciu i dobru.

  Cena trzecia: koniec beztroskiego życia. Przez alkohol straciłeś swoją pracę? Musiałeś znaleźć gorszą? Straciłeś stanowisko? Czas odrobić straty! Koniec ze spotkaniami z kolegami lub z samotnym piciem całymi popołudniami. Życie bez alkoholu pozwala inaczej spojrzeć na życie. należy podejmować próby odbudowy życia.

  Cena czwarta: naprawienie relacji z innymi. Alkoholizm psuje relacje z innymi: z dawnymi przyjaciółmi, z rodziną. Dlatego, wszywka alkoholowa daje możliwość odbudowania tych relacji. Warto skorzystać z tego czasu, aby poprawić to, co popsuł alkohol.

  Cena piąta: uczęszczanie do grup wsparcia. Wsparcie grupy jest niezwykle ważne. Często osoba uzależniona bez grupy wsparcia wraca do nałogu. W grupie wsparcia można o wszystkim powiedzieć, można poznać osoby, które także walczą. Poza tym, jest to odpowiednie wsparcie przy zaszyciu alkoholowym.

  Początkowo będzie Ci się wydawało, że są to ogromne ceny, które musisz ponieść i tak to właśnie przedstawiamy. Jednak już po pewnym czasie zdasz sobie sprawę, że nie są to ceny, ale najwspanialsze rzeczy, które mogłeś dla siebie zrobić!

  Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak stresujący jest dla każdego rodzica wybór odpowiedniego przedszkola. Od decyzji tej zależy rozwój oraz szczęście dziecka, dlatego też niezbędne jest dobre przemyślenie tej kwestii. Jeżeli chcesz wybrać najlepsze dwujęzyczne przedszkole w Wilanowie lub innym miejscu – sprawdź 10 elementów, na które musisz zwrócić uwagę podczas podejmowanie decyzji – dzięki temu na pewno zapiszesz malucha do idealnej placówki!

  10 rzeczy, które musi zapewniać dwujęzyczne przedszkole w Wilanowie

  1. Doskonała kadra pedagogów

  Wybierając dwujęzyczne przedszkole Wilanów, zwróć uwagę przede wszystkim na to, pod czyją opiekę trafi Twoje dziecko. Muszą to być pedagodzy z odpowiednimi kwalifikacjami, doświadczeniem, a także właściwym podejściem do dzieci. Oczywiście, biorąc pod uwagę to, że placówka uczy angielskiego, zwróć też uwagę na kwalifikacje lektorów lub native speakerów.

  1. Współpraca ze specjalistami

  Aby Twoje dziecko mogło prawidłowo się rozwijać i by wszelkie jego problemy rozwojowe były neutralizowane, przedszkole językowe w Warszawie powinno współpracować z psychologiem, logopedą oraz terapeutą integracji sensorycznej – będzie to również doskonałe wsparcie dla każdego rodzica.

  1. Nowoczesny program dydaktyczno-wychowawczy

  To, jaki program posiada angielskie przedszkole, będzie miało bardzo duży wpływ na rozwój dziecka – sprawdź przede wszystkim, czy opiera się on na wytycznych MENiS oraz czy zapewnia dziecku naukę przez zabawę oraz aktywność.

  1. Zajęcia dodatkowe

  Choć podstawowy plan dnia ma ogromne znaczenie, to chyba jeszcze większe mają zajęcia dodatkowe – to właśnie dzięki nim dziecko poszerza swoją wiedzę o świecie, zaspokaja ciekawość i rozwija talenty. Warto więc, by przedszkole angielskie oferowało ich jak najwięcej.

  1. Wysoka jakość posiłków

  To bardzo ważny element rozwoju malucha – im jedzenie serwowane mu w przedszkolu prywatnym będzie zdrowsze i smaczniejsze, tym jego samopoczucie będzie lepsze, a rozwój prawidłowy. Dlatego zwróć uwagę, czy dwujęzyczne przedszkole w Wilanowie oferuje posiłki zgodne z Instytutem Żywności i Żywienia.

  1. Własny plac zabaw

  Prywatne przedszkole z językiem angielskim powinno posiadać własny plac zabaw, na którym dzieci będą mogli bawić się w słoneczne dni. Wyznacznikiem profesjonalnej placówki jest też wysoki standard pomieszczeń, a nawet własne zabawki czy materiały dydaktyczne.

  1. Bezpieczeństwo dziecka

  Nowoczesna placówka zapewnia bezpieczeństwo dziecku – zarówno dzięki odpowiednio wyposażonym i zadbanym pomieszczeniom, jak również systemowi kamer, który umożliwia zapobieganie wszelkiego rodzaju nieprzewidzianym i niepożądanym sytuacjom.

  1. Indywidualne podejście

  Przedszkole brytyjskie o uznanej marce, zapewni naukę w niedużych grupach, w których dzieci będą miały możliwość zyskania w pełni indywidualnej, profesjonalnej opieki ze strony pedagogów. Dzięki temu uzyska odpowiednie wsparcie w posiadanych problemach, a także zainteresowanie, którego tak bardzo potrzebuje.

  1. Stały kontakt z rodzicami

  Dużym atutem nowoczesnych przedszkoli w Warszawie jest również to, że zapewniają stałe raporty rodzicom, w których informują ich o postępach i problemach dzieci. To sprawia, że możesz na bieżąco monitorować rozwój swojego dziecka.

  1. Opieka nad dzieckiem w wakacje

  A nawet w okresie świątecznym – wybierając taką placówkę, zyskasz możliwość rozwoju swojej kariery zawodowej!

  Dwujęzyczne przedszkole w Wilanowie – 10 rzeczy, które musi oferować

  Jeżeli jesteś miłośnikiem ogrodowych szaleństw, a twoją pasją jest pielęgnowanie i sadzenie kwiatów powinieneś zaopatrzyć się w wysokiej jakości donice, które niezależnie od panujących warunków pogodowych wytrzymają każdy rodzaj obciążeń. Donice kompozytowe od momentu pojawienia się rynku elementów ogrodowych stały się jednym z najczęściej wybieranych rodzajów tego typu wyposażenia. Kompozyt jest doskonałym rozwiązaniem zbalansowanym jeśli o dostępność pozostałych materiałów, z których robione są donice. Dotąd najbardziej popularne były donice ceramiczne, plastikowe, betonowe lub drewniane a donice z kompozytu są produktem wypośrodkowanym, którego szczególnie brakowało na rynku.

  Donice kompozytowe

  Kompozyt w modzie

  Donice tarasowe stanowią świetny element dekoracyjny naszego ogrodu, szczególnie jeśli jego design pozwala na bawienie się kolorami i kształtami. Donice wykonane z kompozytu są świetnym rozwiązaniem dla osób, które wcześniej posiadały drewniane klomby kwiatowe, lecz wymagały one ciągłej pracy i impregnacji. Rozrastanie się korzeni roślin oraz niewielkie ruchy ziemi powodują, że struktura donicy drewnianej może ulegać nieznacznym, lecz widocznym odkształceniom. Dlatego wyjściem z sytuacji są ogrodowe donice kompozytowe, które doskonale wytrzymują obciążenia związane z pielęgnacją roślin oraz z jej skutkami ubocznymi. Stosowanie różnego rodzaju nawozów może być przyczyną osłabienia drewnianych pojemników, dlatego kompozytowe odpowiedniki sprawdzą się idealnie do ogrodu.

  Donice kompozytowe cechują się niezwykłą trwałością i odpornością na zmienną pogodę dzięki wykorzystywanej do ich produkcji specjalnej mieszanki. Połączenie polimerów termoplastycznych z elementami z naturalną mączką drzewną pozwala na stworzenie produktu o nadzwyczajnej niewrażliwości na nadmiar wody lub szkodliwego promieniowania słonecznego, które jest jednym z głównych „winowajców” jeśli chodzi o uszkodzenia drewnianych donic.

  Ogrodowe donice kompozytowe są świetnym uzupełnieniem dobrze zadbanego ogrodu o zróżnicowanej florze. Nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania z pewnością spodobają się osobom, które ogród i taras traktują jak swoje królestwo, którego każdy najmniejszy szczegół musi być dopracowany do perfekcji. Donice kompozytowe doskonale wpisują się w większość nowoczesnych projektów architektonicznych, również w miejscach publicznych.

  W wielu większych i tych mniejszych miastach masowo pojawiają się donice kompozytowe, które nie wymagają szczególnej opieki i konserwacji przed szkodliwym działaniem zmiennych warunków atmosferycznych. Ponadto niejednokrotnie zdarzają się w naszym społeczeństwie akty wandalizmu, którego „ofiarą” padają zazwyczaj kosze lub właśnie klomby kwiatowe. Wysoka wytrzymałość zastosowanego kompozytu pozwala na ochronę nawet przed mocnymi ciosami.

  Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów donic kompozytowych. W zależności od producenta możemy wybierać w różnych kolorach, rozmiarach oraz kształtach. Wielką popularnością cieszą się modernistycznie wyglądające kwadratowe donice, które świetnie wyglądają przy wejściu głównym domu prywatnego lub wyjściu na taras.

  Wielu producentów wyposażenia ogrodowego posiada w swojej ofercie produkty w kolorach klasycznych lub bardziej odważnych, które również dobrze się sprzedają. Najczęściej wybierane są donice ogrodowe w odcieniu orzechowym, czekoladowym, grafitowym lub szarym. Każdy amator nowoczesnego designu lub ponadczasowej klasyki znajdzie donice odpowiadające swojemu gustowi.

 • Policjantka z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie na półmetku wakacji odwiedziła dzieci z przedszkola Promyk przy ul. Nałkowskiej w Szczecinie. Tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo nad wodą. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych.

 • Rajd rowerowy organizowany przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy „Gryfuś” odbył się w minioną niedzielę. Trasa cyklicznej imprezy prowadziła od Parku Klęskowo do Puszczy Bukowej. Aktywny udział w zabezpieczaniu przejazdu brali funkcjonariusze szczecińskiej drogówki, którzy dodatkowo przeprowadzili działania profilaktyczne skierowane nie tylko do najmłodszych cyklistów.

 • Biura wirtualne w Warszawie to sposób na zyskanie atrakcyjnej lokalizacji w samym centrum stolicy – i to bez ponoszenia wysokich kosztów. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie dla swojej firmy?

  Wirtualny adres firmy, czyli lokalizacja bez czynszu

  Warszawa, Marszałkowska 58 – to właśnie pod tym adresem można skorzystać z ciekawej propozycji dla przedsiębiorców, jaką są biura wirtualne. Warszawa jest jedną z najbardziej atrakcyjnych dla biznesu lokalizacji – to właśnie w niej dzieje się najwięcej, przyciąga więc najbardziej znane marki i jest niejako świadectwem usług, którym warto zaufać. Z tego względu adres firmy w stolicy wiąże się z wieloma korzyściami, o których wspomnimy niżej.

  Biuro wirtualne to sposób na zyskanie świetnego adresu dla firmy bez ponoszenia wysokich kosztów, związanych z wynajmem lokalu. W tym przypadku wynajmuje się jedynie adres i dodatkowe usługi, dzięki czemu koszty są bardzo niskie. To pierwszy powód, dla którego warto skorzystać z tej opcji – dzięki wirtualnemu adresowi firma może wiele zyskać, nie narażając się przy tym na wysokie koszty.

  Cena wirtualnych biur jest zależna od wybranego pakietu usług – najtańszy z nich to koszt zaledwie 49 zł miesięcznie, jest to więc opcja dostępna dla każdego przedsiębiorcy. W tej cenie można uzyskać już dostęp do adresu i podstawowe usługi, pozwalające na swobodne korzystanie z tego rozwiązania.

  Biura do wynajęcia w Warszawie, czyli kompleksowe usługi dla przedsiębiorców

  Wirtualne biura w centrum stolicy są rozbudowaną usługą dla przedsiębiorców – w ich skład wchodzi bowiem nie tylko udostępnienie atrakcyjnego adresu. Można liczyć także na dodatkowe usługi, które ułatwią prowadzenie biznesu z lokalizacją w Warszawie z dowolnego miejsca w kraju, a nawet poza jego granicami (w obrębie Unii Europejskiej).

  Do oferowanych usług zalicza się m.in. obsługa poczty – jest to bardzo przydatna opcja, dzięki której przedsiębiorca jest zawsze na bieżąco z ważnymi dokumentami, umowami, ofertami czy fakturami. W ramach tej usługi poczta jest nie tylko odbierana w imieniu firmy i gromadzona – w ramach bardziej rozbudowanych pakietów otrzymuje się również powiadomienia o jej odbiorze, skany zawartości listów przesyłane mailem oraz przesyłki zbiorcze raz na miesiąc lub raz na trzy miesiące.

  Ponadto można także korzystać z obsługi prawnej, świadczonej przez kancelarię prawną, a także wynajmować salę konferencyjną, znajdującą się w eleganckiej kamienicy na Marszałkowskiej 58.

  Biura do wynajęcia w centrum Warszawy, czyli nie tylko adres wirtualny

  Usługi nie kończą się na e-biurach – można skorzystać również z opcji biura do wynajęcia, które również są dostępne w centrum stolicy. Eleganckie, w pełni wyposażone za pomocą mebli i sprzętu lokale czekają, by zacząć w nich pracować – jest to świetna opcja dla właścicieli firm, którzy szukają niedrogich biur w Warszawie Śródmieściu.

  Lokalizacja w tak atrakcyjnym biznesowo miejscu wiąże się z samymi korzyściami – biura wirtualne oraz serwisowane w Warszawie stanowią więc idealną opcję dla każdego przedsiębiorcy. Nie wiążą się z wysokimi kosztami i mają ogromny wpływ na wizerunek marki – dzięki prestiżowemu adresowi zapewniają jej zaufanie klientów i pozwalają wyróżnić się na tle konkurencyjnych biznesów. Dzięki nim firma może szybciej się rozwijać i zyskać wielu nowych klientów. Jest to świetne rozwiązanie dla freelancerów, małych działalności, start-upów, a także firm pracujących w systemie zdalnym.

  Czy warto zdecydować się na biura wirtualne w Warszawie?

  Podczas budowy domu lub  jego remontu jedną z najważniejszych prac, jaką trzeba przeprowadzić jest izolacja fundamentów.  Aby dobrze zabezpieczyć budynek przed wilgocią nie można zrezygnować tego kroku. Szczególnie ważna jest  izolacja fundamentów w starym domu. Należy w odpowiedni sposób zabezpieczyć ściany przed wodą opadową. Dlatego hydroizolacja piwnicy jak i hydroizolacja fundamentów to bardzo ważne prace, które trzeba wykonać starannie i dokładnie. Jeżeli izolacja ścian fundamentowych, czy izolacja starych fundamentów ma być wykonana prawidłowo, to ważna jest zarówno izolacja pionowa jak i  izolacja pozioma. Jeżeli zależy nam na tym, aby na długie lata zabezpieczone były fundamenty- izolacja przeciwwilgociowa to jeden  z najważniejszych kroków podczas prac remontowo-budowlanych.

  Jak działa woda na ściany budynku?

   W momencie kiedy izolacja przeciwwilgociowa fundamentów jest wykonana w sposób prawidłowy, to chroni budynek przed wodą gruntową. Jeżeli  izolacje przeciwwilgociowe zostaną wykonane w sposób niewłaściwy, może pojawić się wiele problemów, które trudno będzie zlikwidować. Ściany nasiąknięte wilgocią mogą doprowadzić do rozwoju pleśni i grzybów, które są groźne dla zdrowia domowników. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniu w  którym jest wilgoć, może prowadzić do problemów z drogami oddechowymi, astmy, czy alergii. Poza tym na ścianie mogą się pojawić nieestetyczne wykwity. Jeżeli izolacja pionowa ścian fundamentowych zostanie przeprowadzona niewłaściwie to wilgotność wpłynie na brak odpowiedniego poziomu  ciepła w budynku. Przyczyni się to do wzrostu opłat za ogrzewanie. Dodatkowo w okresie intensywnych opadów deszczu, źle wykonana izolacja piwnicy może spowodować jej zalanie i konieczność osuszania,  przy użyciu odpowiednich urządzeń.

  Jak poradzić sobie z wodą w domu?

  Skutecznym  sposobem na zabezpieczenie budynku przed wilgocią jest odpowiednio wykonana Izolacja pionowa jak i  izolacja pozioma fundamentów. Należy zatrudnić do tego celu odpowiednio wykwalifikowanych fachowców, ponieważ to od ich pracy i przygotowania zależy efekt końcowy.  Izolacja pionowa wykonywana jest na całej powierzchni fundamentów od zewnętrznej strony a izolacja pionowa na styku ścian i parteru, jak również na styku ściany fundamentowej i ławy.  Jeżeli zależy nam na izolacji poziomej to potrzebne jest pozwolenie na budowę i obecność inżyniera posiadającego uprawnienia budowlane. Poza tym, metoda ta jest bardziej pracochłonna i wymaga większych nakładów pieniędzy.  Izolacja pionowa jest łatwiejsza w instalacji i materiały potrzebne do jej założenia są ogólnodostępne. Jednak nie powinno się oszczędzać na materiałach do wykonania izolacji przeciwwilgociowej. Należy inwestować tylko w te sprawdzone i dobrej jakości. W wielu sklepach z materiałami budowlanymi można skonsultować się z doradcą, który pomoże w doborze odpowiednich materiałów.  Można również wybrać się na zakupy z fachowcem, który wykonuje prace budowlane i będzie wiedział jaki sprzęt jest potrzebny. Izolacje pionowe lekkie są wykonywane wtedy, kiedy budynek postawiony jest na gruncie przepuszczalnym. Izolacje pionowe średnie stosuje się wtedy, kiedy istnieje ryzyko podniesienia poziomu wody gruntowej powyżej powierzchni fundamentów. Przed zastosowaniem jakiejkolwiek metody należy powierzchnię dokładnie osuszyć i przygotować do dalszych prac .Można wykonać osuszanie metodą termoiniekcji, przewietrzenia czy elektroosmozy.  Odpowiednio wykonana izolacja pionowa ścian filarów pozwoli na komfortowe użytkowanie budynku na wiele lat.

  Zabezpieczenie fundamentów przed wilgocią

  Implanty w dzisiejszych czasach są jedną z najbardziej popularnych sposobów na wstawianie zębów, z tego też powodu nikogo nie dziwi to, że coraz to nowsi klienci mający problemy z uzębieniem zgłaszają się do renomowanych gabinetów dentystycznych takich jak odent, z chęcią skorzystania z oferty związanej z wstawianiem nowych zębów, poprzez protezy zębowe różnych rodzajów. Dla wielu osób jednak odstraszająca jest cena takich implantów, choć jest to rzecz jasna dość mocno uzasadnione przede wszystkim tym,że jest to rozwiązanie które pozwoli mieć spokój z niezdrowymi zębami i w ogóle brakiem w uzębieniu na najbliższe kilkadziesiąt lat, co dla wielu pacjentów znaczy nawet spokój do końca życia. Implanty działają w ten sposób, że są one najczęściej wkręcany bezpośrednio w kość, a konkretnie korzeń, w którym poprzednio znajdował się ząb. Uprzednio najpierw w to miejsce musi zostać wprowadzony specjalny “uchwyt”, w którym zostanie umieszczona śruba z implantem, dzięki czemu całość jest bardzo wytrzymała i trwała, czasem nawet bardziej, niż właściwe zęby. Oczywiście całość zależy też od użytego materiału, choć najlepsze implanty są wykonywane nawet z tytanu, dzięki czemu kość dosłownie zrasta się z implantem, a organizm człowieka zaczyna traktować go jako coś, co mogło być tam od zawsze. Tytan, będący pierwiastkiem, który nie ma żadnego negatywnego wpływu na ludzki organizm, jest idealnym materiałem na implant zębowy, a z uwagi na to, że tak jak napisano wyżej, implant staje się praktycznie jedną całością z kością, nasz nowy ząb jest niesamowicie silny i potrafi poradzić sobie z najpotężniejszymi obciążeniami, nawet większymi, niż nasze poprzednie zęby. Ważne jest również to, że można bez najmniejszego problemu jeść wszystkie potrawy, których niegdyś nie można było, np. przez zbyt słabe lub zbyt wrażliwe zęby, a posiadanie implantów jest opcją, której praktycznie nie czuć, a całość wydaje się taka, jakby nowe, zamontowane implanty, były tak naprawdę stałymi zębami, tylko takimi, które nie będą się więcej psuć i dzięki którym nie będziemy narażeni na ból czy żadne inne powikłania, takie jak różnego rodzaju zakażenia. 

  Najważniejsze cechy implantów 

  Cechy, które powodują, że implanty tak wyróżniają się  na tle innych rozwiązań protetycznych, to przede wszystkim samopoczucie, jakie dają, ponieważ można bez problemu korzystać z nich, wcale nie zdając sobie z tego sprawy, z uwagi na to, że są one niemal wstawiane jako stałe zęby. Są one bardzo wytrzymałe i dzięki temu, że wskakują one w miejsce poprzednich zębów, nie następuje zanik kości, który normalnie miałby miejsce w momencie, w którym poprzedni ząb został usunięty. Nie uszkadzają one też w żaden sposób innych zębów, które pozostają żywe, na swoich miejscach. Do najważniejszych minusów trzeba zaliczyć nie tylko bardzo dużą cenę implantów, choć to można ominąć wspomnianym wyżej finansowaniem, ale i czas gojenia się dziąseł, który sięga kilku miesięcy. Poza tym, nie występują zbyt wielkie wady, z tego też powodu implanty są tak popularne. 

  Cechy implantów

 • Wczoraj szczecińscy mundurowi otrzymali trzy zgłoszenia dotyczące oszustów chcących pozbawić oszczędności starszych mieszkańców Szczecina. W dwóch przypadkach pieniądze nie zostały przekazane sprawcom, w trzecim 83- latka straciła 40 tys. złotych. Zachowajmy czujność - najczęściej członkowie grup przestępczych podają się za policjantów CBŚP, funkcjonariuszy zajmujących się rozpracowywaniem oszustów, ale także powracają do starych metod i podają się za członków naszych rodzin. Zawsze możemy sprawdzić czy dzwoniący do nas jest tym za kogo się podaje.

 • Dwóch mężczyzn podejrzewanych o zmuszenie do opuszczenia lokalu stosując groźby i przemoc fizyczną poszukuje szczecińska Policja. Jeśli rozpoznajesz osoby na fotografiach, zgłoś się na komisariat.

 • Święto Policji to data szczególna dla wszystkich funkcjonariuszy. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań dla policjantów i pracowników Policji, a także tych, z którymi na co dzień współpracują. Tegoroczne Święto Policji jest szczególne, ponieważ w tym roku Policja obchodzi 100 - lecie powstania polskiej Policji Państwowej. Dokładnie 100 lat temu, 24 lipca 1919 roku Sejm Ustawodawczy uchwalił ustawę o Policji Państwowej.

 • A my w dalszym ciągu bawimy się na całego, czyli letnich szaleństw ciąg dalszy…
  Tym razem „TARZANIA”:

  67223377_636428900186696_8381965038507786240_n (1)

  67127272_2228425457274678_2951962822478659584_n