Przecław zaprasza na wystawę makiet kolejowych - 11 i 12 maja w GOKSiR
Zapraszamy do miniaturowego świata kolejowego! Już w maju, miłośnicy pociągów będą mieli okazję zanurzyć się w fascynujący świat makiet kolejowych. To wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się w Przecławiu, stanie się okazją do podziwiania modeli pociągów, dworców, a także wiaduktów i tuneli w skali miniaturowej.
  1. Wystawa makiet kolejowych zaplanowana jest na 11 i 12 maja 2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu.
  2. Organizatorami są GOKSiR Przecław oraz Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei przy Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Komunikacji RP – Oddział w Szczecinie.
  3. Na wystawie prezentowane będą makiety kolejowe w skali 1:87, pokazujące ruch pociągów i sceny z życia codziennego.
  4. Wydarzenie będzie również okazją do uczestnictwa w warsztatach modelarskich oraz obejrzenia prezentacji multimedialnych na temat kolei.
  5. Dla najmłodszych przygotowana zostanie kolejka „Tomek i Przyjaciele”.
  6. Bilety w cenie 10 zł (dla posiadaczy Kołbaskowskiej Karty Mieszkańca 5 zł) dostępne będą na biletomat.pl oraz w kasie GOKSiR podczas wydarzenia.

Wydarzenie to jest częścią szerszego cyklu organizowanego przez GOKSiR, mającego na celu zainteresowanie mieszkańców różnorodnymi aspektami pop-kultury i hobbystycznymi. W przeszłości Przecław gościł już fanów Star Wars, mangi, anime oraz miłośników retro gier i konsol. Tym razem przyszła kolej na entuzjastów kolei, którzy będą mieli okazję do spotkania się i wymiany doświadczeń na gruncie swojej pasji.

Na uwagę zasługuje fakt, że Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei jest znany z organizacji największych wystaw modelarskich w regionie, a jego członkowie mogą pochwalić się ustanowieniem rekordu Polski na najdłuższą makietę modułową, mierzącą aż 455,60 metra! Jest to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć na własne oczy ich miniaturowe dzieła sztuki i docenić trud i zaangażowanie włożone w ich wykonanie.

Wszyscy, którzy chcą zanurzyć się w ten niezwykły świat, odwiedzić GOKSiR w Przecławiu w weekend 11-12 maja. To doskonała okazja do spędzenia czasu w rodzinie, zainspirowania się do własnych modelarskich projektów czy po prostu, by cieszyć się widokiem miniaturowych pociągów w ruchu. Nie przegapcie tej niezwykłej podróży po krainie kolei!


Wg inf z: GOKSiR Szczecin