Z okazji obchodzonych „Mikołajek” Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Szczecinie wręczali pieszym drobne upominki w postaci opasek odblaskowych oraz maskotek i słodyczy.

Jak wiadomo nie od dziś Mikołajki są świętem na które szczególnie czekają dzieci, ponieważ ten dzień zbliża nas coraz bardziej do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. W dniu Mikołajek tradycją jest, że osobie nam najbliższej wręczamy drobny upominek.

Akcja „MIKOŁAJKI” miała przede wszystkim na celu wręczyć mieszkańcom Szczecina prezent w postaci elementu odblaskowego. Policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie można było spotkać w środowe, śnieżne przedpołudnie na al. Wyzwolenia.

Osoby, które otrzymały mały upominek od funkcjonariusza były bardzo mile zaskoczeni prowadzoną akcją.

Pamiętajmy, że w każdej prowadzonej akcji profilaktycznej głównym celem jest przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach naszego miasta oraz zachęcenia niechronionych uczestników ruchu drogowego do noszenia odblasków bez względu na porę roku. Dzięki odblaskom jesteśmy lepiej widoczni na drodze, a często niewielki element odblaskowy może uratować życie.

 

asp.szt. Krzysztof Prostko/ ml.asp. Natalia Misiewicz/ZKS KMP