Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji przeprowadzili lekcje w pierwszych klasach w Szkole Podstawowej nr 51. Mundurowi zwrócili szczególną uwagę na przyczyny wypadków drogowych z udziałem pieszych. Funkcjonariusze przedstawili jak należy prawidłowo wezwać pomoc poprzez wykręcenie numeru alarmowego 112.

Głównym tematem lekcji było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariusze omówili jak należy prawidłowo przechodzić przez wyznaczone przejście dla pieszych, które nie posiada sygnalizacji świetlnej.

Mundurowi zwrócili szczególną uwagę na przyczyny wypadków drogowych z udziałem pieszych. Omówili  także różne sytuacje jakie mogą ich spotkać na drodze i na co należy zawracać uwagę podczas poruszania się po drodze.

W czasie spotkań funkcjonariusze przedstawili jak należy prawidłowo wezwać pomoc poprzez wykręcenie  numeru alarmowego  112. 

Podczas prowadzonych lekcji policjanci z drogówki uczulili dzieci na kontakt z osobą obcą lub nieznajomą. Uczulono dzieciaki, aby nie rozmawiały, nie nawiązywały kontaktu ani nie brały nic do jedzenia od osób, których nie znają.

W czasie zajęć uczniowie chętnie brali udział w ćwiczeniach oraz były bardzo aktywne w udzielaniu odpowiedzi na zadawane pytania.

 

mł.asp. Natalia Misiewicz/asp.szt. Krzysztof Prostko/ZKS KMP