Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego KMP w Szczecinie zatrzymali 32 latka, który był poszukiwany listem gończym i nakazem doprowadzenia. Mieszkaniec Radomia został zatrzymany podczas legitymowania na dworcu PKS. Był pijany.

Policjanci ze szczecińskich jednostek prowadzą cykliczne działania pod kątem ujawniania osób poszukiwanych. Mobilizują siły, by na podstawie posiadanych informacji sprawdzać miejsca, w których według ich wiedzy przebywają osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Mundurowi również w trakcie swojej codziennej służby legitymując osoby ustalają ich status w policyjnych systemach i sprawdzają, czy są poszukiwane. Tak było również podczas ostatniej interwencji funkcjonariuszy na szczecińskim dworcu PKS, gdzie podjęli oni czynności legitymowania wobec mężczyzny.


Podczas legitymowania okazało się, że to 32 letni mieszkaniec Radomia, który był poszukiwany trzema listem gończym i nakazem doprowadzenia, wydanymi przez Sąd Rejonowy w Radomiu. Mężczyzna został skazany na 5 lat więzienia. Pijany Radomianin został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji, skąd trafi do zakładu karnego.


ZKS KMP