Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zatrzymali w miniony weekend 4 kierujących pod wpływem alkoholu, blisko 140 piratów drogowych, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, a jednemu kierującemu zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drodze i wysokich kar finansowych, w dalszym ciągu kierujący łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Prędkość jest kluczowym czynnikiem wpływającym na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i ich skutków. Nadmierna prędkość lub jej niedostosowanie do warunków drogowych niesie za sobą zagrożenie zarówno dla nas samych, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie wszyscy jednak o tym pamiętają. Podczas minionego weekendu w Szczecinie policjanci z tutejszej drogówki zatrzymali do kontroli blisko 140 kierujących ze „zbyt ciężką nogą”, a jeden kierujący stracił prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h.


Warto również przypomnieć, że osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu są jednym z największych zagrożeń na drodze, a wypity alkohol ma zdecydowany wpływ na działanie naszego organizmu, ponieważ ogranicza naszą koordynację ruchową, zaburza odbiór bodźców psychofizycznych, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo.


W weekend podczas prowadzonych kontroli funkcjonariusze zatrzymali 4 tak nieodpowiedzialnych kierujących. Nie zabrakło również siedmiu kierujących, którzy pomimo braku uprawnień do kierowania pojazdami, wsiedli za kierownicę, stwarzając poważne zagrożenie dla innych uczestników dróg. W każdym takim przypadku według aktualnie obowiązujących przepisów policjant skieruje obligatoryjny wniosek o ukaranie do sądu.


ZKS KMP