Policjantka szczecińskiej drogówki odwiedziła dzieci w Katolickim Przedszkolu „Wojtuś”, które znajduje się na ul. Orawskiej 3a. W czasie prowadzonych zajęć mundurowa przedstawiła przedszkolakom znaki drogowe, sygnalizatory świetlne oraz omówiła podstawowe przepisy ruchu drogowego. Na koniec każde dziecko wzięło udział w ćwiczeniu praktycznym, które polegało na prawidłowym przechodzeniu przez przejście dla pieszych.

Na początku zajęć policjantka przeczytała przedszkolakom bajkę o Antku, którego tata był policjantem. Dzięki tej krótkiej historyjce dzieci z łatwością powiedziały czym zajmuje się „Pan Policjant”. Funkcjonariuszka omówiła również umundurowanie oraz wyposażenie każdego policjanta.

 

Kolejnym elementem prowadzonych zajęć było przedstawienie przez policjantkę znaków drogowych, sygnalizatorów świetlnych oraz podstawowych przepisów ruchu drogowego. Na koniec każde dziecko wzięło udział w ćwiczeniu praktycznym, które polegało na prawidłowym przechodzeniu przez przejście dla pieszych.

W ramach niespodzianki przedszkolaki otrzymały od policjantki kolorowankę przedstawiającą  postać policjanta. Mimo wszystko największą frajdą dla maluszków było wykonanie własnego „odcisku palca”. Przedszkolaki dostały również odblaskowe breloki w kształcie radiowozu.

 

Pamiętajmy o naszych najmłodszych pociechach i o ich bezpieczeństwie, ponieważ bardzo szybko nadejdzie ten dzień, gdzie sami będą musieli poruszali się po drodze. Dlatego uczmy bezpieczeństwa w ruchu drogowym od najmłodszych lat.

 

 

mł.asp. Natalia Misiewicz/ZKS KMP

           

  • Zebra w przedszkolu
  • Zebra w przedszkolu
  • Zebra w przedszkolu
  • Zebra w przedszkolu