Pokaz psa służbowego, prezentacja najnowszego policyjnego sprzętu i radiowozów i wiele innych atrakcji przewidzieli szczecińscy funkcjonariusze w trakcie Dnia Otwartego Komendy Miejskiej. Wszyscy zainteresowani pracą w Policji mogli podpatrzeć jak wygląda codzienna służba.

Szczecińska Komenda Miejska Policji po raz pierwszy otworzyła swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w nasze szeregi. W godzinach od 10:00 do 14:00 do komendy przy ul. Kaszubskiej 35 zgłosiło się kilkadziesiąt osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn, a także młodzieży ostatnich klas szkół średnich.

Odwiedzający mieli możliwość zapoznać się ze specyfiką służby funkcjonariuszy Policji. Na tą okoliczność zostało przygotowanych mnóstwo atrakcji. Szczecinianie między innymi mogli obejrzeć z bliska policyjne radiowozy oraz mieli możliwość podziwiać umiejętności psa służbowego.

Ponadto dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz broni służbowej, prezentowany przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji oraz sprzęt wykorzystywany przez technika kryminalistyki. Odwiedzający mury komendy mieli możliwość podpatrzenia pracy funkcjonariuszy na Stanowisku Dowodzenia, gdzie monitorowany jest teren miasta.

Dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny tor przeszkód, który trzeba pokonać, by zostać policjantem. Nasi instruktorzy zaprezentowali prawidłowy sposób przejścia toru, a także podpowiedzieli, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę, przygotowując się fizycznie do testu sprawności. Bardzo ważnym punktem dzisiejszych atrakcji była możliwość wzięcia udziału w zajęciach z podstaw udzielania pomocy przedmedycznej. Osoby odwiedzające KMP w Szczecinie miały również możliwość porozmawiania z funkcjonariuszami z Wydziału Kadr i Szkolenia  na temat procedur związanych z doborem do służby w Policji.

Dzień Otwarty w Komendzie Miejskiej Policji w Szczecinie spotkał się z dużym zainteresowaniem, w szczególności młodych ludzi chętnych do związania swojej przyszłości z „niebieskim mundurem”.  

Dzień Otwarty został zorganizowany przez Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej w Szczecinie, przy wsparciu Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów KMP w Szczecinie oraz współudziale Wydziałów i Zespołów KMP w Szczecinie i Sekcji Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

ZKS KMP