Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drodze i obowiązującego już nowego taryfikatora mandatów, w dalszym ciągu kierujący łamią przepisy ruchu drogowego. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli w miniony weekend blisko 220 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Nie zabrakło niestety nietrzeźwych za kierownicą.

Podczas minionego weekendu policjanci ze szczecińskiej drogówki ujawnili blisko 220 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Warto w tym miejscu przypomnieć, że od 17 września obowiązują nowe przepisy, według których w przypadku najbardziej poważnych wykroczeń, skutkujących poważnym zagrożeniem bezpieczeństwa ruchu drogowego zastosowanie ma tzw. "recydywa". Sytuacja ta dotyczy złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Jeżeli tak się stanie, mandat drogowy będzie dwukrotnie wyższy niż dotychczas.


Mundurowi w miniony weekend zatrzymali również 10 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu. Podczas kontroli drogowych „wpadła” także osoba, która nie zastosowała się do orzeczonych środków karnych i prowadziła pojazd pomimo sądowego zakazu.


Apelujemy o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności oraz prowadzenie pojazdów wyłącznie w stanie trzeźwości.

 

ZKS KMP